CHP'NİN SAÇMASAPAN 2020 KURULTAY ŞARKISI

Chp kendini Atatürkçü, demokrasici, laik, halk sanmakta çünkü 'Gerçek nedir?' ve 'Doğru nedir?' konusunda hazcılığa ve Einstein'ın 'Görelilik/İzafiyet' açıklamasının insanlığa yoz, akıldışı, bilimdışı uygulanmasına sarılmakta oysa gerçeğin ve doğrunun genel pusulası felsefe, bilim, ve dini tanımlayan, 'Din bilimdir(ilimdir) ve ahlaktır' diyen Din hadisileri'dir; Batı ya da beden ya da halk ya da toplum ya da siyaset değil.

Chp gerçekte neden Atatürkçü, demokrasici, laiklikçi, bilimsel ve özgürlükçü değil? Çünkü tüm bunların ortak ve temel noktası 'Bilim ve ahlak'tır. Atatürk 'Önce bilim(ilim) ve ahlak' dedi, demokrasi de, laiklik de, özgürlük de önce bilim ve ahlak demektir çünkü bilim ve ahlak olmadan insan ve insanlık dünyasında ruhsal doğruluk olmaz; bu nedenle akıl-ruh sağlığının temeli de bilim ve ahlaktır.

Bilimi herkes biliyor da sorun ahlakın dini inanç, tabu, gelenek, görenek, töre gibi şeyler olduğu sanısında oysa ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, demokrasinin, laikliğin, özgürlüğün, medeniliğin, insanlığın, evrimin en üst nitel aşamasıdır yani ahlakı dışlayan bilim bile eksik bilimdir yani ahlak olmadan bilimin doğru hali de olmaz. Özgürlük de serbestlik, keyfilik değildir; özün doğru gelişimidir ki insan ve insanlık için doğru ancak bilim ve ahlak ile olur ki zaten ahlaka aykırılık akıl-ruh sağlığına bile uzaklıktır.

Ancak Chp'de açık ki büyük bir tuhaflık, tutarsızlık, mantıksızlık var çünkü Atatürk de 'Önce bilim ve ahlak' demiş olmasına karşın Chp'nin Altı ok'unda ne bilimcilik var, ne ahlakçılık; bu nedenle ki zinanın suç olmaması dahil, eşcinsel evliliğe, bikini/mayo diye ortalıkta sütyen-külot dolaşmaya yani ahlaka aykırı modaya kadar ahlaka aykırı bir dünyanın; sigaraya ve içkiye karşı çıkmamakla da bilime aykırı bir dünyanın savunucusu ve yayıcısı durumundadır.

Chp'nin bu akıldışı, mantıksız, tutarsız yapısı 2020 kurultayına da yani müziğine de yansımış durumda.

Şöyle ki bu kurultayda, Kemal Kılıçdaroğlu için bir müzik yaptırılmış ki sözleri şöyle:
'Hak hukuk adalet mücadelemizde 83 milyon ile kucaklaşıp el ele iktidara yürüyoruz.
Yarınları sevgiyle kuracağız.
Sevgi saygı hep sözünde yalan yanlış yok özünde,
Ata’mızın izinde Kılıçdaroğlu.
Samsun’dan Antalya’ya, Edirne’den Ardahan’a, yüreğinde Anadolu, Kılıçdaroğlu.
Yerelden genele, halkımızla el ele,
Yürüyor iktidara Kılıçdaroğlu.
İktidarın yolu, Kılıçdaroğlu.
Hak, hukuk, adalet, ruhunda asalet,
Gençler sana emanet Kılıçdaroğlu.'.

Nedir bu yaa; çocuk şarkısı ya da rap müzik ya da pop müzik falan mı?

Bakın müziğin sözlerinde ne bilim, bilimcilik, bilimsellik sözcükleri var; ne ahlak, edeb, ahlakçılık ile ilgili sözcükler. Laylaylom, laylamlom, tümü bu.

'el ele' diyor oysa 'elele' yazılmalı çünkü 83 milyon insan el ele yürüyemez, tutuşamaz bile; ve 83 milyon insanın içinde bebekler, çocuklar, felçliler, hastalar, hapishanedeki adi suçlardan suçlular, uyuşturucu satıcıları, dolandırıcılar, kapkaççılar, ahlaksızlar, namussuzlar da var yani bilime aykırı da, ahlaka aykırı da pekçok insan var oysa Atatürk de 'Önce bilim ve ahlak' dedi, İnönü de 'Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır' dedi yani Atatürk'te de, İnönü'de de 'Ahlaklı-ahlaksız', 'Namuslu-namussuz ayırımı var, peki Chp bunun neresinde, Lady Gaga, Madonna, Shakira tarafında mı?

