CORONA SALGINI ABD'NİN İŞİ Mİ?

Kanıt dizisinden, ve Amerikan cinayet filımlarında(filmlerinde) gördüm ki katil şüphelilerden suçu birine yıkmaya, polise hedef şaşırtmaya, polise kurban sunmaya çalışan kişi hep.

İzmir'de bazı camilerde sol müzik yayını yapılması hemen Chp'nin üzerine yıkmaya çalışıldı oysa Chp İzmir'de iktidarda iken neden böyle açık açık bir aptallık yapsın? Komplolar, kumpaslar, pırovokasyonlar(provokasyonlar) ya muhalefette olanlarca yapılır ya iktidarda olanlarca ancak hiçbir iktidar ve hiçkimse açık açık kendine yönelik bir pırovokasyon, kumpas, komplo yapmaz; yani pırovokasyonun, komplonun, kumpasın mantığı vardır yani hiçbir kumarbaz da, hiçkimse de yitirmek, kendine zarar vermek için, kendine kötülük yapmak için kumar oynamaz. Yani komplo, kumpas, pırovokasyon birine zarar vermek, kötülük etmek için yapılır; kendine değil. Yani mantık ki eğer Chp kumpas, komplo, pırovokasyon yapmak istese idi örnek ki Mehter marşı, Dombra makamlı Recep Tayyip Erdoğan'ı falan çalardı, Çav bella'yı, Yuh yuh'u değil.

Acaba benzeri bir durumu da corona salgınının suçunu Çin'e yıkmak isteyen Abd mi yapmak istiyor çünkü Abd corona salgını konusunda sürekli olarak Çin'i sorumlu tutmakta oysa corona salgınından en çok zarar görecek ülke dünya ekonomisini eline geçirmiş olan Çin'dir; en kazançlı çıkacak ülke ise kendi şirketlerini bile Çin'e kaptırmış olan, ve ekonomisi gittikçe kötüleşen Abd'dir; öyle ki Trump Amerikan şirketlerine, Çin'deki fabrikalarını Abd'ye taşırlarsa büyük maddi kolaylıklar sağlanacağını söyledi.

Ancak 2009 yılının kasım ayında, sanırım Finlandiya'nın eski sağlık bakanılarından bir bayan şöyle demişdi: 'Abd, dünya nüfusunun yarısını yok etmek istiyor.'.

Peki, Abd corona salgınını başlatmışsa nasıl başlatmış olabilir? Daha önce de internette yazdım: Coronalı yarasa üretip ya da coronalı yarasaları Çin'de salmış olabilir ya da bu yarasaları Çin'dkei hayvan pazarına ajanları ile sürmüş olabilir.

Evet; o kişi 'Abd, dünya nüfusunun yarısını yok etmek istiyor.' demişdi. Eğer bu sav doğru ise Abd'nin coronaya karşı uzun süre aşı, ilaç üretmeyeceği de açıktır.

Peki, Abd coronanın kendisini de vuracağını bile bile corona salgınının başlatmış olabilir mi? O bayan bakanın savına göre; Abd'nin kendi nüfusunu da yarıya indirmek istemesi olağandır ancak Abd coronanın kendi ülkesine de  geleceğini düşünememiş de olabilir ki bu durumda biran önce aşı, ilaç yaratmak isteyeceği açıktır.

Eğer o eski bakanın savı doğru ise bu durumda ülkelerin Abd'den tazminat isteme hakları doğar ki bu da Abd'nin dünya egemenliğinin sonu demektir artık ki zaten Abd porno serbestliği, ensestlik serbestliği, çıplakçık serbestliği, zina serbestliği, eşcinsel evlilik serbestliği gibi şeyleri ile iyice akıldışılaşmış ve ahlakdışılamış yani insanca insanlığa iyice aykırı olmuş durumda yani Abd'nin artık hiç doğru yola gitmediği ve gitmeyeceği açık.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 27.5.20/05.32

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞİİRİM: ÖNCE BİLİM VE AHLAK DA DE

Güneş ışık veriyorsa, felsefe de ışık veriyor
Su hayat demekse, bilim de hayat demek
Vatan ve bayrak onur ise, ahlak da onur
Yalnızca güneş, su, vatan ve bayrak deme
Muhammed, ve Atatürk gibi 'Önce bilim ve ahlak' da de,
Sanat ruhun gıdası ise, felsefe de ruhun gıdası
Demokrasi özgürlük demekse, bilim de özgürlük demek
Vatan ve bayrak şeref demekse, ahlak da şeref demek
Yalnızca, önce vatan deme
Muhammed, ve Atatürk gibi 'Önce bilim ve ahlak' da de
Yalnızca, 'Herşey vatan için' deme
Muhammed, ve Atatürk gibi 'Önce bilim ve ahlak' da de,
Özgürlüğü, demokrasiyi, laikliği siyasetçilerde, özel sektörde
Cehalette, hazda, nefste, keyifte, bedende, bencillikte, sorumsuzlukta
Doğada, ahlaksızlıkta, Batıda, onursuzlukta, şerefsizlikte, yozlukta değil
Muhammed, ve Atatürk gibi bilimde ve ahlakta ara,
Demokrasiye, laikliğe, dine, özgürlüğe
Akıl ve ruh sağlığına giden yol bilimden ve ahlaktan geçer
İşini aşk ile değil, Muhammed ve Atatürk gibi bilim ve ahlak ile yap
Hayatını ekmek parası ve dünya malı ile değil, bilim ve ahlak ile onurlandır
Türkiye'nin üç yanı deniz ile değil, dört yanı bilim ve ahlak ile çevirili olsun
Ruhun yalnızca sen değil, bilim ve ahlak da olsun
Önce bilim ve ahlak da de.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 30.5.20/08.22


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020