Hz Allah Hz Kuran Hz Muhammed deyip Müslümanları yanıltmaya çalışıyorlar savım

Hz Allah, Hz Kuran, Hz Mevlana, Hz Mevlana; yani başa 'Hz' yani 'Hazreti/Hazret' yani 'Sevgili' koyup İslamiyet dini inançını(inancını) ve Müslümanları yanlış yöne götürmekte olduklarını duyumsatmamaya(hissettirmemeye) çalışıyorlar bence.

Yani 'Hz/Hazret' deyince akan sular dursun istiyorlar; 'Hz/Hazret' deyince doğru yolda olduklarını sanıyorlar.

Neden?

Çünkü öncelikle İslamiyet dini inançının dahi önderi Muhammed zamanında 'Hz Allah', 'Hz Kuran', 'Hz Muhammed' denilmiyor idi büyük olasılıkla çünkü Muhammed övgüye, övülmeye değil bilimciliğe, mantığa, yalınlığa(sadeliğe), nefssizliğe yönelik bir kişi idi; bu nedenle ki kendi adına tek bir mescid bile yaptırmamıştır ancak bakıyoruz ki kişiler kendi adlarına cami yaptırmaktalar. Yani Muhammed biçimsel(şekilci) övgülere önem, değer vermeyen, nitel, nitelikli, manevi, düşünsel, mantıksal, ruhsal bir kişi idi.

Ve bir de 'Hz'li döneme bakalım: İslam dünyası, Müslümanlar dini tanımlayan Din hadisileri'nden uzaklaşmış, cehalete ve nefse dalmış; savaşa, teröre, geri kalmışlığa boğulmuşlar; bazı sözde İslam ülkeleri sömürgeci, faşist, İslam düşmanı, insanlık düşmanı Abd'nin kankası, yakını, arkadaşı, dostu, yardımcısı bile olmuşlar. 'Sultanlarla düşüpkalkan(düşüp kalkan) alimler de hırsızdır' hadisini çağımıza uygularsak 'Abd ile düşüpkalkan ülkeler dinsizdir' sonuçu(sonucu) çıkar ancak Abd ile düşüpkalkan ülkeler utanmadan Allah'ın, Kuran'ın, Muhammed'in adını ağızlarına almaktalar, ve ayıplarını örtmek, göstermemek için de Allah'ın, Kuran'ın, Muhammed'in önüne 'Hz' eklemekteler, yeni yeni nicel övgü ünvanları üretmeye çalışmaktalar ki toplumları uyanmasın, herşeyden habersiz var olmayı sürdürsünler.

Bu nedenle açıkça söylenebilir ki:
1- Her kim ki Allah'ın, Kuran'ın, Muhammed'in önüne 'Hz' ekliyorsa, koyuyorsa,
2- Her kim ki genelde Batı, özelde Abd ile dost, arkadaş, kanka, yoldaş ise İslamiyet dini inançından da, dinden de uzaktır.

Müslümanlık ya da dinlilik 'Hz' eklemekle ile, ünvanlarla, nefsle olmaz; dini tanımlayan, 'Din bilimdir/ilimdir, ahlaktır, vicdandır, merhamettir, tarafsızlıktır, dürüstlüktür, adilliktir, medeniliktir, nefssizliktir, inzivadır' diyen Din hadisileri'ne sarılmakla olur.

Düşünün ki ülkede üstelik de devlet izini(izni), onayı ile genelev yani fuhuş, zina, bikini/mayo yani sütyen-külot ortalıkta dolaşmak, kamusal alanlarda cinsel tahrikli giysilerle bulunmak, eşcinsellik, eşcinsel evlilik, bar, pavyon, sıtriptiz(striptiz) kulübü, bay-bayan karışık masaj salonu ve sıpor(spor) salonu serbest ancak o devlet ya da o devleti yönetenler 'Hz Allah', 'Hz Kuran', 'Hz Muhammed' diyor, bu çok tuhaf bir durumdur yani aldatmacadır.

Unutulmasın ki hükümdarlara, devlet başkanlarına bile 'Hazret/Hz' deniliyor idi, ve çağımızda da denilen ülkeler var. Yani 'Hz/Hazret' kutsal, ilahi bir sözcük(kelime) ya da tanım değil.

'Hz' diyeceğine genelevleri, zinayı, çıplaklığı, pılajlarda(plajlarda) çıplaklığı, ahlaka aykırı modayı, ahlaka aykırı hayatı, eşcinselliği, eşcinsel evliliği, barları, pavyonları, kulüpleri ve ahlaka aykırı öteki şeyleri ve yerleri yasakla.