'Hak, hukuk, adalet mücadelemiz' diyor ancak Atatürk gibi 'Bilimsellik ve ahlakçılık mücadelemiz' demiyor; bilmiyor ki bilim ve ahlak olmadan doğru hukuk da, doğru adalet de, doğru hak da olmaz.

'Yarınları sevgiyle kuracağız' diyor ancak bilim sevgisi ve ahlak sevgisi yoksa sevgi ancak yozluk olur. Bilimcilik ve ahlakçılık yoksa sevgi diye neyin çevresinde toplanacaksınız; astrolojinin, meynumluğun, falcılığın, bikininin, mayonun, mini eteğin, mini şortun, çıplaklığın, zinanın, eşcinselliğin, eşcinsel evliliğin, sigaranın, içkinin, barların, pavyonların, gecekulübülerinin, sıtriptiz(striptiz) kulübülerinin, diskoteklerin, sexshopların, bay-bayan karışık masaj salonularının, bay-bayan karışık sıpor(spor) salonularının ve utanmazlığın, bilime ve ahlaka aykırılığın çevresinde mi?

'Sevgi, saygı hep sözünde yalan yanlış yok özünde' diyor; bilim ve ahlak içermeyen sözler, bilime ve ahlaka aykırı sözler ve saygı zaten yanlış, kötü ve zararlı bir dünyadır.

'Yerelden genele, halkımızla el ele' diyor. Bilimsel olmayan ve ahlakçı olmayan eli; bilimsel ve ahlakçı bir ruha bağlı olmayan eli ben ne yapayım; Türk demek de önce ahlak demektir, öyle ise öyle bir eli Türk milleti de ne yapsın. Atatürk de bilim ve ahlak demek, Atatürk de öyle eli ne yapsın.

'Asalet' yani asillik, soyluluk diyor hem de 21. yüzyılda! Yani sanki o sözleri yazan kişi de, Chp de 21. yüzyılda değil de Ortaçağ'da yaşıyor.

'Gençler sana emanet Kılıçdaroğlu' diyor oysa Türkiye gençliği de, tüm dünya gençliği de Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi yalnızca ''Bilim ve ahlak'a emanettir.

Ve Kılıçdaroğlu böyle saçmasapan, abuksubuk bir müziğe tepki göstermemekle, karşı çıkmamakla kendisinin de ne kadar akıldışılık içinde olduğunu göstermiş olmakta. Yani ben Chp başkanı olsaydım, bu müzik bana yapılsaydı, Yahu siz deli misiniz, böyle sözler mi olur, 21. yüzyılda ve Atatürkün partisinde?' der, tepki gösterirdim.

Bu nasıl saçmasapan, abuksubuk, Atatürk'ten uzak, cahilce sözlerdir böyle!

Yani doğrudüzgün(doğru düzgün), mantıklı bir müzik sözü bile yazamayan bir siyasi partiye oy vereceğiz öyle mi? Ya şimdi bunlar 'Baş örtüsü' mü, 'Başörtüsü'mü yazılmalı, bunu bile yani kendi dillerini bile bilmiyorlardır, sonra da  kalkıp Türkiye'yi yönetecekler öyle mi?

Anlaşılan ki Akp henüz dini tanımlayan Din hadisileri'ni; Chp de henüz Atatürk'ü anlamamış durumda.

Bakın ben olsam şöyle birşey yazardım:
'En güzel Türkiye'yi ve dünyayı yaratacağız bilim ve ahlak ile
Dünyaya insanlık, barış ve huzur önderi ve örneği olacak Türkiye
Hep yolundayız, hep yolunda kalacağız
'Önce bilim ve ahlak' diyen insanlık önderi dahi Atatürk'ün.'.

Gerçek ki siyaset felsefeye de, bilime de, dine de, insanlığa da, akıl-ruh sağlığına da aykırı bir dünyadır, bu nedenle asla çözüm ve umut olamaz; yani ne Akp, ne Chp, ne Mhp, tek yol Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak'.

Siyaset, özel sektör, bilimdışılık ve ahlakdışılık yasaklanmalı ve yalnızca Türkiye değil, tüm dünya bilim ve ahlak ile yönetilmelidir; gerisi laylaylom.

Hey Chp hey, sen akıl, mantık, bilim, ahlak, akıl-ruh sağlığı ve insanlık açısılarından(açılarından) bitmişsin de, tabuta bir osuruk borcun kalmış da haberin yok, farkında değilsin; senin bu kafa ile iktidar olman cinayettir, katliamdır; Atatürk'e de, insanlığa da ihanettir.

Anayasa mahkemesi tüm siyasi partileri kapatmalı, siyaseti yasaklamalıdır; ülke yönetimini bilime ve ahlaka vermelidir; eğer Türkiye'de hukukun, adaletin, akılın, mantığın, bilimin, demokrasinin ve laikliğin egemenliği varsa.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 5.7.20/.09.58


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020