ARDA TURAN'A VERİLEN CEZAYA GÜLÜNÇ TEPKİ

Evet; beraat ve ceza; cinsel taciz suçlamasından beraat etti; öteki suçlamalardan ise hapis cezası aldı ancak cezanın infazı koşullu olarak ertelendi.

Hukuk olağan mantıktan yani toplum ya da birey mantığından farklı bir mantığa sahiptir çünkü hukuk doğadan ya da ağaçdan(ağaçtan) toplanmaz, yapılır, ve üstelik de cehaletin ve nefsin önderi, lideri olan siyasetçe yapılır. Bu nedenle ki bir suça 10 yıl hapis de verilebilir, 100 yıl hapis de, 1 gün hapis de; bu durum siyasetin keyifine kalmış.

Arda Turan'a; şarkıcı Berkay ve eşi ile ilgili davada 2 yıl 8 ay hapis cezası verilmiş, ve ceza ya da koşullu erteleme yapılmış yani Arda Turan hapise girmeyecek, ve eğer 5 yıl aynı suçları bir daha işlemezse artık masum sayılacak yani o suçları hiç işlememiş sayılacak.

Arda Turan'a yöneltilen suçlamalardan biri de Berkay'ın eşine 'Cinsel taciz' yapdığı(yaptığı) savı idi; bu sava yapılan gerekçe de şu: 'Arda; Berkay'ın eşine 'Ne kadar güzelsin, evli olmasaydım seni kaçırmazdım, çok güzel bir kızsın' demiş' yani övgü(iltifat) yapmış. Yani üstelik de 'Evli olmasan' değil; 'Evli olmasam' diyor yani konuya kendisinden bir sınırlama, engel getiriyor; kendine engel getiren bir cinsel taciz ya da taciz taciz olmaz çünkü daha en baştan olanaksızdır, tacizin konusunun gerçekleşmesi yani latife(şaka) gibi birşeydir bu durum.

Arda Turan ise bu cinsel taciz savından beraat etmiş.

Zaten bir bayana(kadına) 'Çok güzelsin' demek de suç değil, 'Benimle evlenir misin?' demek de suç değil, övgü(iltifat) etmek de suç değil; sevişme teklif etmek de suç değil, hukuka ya da yasalara(kanunlara) göre. Zaten ülkemizde; zina suç değil; zina suç olsaydı, evli kadınların pılaj(plaj), otel havuzu, site havuzu gibi kamusal alanlarda bikini, mayo diye sütyen-külot herkesin içinde olması zina saylırdı; yani demek ki belli ki ya da büyük olasılıkla turizımı(turizmi) desteklemek için zina suç olmaktan çıkarılmış yani devlet, ve otelciler, turizımcılar(turizmciler) para kazansın diye yani para için, kapitalizım(kapitalizm) işte budur, kapitalizım pusulası ya da rotası para olan bir gemidir.

Arda Turan'a cinsel taciz konusunda verilen beraate yapılan, ve öteki suçlamalardan verilen 2 yıl 8 ay cezanın ertelenmesine verilen tepkiler gülünç.

Neden gülünç?

Çünkü:
1- 18 yaş üstü insanlara övgü yapmak da, evlenme önermek de, sevişme önermek de kanunlara göre suç değil.
2- Ülkede; zina suç değil, genelevlerde fuhuş suç değil, pılajlarda sütyen-külot gezmek yani toplu cinsel taciz suç değil, giyinik kamusal alanlarda mini şortla yani külotla gezmek yani kamusal cinsel taciz suç değil, eşcinsel evlilik suç değil, bay-bayan karışık masaj salonuları suç değil, sıtriptiz(striptiz) kulübüleri(kulüpleri) suç değil, sanat diye ahlaksızlık yapmak suç değil; akıldışı-ahlakdışı moda ve akıldışı-ahlakdışı sanatçılar-ünlüler-medya akıldışı-ahlakdışı bir insan türü ve toplum türü yaratmaya çalışmakta, bunlara tepki yok; sokaklar, kamusal alanlar daracık giysilerle ve açıksaçık giysilerle kasıtlı olarak olarak salındırılan bayan bacaklarından, bayan popolarından ve bayan memelerinden geçilmiyor, buna tepki yok; bir bay bir bayana övgü yapmış, bu cinsel taciz olarak, suç olarak değerlendiriliyor. Yani ülkede; ahlaka aykırılık almış başını gitmiş, buna tepki yok; Arda Turan bir bayana övgü yapmış, buna tepki gösteriliyor! Bunun bilimsel adı bireysel açıdan  şizofrenidir, toplumsal açıdan ise toplumsal şizofrenidir.
3- Ceza ertelenmesi yalnızca Arda Turan için değil, ceza ertelenmesi koşullareını taşıyan herkes için geçerli.

Hayat kafayı yiyor; ahlaka aykırılık olağan, normal, doğru, iyi, güzel sayılıyor; övgü ise taciz sayılıyor!

Ya kaç bay(erkek), kendisine 'Ne kadar yakışıklısın, evli olmasam seni kaçırmazdım' denilmesini cinsel taciz sayar!

Evet çok tuhaf bir ülke olmuşuz; her türlü ahlak aykırılığı, akıla aykırılığı öyle ki zinayı, eşcinsel evliliği, çıplaklığı bile, ve demokrasiye/laikliğe/bilimselliğe aykırılığı normal sayan, övgüyü ise taciz sayan ya da sanan.

Bu durumun yani her türlü ahlaka aykırılığı normal, olağan sayıp, övgüyü taciz sayma durumuna gelmişliğin temel nedeni bence akıldışı-ahlakdışı moda ve akıldışı-ahlakdışı turizım denilen nefsler çünkü nefs önce akılı yok eder, sonra da ahlakı. Yani övgülerii bile hakaret sayan tuhaf bir toplum türü oluşmakta, bunun temel nedeni de bence ahlakı dışlamış moda ve ahlakı dışlamış turizım çünkü ahlakdışılığı normal, olağan, doğru, iyi, güzel gören insan da, toplum da doğru, mantıklı, gerçekçi, bilimsel düşünemez çünkü ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, felsefenin, bilimin, medeniliğin, insan olmanın, insanlığın en üst aşamasıdır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 13.9.19/02.43