HÜLYA AVŞAR BEN SENİ BEĞENMİYORUM

Savım ki dünyada; akıldışı, bilimdışı ve ahlakdışı, küresel ve derin bir güç ülkeleri, toplumları, insanları, dünyayı ve insanlığı akıldışı, bilimdışı ve ahlakdışı bir dünyaya götürmek için; felsefe, bilim, mantık, ahlak, dine ile değil cinsiyeti, cinselliği, cinsellik, kas, beden, zevk, haz, nefs, sanı, yanılsama, akıldışılık, ahlakdışılık, ilkellik, barbarlık, vahşilik ile mutlu olan; bilimdışı ve ahlakdışı bir dünya, ve bilimdışı-ahlakdışı bir insanlık yaratmak için çırpınmakta; ve bunun için de öncelikle moda, turizım(turizm), sanat, sıpor(spor), astroloji, medyumluk, bilgisayar oyunu, oyuncak, medya, reklam, ve ünlü gibi araçları kullanmakta.

'Berlin Berlin' adlı filımda(filmde) masturbasyon yapıyordu. Yani; Türk ve '%99'u Müslüman, dinli' denilen ülkede oysa Türk demek de, Müslüman demek de, din demek de 'Önce ahlak' demektir. Bunu sanat, sinema, rol, para, ün diye de olsa, millete karşı, insanlığa karşı, bir erkeğin yapması bile ilkellik iken annelik, aile, sevgi, aşk ile özdeşleştirilmiş olan bayanlığın, kadınlığın yapması daha da ilkelliktir. Nedir ya bu çürüme, kokuşma, akıldışılaşma, ahlakdışılaşma, insanlıkdışılaşma? 'Önce ekmekler bozuldu' demiş Oktay Akbal; açık ki sonra da sanat, sanatçılık, sanatçılar, ünlüler bozulmuş.

21. yüzyıldayız. Ülkemizde en az 200 üniversite var. Ve; 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' demiş Atatürk'ümüz var; ve 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' demiş Muhammed'e inanan insanlar var; ve ülkemizden alimler, alimeler fışkıracağına ne yazık ki akıldışılık, bilimdışılık ve ahlakdışılık fışkırmakta, ve medya da buna çanaktutmakta(çanak tutmakta).

Sözcü'de bir haber; Hülya Avşar sütyensiz ve iki meme arasını neredeyse göbek deliğine kadar açık bırakan, dine aykırı, ahlaka aykırı bir sözde giysi; ve Sözcü'den başlık: 'Hülya Avşar'dan cesur paylaşım'. Açık ki Sözcü'ye ve benzeri kafa yapısına göre, ne kadar açarsan, ne kadar çok ahlakdışılık olursa, o kadar çok cesurluk oluyor oysa Muhammed de, Atatürk de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dediler yani asıl cesaretin, asıl cesurluğun, gerçek cesurluğun, doğru cesurluğun ancak bilimsel ve ahlaklı olmakta olduğunu açıkladılar. Yani; Atatürk'e de, Muhammed'e de mi katılmıyorsunuz be hey insanlar; taktığınız tek şey akıldışı-ahlakdışı moda, ve Lady Gaga, Madonna, Shakira, Jennifer Lopez gibi dine, aykırı, bilime aykırı kimseler mi?

Kadrolu astroloji yayını ile bilimdışılık; ahlaka aykırı fotoğraflar ile ahlakdışılık yaymakta olan Sözcü gazetesinin internet sitesi; Hülya Avşar diye sözde sanatçı, sözde ünlü biri, üstelik de corona salgını ile boğuşan bir dünyada, evinde, sıpor(spor) yaptığı odanın penceresinin önünde, göğüs ve bacak dekolteli, dine aykırı bir giysi ile, külotuna kadar açık bacaklarını uzatıp çektiği bir fotoğrafını Instagram'da yayınlamış, ve bu fotoğrafı beğeni almış.

Sözcü de durur mu, hemen beğeni, özgü yazmış, düzmüş; 'Cam güzeli Hülya Avşar. Hülya Avşar, evindeki camın önünde çektirdiği fotoğrafla beğeni topladı. Sporu hayatından eksik etmeyen ve formunu her yaşta korumayı başarabilen Hülya Avşar, yine etkileyici bir fotoğrafla Instagram'da ses getirdi. Evinde spor yaptığı bölümün yanındaki camda ayaklarını uzatıp dinlenirken ve güneşlenirken çekilen fotoğrafını paylaşan Avşar'a beğeni yağdı. İşte, o fotoğraf?'.

Bu fotoğrafı koymadan önce de, yazının, sayfanın başına Hülya Avşar'ın başka bir göğüs dekolte fotoğrafını koymuş. Yani biri yetmemiş anlaşılan.

Yani bir insan düşünün ki gündeme beden, cinsiyet, cinsellik, çıplaklık, dine aykırılık, ahlaka aykırılık, bacak, popo, meme gibi şeylerle geliyor; ve medya da buna sanatçılık, ünlülük diyor.

Oysa; Muhammed de, Atatürk de 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' dedi; öyle ki Muhammed 'Din ilim(bilim) ve ahlaktır, bunlar yoksa din de olmaz.' dedi.

Ve özelde şu insanın, genelde ünlülerin ve medyanın haline bakın.

İsterse tüm dünya seni beğensin Hülya Avşar, ben seni beğenmiyorum çünkü Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi, ben bilime ve ahlaka aykırılıkları beğenmem.

Oysa beyin 6666 bölümdür, beden ise kaç bölümcük.

'Yazıktır' ve 'Ayıptır' diyeceğim; ya 'Yazıktır'ı ya 'Ayıptır'ı paylaşın ki 'Bu ülke için de, insanlık için de, dünya için de henüz umut var' diyebilelim.

Bu nedenle; reklamlarında dine, ahlaka, akıla aykırı ünlülerin oynatıldığı ürünlerin, malların, şeylerin satın alınmamasını; bilimsel ve ahlakçı bir Türkiye ve dünya yaratmak açısından öneriyorum.

Bilimdışılığın ve ahlakdışılığın yeri tarihin geçmişi olmalı, geleceği değil, artık.

Bilinmeli ki 'bilimsellik ve ahlak'ın ya da 'Yazık' ve 'Ayıp'ın kalmadığı bir ülke de, dünya da batmış demektir.

Ünlüler ünlü olacaklar diye, ünlüler zengin olacaklar diye, ünlüler keyif içinde yaşayacaklar diye, ünlüler mutlu olacaklar diye; bilim ve ahlak yani Muhammed ve Atatürk yani evrensel doğrular görmezden gelinemez.

Hülya Avşar ben seni beğenmiyorum; unutma ki bilimin ve ahlakın beğenmemesi, cehaletin, akıldışılığın, bilimdışılığın ya da ahlakdışılığın beğenmesinden üstündür, değerlidir, önemlidir.

Evet ey akıldışılık, bilimdışılık, ahlakdışılık ve dindışılık; ne siz bendensiniz, ne ben sizdenim çünkü ben 'Önce ilim(bilim) ve ahlak'tan yanayım.

Ünlülerin bilime, ahlaka, dine, akıla, mantığa aykırı hallerine bakın; bir de bunlar çocuk yetiştiriyorlar ya da çocuk yetiştirecekler. Vay ülkenin de, sanatın da, ünlülüğün de, medyanın da haline vay.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 18.4.20/10.56


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020