BARIŞ PINARI HAREKATI

Sevgili okurlarım, çok saygı değer kardeşlerim, büyüklerim. Öncelikle her birinizi en büyük şükran ve muhabbetle selamlıyorum. 

Sevgili okurlarım,

Bir çoğunuzun bildiği üzere yazılarıma bir süre ara verme gereği duymuştum. Bu ara verme isteği, ülkemizde gençlere hiç bir platform da yer vermeme durumundan kaynaklanmaktadır. Yakın bir zaman da, fikirlerimi, düşüncelerimi, analizlerimi yapabileceğim en uygun bir platform bulma dileklerimi siz değerli okuyucularımla paylaşmak istiyorum. Zira bu ülkeyi kalkındıracak, müspet ilerlemesini sağlayacak yegane gücün, gençlere hayatın her sahasında daha fazla güvenmek olduğunu düşünüyorum..

★★★

 

Barış Pınarı harekatı.. Öncelikle yazıma başladan önce, Fırat'ın doğusunda amansız bir mücadeleye girişen, mehmetçiklerimize, subaylarımıza ve bu harekatta canı pahasına mücadele eden tüm herkesin başarılı olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz eylerim. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar dilerim. Allah hepsinden razı olsun. Hayır dualarımız onlarla birliktedir. 

Barış Pınarı Harekatı 4'üncü gününde de tüm hızıyla devam diyor. Şu ana kadar 415 terörist  etkisiz hale getirildi. 14 köy ise teröristlerden tamamen temizlendi. Harekat kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Suriye ordusu Telabyad ile Resulayn'a doğru ilerlemeye devam ediyor. Bu bölgede ikamet eden teröristlere çok ağır darbeler vurduğumuz açıkça görülmektedir.

★★★

 

Öncelikle herkesin şu gerçeği bilmesi gerekiyor. '' Sözde Kürdistan ''  hedefi. Bu hedef, 100 yıllık bir Emperyalist projedir. Hatta öyle ki, 100 yıldan daha önceye dayanmaktadır. 1897 yılında Basel'de Theodor Herzl başkanlığında toplanmış olan ilk siyonist kongre de, iki konu gündeme gelmiştir,

Birincisi, Osmanlı İmparatorluğunun çökertilmesi. İkincisi ise, Büyük İsrail devletinin kurulması. Osmanlı İmparatorluğunun çökertilmesini hedefleyenler, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün baş komutanlığında verilen kurtuluş mücadelesini hesaba katamadılar.

Büyük İsrail devletini, ayrılıkçı kürtlerin isyanları ile kurmak isteyenler, bu oyunu görüp, bozmak isteyen devlet liderlerimiz sayesinde bu emellerine ulaşamadılar.

 

Daha sonrasında ise, Sevr Antlaşması ve Mondros mütarekenâmesinde bahsedilen Kürdistan ve Ermeni devleti ile ilgili maddeleri ve konuşulanları hepiniz biliyorsunuz zaten.

★★★

 

Bu harekata ilk günden beri tüm sosyal medya paylaşım araçlarımdan gönülden destek verenlerdenim. Savaşa Hayır söylemini en sert şekilde eleştirdim ve eleştirime devam ediyorum. Bu harekata, asla savaş denilemez. Biz devletimize kurşun sıkan hain teröristlere karşı sınır ötesi harekat yapmaktayız. Savaş meşru iki devlet arasında meydana gelen bir hadisedir. Eğer savaş söyleminde bulunuyor isek, bu PKK'yı meşru hâle getirmek ve ABD'nin istediği çizgiye gelmektir. 

Zira ABD'nin amacı da, bölgede Türk-Kürt savaşı varmış gibi dünya'ya lanse ederek, Türkiye'yi işgalci bir devlet gibi gösterme isteğidir. Bu sayede, Pyd'yi ve Pkk'yı bölgede haklı bir mücadele veriyormuş gibi, dünya'ya sunarak, sözde kürdistanın temellerini atmak niyetinde. O sebepledir ki, Türkiye'yi sadece IŞID'dan sorumlu olarak göstermektedir. 

Benim kanaatim ise şudur ki, biz hem IŞID'lı teröristlerin yeniden canlanmasını engellemeliyiz hem de, bölgede varlığını arttıran, Pyd ve Pkk'ya karşı mücadele etmeliyiz. İşte o zaman ABD'nin niyetini kırmış oluruz.

Bu operasyonun zaruri olmasını gerektiren çok sebep var. Ancak en önemli üç sebep,

1. 40 yıldır verilen 40 bine yakın şehit.

2. Ülkemizde bulunun 5 milyona yakın Suriyeli mülteci.

3.  Bölgemizde kurulmak istenen Kürt devletine müsade edilmemesi.​

 

Abd'nin hedefini yukarıda belirttim. Türkiye'nin de hedefinin ne olması gerektiğini yazdım. Rusya ve İran'ın da diğer tüm devletler gibi bölgede hedefleri var tabii ki. BM Güvenlik konyesinde, ABD ve Rusya'nın Türkiye'nin yanında tavır göstermesini, başka türlü izah edemeyiz.

