ANNENİZİN ANNELER GÜNÜ SİZİN DOĞDUĞUNUZ GÜNDÜR

Farkında mısınız; dünyadaki hemen hemen tüm küresel günler, ve hemen hemen tüm küresel, 'sosyal medya' denilen şey Abd kaynaklı, Abd kökenli. Bu bir rastlantı mıdır?

Bence değil.

Örnek ki dünyada eğer Abd kaynaklı, Abd kökenli olmayan bir sosyal medya alanı oluşmaya başlarsa o şey hemen kötülenmeye çalışılmakta; örnek ki 'Tik tok'ta ve 'Huawei'de olduğu gibi casuslukla suçlanmakta oysa Tik tok'un, ve Huawei'nin yapabildiği herşeyi Abd kökenli sosyal medya sitesileri ve teknoloji ürünüleri de yapmakta.

Savım ki Anneler günü, Babalar günü, Sevgililer günü, moda, Amerikan ünlüleri, sosyal medya, internet fenomeni gibi şeylerin gizli, örtülü, saklı amaçları(erekleri) dünyada Abd yararına ve Abd için sürü pısikolojisi(psikolojisi) yaratmaktır yani bu tür şeyler gerçekte Abd yararına ajanlıktır; çünkü And dünyayı, ülkeleri, toplumları, insanları Abd kökenli sürü pısikolojisi ile daha kolay, daha hızlı, daha yoğun, ve daha tartışmasız başarmak olanağına sahiptir çünkü bu tür şeyler ile insanların, toplumların, ülkelerin, insanlığın yönü Abd olmaktadır, ortaya adeta 'Abd'ye biat, kölelik, uşaklık, boyuneğmek' durumu çıkmaktadır.

Anneler günü de dünyada Abd için sürü pısikolojisi yaratmak amaçlı araçlardan biridir.

Abd'nin dünyada yaratmaya çalışmakta olduğu bu sürü pısikolojisini önlemek zorunludur yani akıldışı-ahlakdışı-insanlıkdışı Abd'nin dünyanın ve insanlığın merkezi, odağı, yönü olmasına izin verilemez.

Bu nedenle örnek ki Anneler günü Abd'nin yönlendirdiği Mothers day gününde değil de annenizin sizi doğurduğu gün, ve annenize özel olmalı.

Annenin çocuk sayısının çok olması sorun değil; böylece her çocuk kendi doğduğu gün annesinin Anneler günü'nü kutlar, ne var yani bunda?

Evet, bence annenizin Anneler günü, sizin doğduğunuz gündür.

Babalar günü'ne gelince, sorun biraz karışmakta ancak bu da sorun değil çünkü babanızın Babalar günü de sizin doğduğunuz gündür.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 10.5.20/19.56


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020