15 TEMMUZ'U TATİL YAPMAK YANLIŞ SAVIM

Demokrasi de, laiklik de, özgürlük de, din de, Atatürk de, Muhammed de 'Önce bilim ve ahlak' üzerine kuruludur.

Neden?

Çünkü bilim de, ahlak da 'Önce mantık' üzerine kuruludur, ve yanlış şeyler mantıksız şeylerdir.

Ahlak neden mantıktır? Çünkü savım ki ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, özgürlüğün, demokrasinin, laikliğin, insanlığın en yüksek nitel aşamasıdır.

Ancak; Atatürk düşmanlığı ya da Osmanlıcılık akıla da, bilime de, dine de, Türklüğe de aykırı bir dünya.

Neden?

Çünkü; hem Atatürk demek 'Önce bilim(ilim) ve ahlak' demektir; hem de öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini yani bebekleri ve çocukları bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığı'nı ve sultanlarını baştaçı etmek, övmek, saygınlaştırmak, onurlandırmak, gururlandırmak, önderleştirmek, liderleştirmek bilime de, dine de, Türklüğe de, insanlığa da aykırıdır.

Yani bilime ya da ahlaka aykırılık ya da Atatürk'e düşmanlık mantıksızlık yaratır.

15 temmuz'un tatil yapılması neden yanlış?

Çünkü 15 temmuz insanların öldürüldüğü birgündür.

İnsanların öldürüldüğü günler bayram da, tatil de yapılamaz çünkü bayram da, tatil de mutluluk, haz, sevinç, keyif, nefs demektir; acı çekilmesi, üzülünmesi gereken gün bayram ya da tatil ilan edilmemelidir; o gün vatanlar ve milletler düşman işgalinden, düşman sömürgeliliğinden, düşman zulümünden kurtulmuş olsalar da.

15 temmuz tatil ilan edildi. Ne olacak şimdi? Bikinili, mayolu yani ahlaka, dine ve Türklüğe aykırı binlerce insan pılajlara(plajlara), otel havuzularına koşacak yani ahlaka, dine, Türklüğe, demokrasiye, laikliğe aykırı yerlere; eğlenecekler, gülecekler, oynayacaklar, kahkahalar atacaklar, keyif yapacaklar; kimileri de içki içecek; kimileri de fuhuş yapacak, kimileri de zina yapacak; buna olanak veren ise 15 temmuz'un 'Tatil' yapılması olacak. Peki, o, kanlar içinde ölen insanlar?
Siyasetin de, özel sektörün de pusulaları bilim ve ahlak değildir; çıkarlardır. Bu nedenle ki siyaset de, özel sektör de bilime, dine, Türklüğe ve insanlığa aykırıdır.

Açık ki biryandan genelevlere, zinaya, çıplaklığa, barlara, pavyonlara, sıtriptiz(striptiz) kulübülerine, sex shoplara, ahlaka aykırı modaya, ahlaka aykırı pılajlara, eşcinselliğe, eşcinsel evliliğe, tıravestiliğe(travestiliğe), cinsiyet değiştirmeye serbestlik veren siyaset de; tek amaçı para kazanmak olan özel sektör de; bunlar ile bilimin, dinin, Türklüğün ve insanlığın çeliştiğini de anlayamaz.

Ülkede ahlaka, dine, insanlığa, Türklüğe, akıla, bilime aykırılık göklereçıkmış(göklere çıkmış); Ayasofya'da namaz kılınsa ne olur, kılınmasa ne olur?

Din 'Başınızda Akp var mı?' diye sormayacak; dini tanımlayan, 'Din bilimdir, ahlaktır, vicdandır, merhamettir, edebtir, tarafsızlıktır, dürüstlüktür, adilliktir, medeniliktir, nefssizliktir' diyen Din hadisileri var mı?' diye soracak. İnsanları, toplumları, insanlığı dinsizlikten Akp korumayacak; dini tanımlayan Din hadisileri koruyacak.

Tatil he? Neyin tatili? 'ne istediniz de vermedik?' diyen Akp'nin zaferinin mi?

İyi ki 15 temmuz'u bir de bayram ilan etmemişler.

Ben, 15 temmuz'u tatil saymıyorum, olsa olsa ancak 'Gün' olabilir. İllerin, ilçelerin kurtuluş günleri tatil mi? 9 eylül İzmir'de; 30 ekim Kars'da, 25 ekim Edirne'de; 5 temmuz Antalya'da; Lozan anlaşması'nın imzalandığı 24 temmuz; Kurtuluş savaşı'nı bitiren Mudanya anlaşması'nı imzalandığı 11 ekim tüm Tükiye'de tatil mi?

Önce siyaset, değil; önce akıl, mantık, vicdan, bilim ve ahlak.

Acı, yas olan yerde bayram da, tatil de olmaz.
İşte bu nedenle ki Osmanlıcılığa karşı olmak yalnızca felsefe, bilim, ahlak, din, Türklük, dinlilik, özgürlük görevi değil; akıl-ruh sağlığını korumak görevidir de.

Açık ki Türkiye'yi doğru yönetmek Akp'yi de, siyaseti de, özel sektörü de, seçim sandıklarını da aşar; bu işi ancak, Muhammed'in de, Atatürk'ün de dediği gibi 'Bilim ve ahlak' yapar, başarır, becerir.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 14.7.20/09.20


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020