Allah'ın önüne, Kuran'ın önüne, Muhammed'in önüne 'Hz' eklemekle, yazmakla 'Hz'yi Allah'tan, Kuran'da, Muhammed'den üstün, değerli, önemli saymış olduklarını, dünyevilik yaptıklarını bile anlayamayacak kadar cehalet, mantıksızlık, tutarsızlık içindeler. Gerçekte bu 'Hz' eklemek Hıristiyanlara(Hristiyanlara) özenti, özenmek çünkü onlar da, olmamasına karşın, aziz dedikleri kişilerin adlarının önlerine 'St/Saint' ekliyorlar ya ancak onlardaki bu 'St/Saint' ilahlarının yolunda olan, evliya derecesindeki insanlar yani peygamberlerine sanırım 'St Jesus', ilahlarına 'St God', kutsal kitaplarına 'St Bible' demiyorlar ancak Müslümanların, ilahlarına 'Hz Allah', peygamberlerine 'Hz peygamber', kutsal kitaplarına 'Hz Kuran'demeleri sanki ilahlarından, peygamberlerinden ve kutsal kitaplarından daha üstünü varmış demek gibi oluyor çünkü Hıristiyanların 'St/Saint' dedikleri insanlardan daha üstünleri yani ilahları, peygamberleri ve kutsal kitapları var ve bunların altında kalan kişilere 'St/Saint' diyorlar yani ilahlarına, peygamberlerine, kutsal kitaplarına 'St/Saint' demiyorlar; ilahlarına doğrudan 'God', peygamberlerine doğrudan 'Jesus', kutsal kitaplarına doğrudan 'Bible' diyorlar; ve 'Hazret/Hazretleri' herkese söylenebilir ancak 'St/Saint' herkese söylenmiyor örnek ki ülkelerin devlet başkalarına bile 'Hazretleri' denildi ancak asla 'Saint' denilmedi.

'Din bilimdir/ilimdir' diyor Muhammed; bilim ise önce mantık ve tutarlılıktır; yani önce mantık ve tutarlılık, sonra din; yani demek ki din 'Ben yaptım oldu, ben dedim doğru' denilen biryer değil. Yani İslamiyet sizden Allah'a, Kuran'a, Muhammed'e 'Hz/Hazret' demenizi değil; bilimde ve ahlakta ilerlemenizi istiyor oysa ülkemize bakın heryer sütyen-külot pılaj, zina serbest, genelev serbest, kamusal alanlarda utanmazca giyim serbest, bar-pavyon serbest; Arab ülkelerine bakın, biimin b'si yok; 'Hz' ile durumu kurtarmaya çalışıyorlar ancak olmaz, olmayacak da yani ne İman'ın şartları'nda var ne de İslam'ın şartlarında var, Allah'a, Kuran'a, Muhammed'e 'Hz/Hazret' demek.

Zaten öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz evladlarını, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı sultanlarını baştaçı edenlerin İslamiyet'î ya da dini anlamalarını beklemek de mantıksızlık olur ki demek ki onlar 'Sultanlarla düşüpkalkan alimler de hırsızdır' hadisinin 'Sultanlar hırsızdır' anlamına da geldiğini anlayabilecek bir mantığa bile sahip değiller ki bu durumda din kim, onlar kim.

Belli ki birileri 'Sünnilik'i 'Sünnetlere uyup İslamı sündürmek' anlamında uygulamaya çalışmakta çünkü bakın sömürgeci, faşist Abd'nin en büyük dostlarından biri de onlar; yani Abd'nin dünyaya egemen olmaya başlaması ile Sünnilik'i de birileri sündürmeye çalışmaya başlamış; yani Müslümanın örnek ki Japonya'ya atom bombasıları(bombaları atıp) masum insanları öldüren, eşcinsel evliliği-çıplaklığı-pornoyu-fuhuşu-ensest ilişkiyi bile serbest yapan, Haçlıcı, Sodom-Gomora-Pompei benzeri Abd ile dost, kanka, yoldaş, yardımcı, destekçi olması ne demek; başlıbaşına İslam'a, dine aykırı bir durum. Belli ki Sünnilik Abd yandaşı siyasetçilerce ve Abd yandaşı özel sektörce sündürülmeye çalışılmakta öncelikle.

Atatürk'e de 'Hz Atatürk' diyebiliriz ancak demiyoruz çünkü O'nun adı yeter, öne ünvana gerek yok. Yani 'Herşeyden üstün' denilen Allah'ın, Kuran'ın, Muhammed'in önüne 'Hz' koymak gerçekten mantıksızlıktır ve tutarsızlıktır, ve İslam'a da aykırıdır.

Hz/Hazret sözcüğünün ilahi, İslami bir yönü, yanı yok; 'Hazret' Arabçada 'Sevgili' demek yalnızca.

'Hz' demekle Müslüman olunmaz, Müslümanlıktan uzaklaşılır.

Neden acaba dünyada Abd karşıtı Sünni bir devlet yok? Neden acaba Sünni siyasetçiler ve kapitalistler hep Abd yanlısı?

Belli ki İslam dünyasının Din hadisileri ile aydınlanmaya gereksinimi var.

Dine uy ancak uydurma.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 24.9.19/05.07


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020