AMERİKALI AHLAKSIZLARA GAZİ ANTEP BAKLAVASI GÖNDERİP ÖVÜNMEK UTANMAZLIĞI SAVIM

'Terörün vatanı, milleti, dini, imanı, vicdanı, akılı, mantığı olmaz' deniliyor da sanki ticaretin var.

Ahlaka aykırı sözde ünlülerin ahlaka aykırı fotoğraflı haberlerini üstelik de övünç, onur, gurur, mutluluk sunucu biçimde yayınlamakta olan akıldışı, ahlakdışı, yetişkin insan dişisi sözde ünlülerin yetişkin insan erkeği türü için masturbasyonluk fotoğraflarını yayınlamakta olan, sonra da Atatürkçülükten, demokrasiden, laiklikten söz eden, ve İslami yazılar yayınlayan, sözde Atatürkçü, sözde demokrasici, sözde laiklik, sözde Müslüman Sözcü gazetesinin internet sayfasında, 29.7.2020 tarihinde bir haber: 'John Legend ve Chrissy Teigen’e Gaziantep’ten baklava gitti'.

Haberin öncesi yine aynı gazetenin internet sayfasında, 13.7.2020 tarihinde 'Charlize Theron ve Chrissy Teigen, Twitter’da Gaziantep baklavasını övdü' başlığı ile yayınlanmış haber. Haberin fotoğrafında ise Charlize Theron'ın ve Chrissy Teigen'ın göğüslerini yani memelerini göbek deliklerine kadar açık bırakan, modanın son ahlaksızlıklarından biri olan sözde bir giysi, öyle ki Charlize Theron'ın fotoğrafa göre sağ meme başının çevresindeki halka bölümden bir bölüm bile görünmekte.

John Legend, Chrissy Teigen’ın kocası.

Chrissy Teigen kim? Dine aykırı, ahlaka aykırı, Türklüğe aykırı açıksaçık giysiler giyen; internette pekçok dine aykırı, ahlaka aykırı, Türklüğe aykırı, Müslümanlığa aykırı fotoğrafları olan; Abd'nin akıldışı, ahlakdışı yani insanlıkdışı sözde ünlülerden biri.

Buraya kadar olanı Sözcü gazetesinin dine, ahlaka, Türklüğe, Müslümanlığa aykırılığı.

Peki ya bu dine, ahlaka, Türklüğe, Müslümanlığa aykırı kişilere saygı, sevgi, ilgi gösteren; ve baklava gönderen Gaziantep'lilerin ya da Gaziantep'linin durumunu.

Hep diyorum; Abd; akıldışı-ahlakdışı modayı, akıldışı-ahlakdışı ünlülerini, sinemayı, müziği, bilgisayar oyunlarını, Tv yarışmasılarını, oyuncakları, festivalleri, astrolojiyi bile öteki ülkeleri elegeçirmek(ele geçirmek), dünyada Abd egemenliği sağlamak için ajanlık olarak kullanmakta yani akıldışı-ahlakdışı  Abd'li ünlülerin ülkemize gelmeleri masum, sıradan, önemsiz, artniyetsiz birşey değil. Yani bu akıldışı-ahlakdışı ünlüler ülkemize Abd derin devletince gönderilmekte; amaç ise ülkemizde akıldışılığı, ahlakdışılığı, akıldışı-ahlakdışı modayı yaymak, ülkemizdeki akıldışı-ahlakdışı kitleleri ve örgütleri desteklemek, ve Abd'yi bu yollardan da ülkemizde egemen yapmak, ülkemizde Amerikan hayranlığı yaratmak.

Bir ülkeyi yıkmak mı istiyorsunuz; o ülkeyi nefs kölesi yapın; çağımızdaki en büyük, en tehlikeli, en kitlesel, en küresel nefs ise akıldışı-ahlakdışı modadır ve buna uyan ünlülerdir.

Hem Türkiye, hem Gaziantep, hem din, hem Türklük, hem insanlık, hem baklava adına çok üzüldüm.

Neden Batıdan hiç evliya gibi, ahlaklı, edebli ünlüler gelmiyor acaba?

Açık ki bu sözde ünlülerinin İstanbul sözleşmesi tartışmasılarının(tartışmalarının) olduğu bir dönemde, üstelik de bir doğu iline gitmeleri ne masumdur, ne rastlantıdır.

İşte bu nedenle ki sokaklarda; başları örtülü, ahlaklı edebli köylü kadınların yanlarında mini etekli, mini şortlu, tayt pantolonlu çocuklarını görmekteyiz. Türkiye'yi kim ymnetiyor gerçekte; görmekteyiz ki akıldışı-ahlakdışı Amerikan ünlüleri ve akıldışı-ahlakdışı Amerikan modası yönetmekte. Sonra da Ayasofya cami yapılmış, Ayasofya'da namaz kılınmış; ne anlamı var, toplumsal alanlar ahlakdışı, dine aykırı, Türklüğe aykırı amkıldışı-ahlakdışı moda, adeta çıplaklık dolu iken; yalnızca camiler mi Türkiye, camilerin dışı Türkiye değil mi, Amerikan eyaleti mi?

O ahlaksızlara baklava gönderenleri kınıyorum, bununla övünenleri, bununla gurur duyanları da daha çok kınıyorum.

Ve 'Gaziantep' değil 'Gazi Antep' yazılmalı çünkü Antep'in gaziliği mecaz değil gerçeklik.

Nefs dinin en büyük düşmanıdır çünkü nefs hem en büyük cehalettir, hem kötülüklerin nedeni ve amaçıdır(amacıdır), hem de önce akılı, mantığı yok eder, sonra da ahlakı, edebi, vicdanı.

Türkiye de, öteki ülkeler de, insanlık da Muhammed'in ve Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak' önderliğinde birleşmezlerse önderleri, liderleri işte böyle akıldışı-ahlakdışı ünlüler yani akıldışılık ve ahlakdışılık olur.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 29.7.20/10.04


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020