★★★

 

Ülkemizde yaşayan tüm etnik kökenden, Irktan veya dini inançtan insanların, yaşama hakkına elbette saygı duymalıyız. Ancak burada bizim karşı durmamız gereken, kürt vatandaşlarımız değildir. Karşı durmamız gereken, emperyalist ABD ve onların iş birlikçisi tüm terörist unsurlardır.

★★★

Ancak bütün bunlar geçmişte yapılmış olan yanlışları asla unutturamaz. Habur'daki o görüntüleri, sınır'da verilen lahmacun ziyafetlerini, Dolmabahçe mutabakatını, Oslo görüşmelerini, Kürt açılımı adı altında yapılan yanlışları asla unutturmaz. 5 milyona yakın Suriyeli'yi sadece kadın ve çocukları değil, ne olduğu belirsiz kişileri bu ülkeye sokarak, buradaki vatandaşlarımızın, ekmek pararıyla oynadıkları, evine ekmek götüremedikleri gerçeğini asla değiştirmez.

 

Bütün bunları eleştirdim ve eleştirmeye devam edeceğim. Ancak bütün bunlar ne kadar yanlış ise, bugün yapılan harekat da o kadar doğrudur.

Türkiye'de bugün, genç işsizlik oranı %20'nin üzerinde. Hayat pahalılığı her geçen gün daha da artmakta. Benzine zam Motorine zam Şekere %16 zam Çaya %32.25 zam Doğalgaza %53.98 zam Elektriğe %50.4 zam Toptan Elektriğe %37 zam Kırmızı ete %20 zam Köprülere %47 zam Sigaraya 4 ayda %50 zam Yurtdışı harcına %300 zam Cep telefonu harcına %1000 zam. Açıklanan enflasyon oranı ise sadece %9.26. 

Bu operasyon ülkemizdeki ekonomik sıkıntıları asla unutturamaz. Ancak bu operasyonun, ülkemizdeki ekonomik sıkıntıları unutturmak için yapıldığı söylemine ve buna benzer komik ve kısır söylemlere de asla inanmadığımı belirtmek isterim.

Demokrasiye geçtiğimiz 1950 yılından beri, emperyalistlerin ülkemizde, sağcı- muhafazakar partileri iktidar'da tutmak gibi bir hedefinin olduğunu her zaman söylüyorum. Hedefleri, daha az düşünen, bilime öncelik vermeyen ve özellikle kurucu değerlerden uzaklaşmış bir Türkiye inşaa etmekti. Bunu milliyetçileri, muhafazakarlaştırarak ve ülkede sağ-sol kavgası çıkartarak, yaptıkları darbelerle de, muhafazakar kesimi mağdur göstererek çok akıllıca gerçekleştirdiler. Bunları çok yazdım, çok belirttim. Ayrıntısı çok uzun olur.

Bugün de ABD'nin bölgede kurulmasını düşlediği bir büyük İsrail hedefi var. İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu, twitter paylaşımında sözde kürdistan haritası paylaşarak, free kürdistan yani kürtlere özgürlük ifadesini kullanıyor, sanki Türk-Kürt savaşı varmış gibi  ve bölgemizde böyle bir devlet varmış gibi. Pkk'nın siyasi kolu HDP'nin yaptığı paylaşımlarda ise, devletimize işgalci diyerek, harekat bölgesini güneybatı kürdistan olarak tanımlıyor. Peki güneybatı ise, Kuzey neresi ?. Kuzey'de elbette Türkiye.

Avrupa Birliğinin, Arapların, kahir ekseriyeti itibariyle tüm dünyanın tavrı net ortada. İş bu hâlken bizim devletimize desteğimiz tam olmalıdır. 

Barış Pınarı Harekatı, ABD'nin sinsi oyununa alet olmadan gerçekleşmelidir. Bizim hedefimiz IŞID, ama en önemlisi PKK ve PYD olmalıdır. Şu ana kadar yürütülen hem siyasal hem askeri olarak mücadeleyi başarılı buluyorum. Tek bir itirazım, Trump'a karşı daha net tavır alınmalıdır. Biz tavrımızı sahada gösteriyoruz diyerek bu işten kaçınılamaz.

Devlette mütekabiliyet karinesi esas olandır. İcraat'e, icraatle, söze, sözle karşılık verilmelidir.

★★★

 

Tüm Türkiye idelojisi ne olursa olsun, bu harekatta ordumuza gönülden destek vermelidir. Atatürk'ün hayatında sıklıkla gördüğümüz gerçek '' Önce mücadele sonra müzakeredir '' . Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözü '' Zaruri olmadıkça savaş bir cinayettir '' sözü bu harekatla bire bir örtüşmektedir. Zira  bu harekatla birlikte, yıllardır masumları, bebekleri, sivilleri katleden PKK'ya karşı mücadele zaruridir.

 

Hepinizi en derin saygı ve hürmetle selamlıyorum..

 

https://twitter.com/toprakK_ygt

https://www.facebook.com/yigit.karatoprak

www.instagram.com/ygt_k89

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ? Politika 05.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
YENİ FURYA SAHTE MİLLİYETÇİLİK Politika 02.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
DÖNÜŞÜM Politika 23.04.2021
EVRENSEL OLMAK VARKEN Politika 19.04.2021