CORONA CİNSEL YOL İLE DE BULAŞABİLİR KURAMIM

Tıp bilimi de, tıp bilimi yüzünden insanlık da büyük kazıklar yiyecek ki corona salgınındaki durum da bunun kanıtlarından biridir.

Neden? Kibirden, ve tıp fakültesilerinde felsefe, mantık, genel kültür dersileri(dersleri), ve meslek dışı kitap okuma sevgisi öğretilmemesinden.

Çünkü tıp fakültesileri(fakülteleri), tıp fakültesine girmek, tıp fakültesi okumak, tıp fakültesi bitirmek konusularında(konularında) 'Tıp okumak yüksek zeka ister' gibi bir saplantı, takıntı ve sanı var; bu da tıp öğrencisilerinde ve tıp bitirenlerde hem öteki fakültelere göre, hem de 'Ben tıpçıyım, sağlık konusunda kimse benden bilgili olamaz' gibi bir kibir oluşturmakta ancak savım ki tıp okumak yüksek zeka değil yüksek bellek(hafıza) ister.

Belli ki birileri tıp fakültesine sırf kibir için, hava atmak için, ruhunu tatmin için de gitmekte; bu nedenle ki insanlığa aykırı tıpçılar da ortaya çıkmakta dünyada; örnek ki Hitler'in de tıpçıları, doktorları vardı, ve işkencehanelerde de doktorlar vardı.

Ben tıp fakültesi okumadım, İibf okudum ancak kendimi felsefe gereği kendi üniversite bölümümle sınırlamadım. Genel kültürüm, felsefeye olan ilgim, ve 'Felsefe her konu ile ilgilenmelidir' gereği her konu ile ilgili olduğum için biraz yüksektir. 

Dünya sağlık örgütü, Bilim kurulu ve televizyona çıkan tıp akademisyenleri 'Corona havadan bulaşmaz; corona virüsü havada kalmaz; herkesin maske takmasına gerek yok, yalnızca corona hastasıları maske taksınlar.' derken ben internetteki yazılarımda coronanın havadan da yayılabileceğini, corona virüsünün havada 15-20 dakika kalabileceğini, ve herkesin maske takması gerektiğini yazdım hep.

Ve ben haklı çıktım.

'Sevişirken maske kullanın, sorun kalmaz' diyen tıpçılara karşı şimdi de diyorum ki 'Corona cinsel yol ile de bulaşabilir.'.

Neden?

Kuduz da gözden bulaşabiliyor; örnek ki havada uçmakta olan bir yarasa da kuduz varsa, ağızındaki salyadan bir damlacık, bir zerrecik örnek ki havaya baktığınızda gözünüze girerse kuduza yakalanırsınız çünkü kuduz virüsü sinir yolu ile beyine gider ve yapacağını yapar. Hepatit ve Aids de cinsel yol ile bulaşıyor.

Corona gözden de bulaşıyormuş, ağızdan da.

Gözde neler var? Kan damarıları(damarları) var yani kan yolu ile bulaşıyor olabilir; gözyaşı bezileri(bezleri) var, yani bu sıvı sistemi yolu ile bulaşıyor olabilir; bir de sinirler var yani sinirler yolu ile de bulaşıyor olabilir, ve sinirler heryere giderler çünkü sinir sistemi yolu ile sinirler birbirleriyle ilişki içindeler.

Ağzıda da kan damarıları ve sinirler var.

Cinsel organlarda da kan damarıları ve sinirler var.

Yani maske ile sevişmek çözüm olmayabilir.

Coronanın gözden nasıl bulaştığı, gözden nasıl etkili olduğu konusunda internette bilgi bulamadım, bu nedenle de bu yazıyı yazdım, bu kuramı oluşturdum.

Kuşkusuz ki bu durum bir olasılık, bu nedenle ki 'kuram/teori' dedim, yazımın başlığında.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 26.4.20/08.32


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Corona Günlerinde AKP (2) Sağlık 20.04.2021
Pandemi, seni mi zihnini mi esir aldı? Sağlık 16.01.2021
Teknik Düşünceler 27- FETTÖ 4.0- MikroPiyolojik İncelemeler Sağlık 13.01.2021
MS Hastalığı, Teşhis ve Tedavisi Sağlık 30.12.2020
Teknik Düşünceler 21- Topal Sağlık 12.12.2020