KADIN CİNAYETİ HABERLERİ VERMEK YASAKLANMALI SAVIM

Türkiye de, herhangi bir ülke de siyasetçi kafasıyla da, özel sektör kafasıyla da yönetilemez artık; ülkeler ancak felsefe, bilim, dini tanımlayan Din hadisileri, düşünürlşer(filozoflar), alimler, alimeler, bilgeler ile yönetilmelidir artık çünkü bir ülkeyi ancak doğru yola bunlar götürebilir ve bir ülkeyi düşmanlarından ancak bunlar koruyabilirler.

 

Neden? Çünkü örnek ki insanları ya da toplumları yanlışa ya da kötüye ya da suça yönlendirmek ya açıkça yapılır ki bunu herhes anlayabilir ya da dolaylı yoldan, örtülü olarak yapılır ki bunu ancak uzmanlar anlayabilir. Örnek ki bir toplum açıkça cinayete yönlendirilebilir; bir de dolaylı, örtülük olarak cinayete yönlendirilebilir ki bu örnek ki topluma hergün, bolca cinayet filımları(filmleri), cinayetli televizyon dizisileri izletmekle olur; bir de örnek ki hergün, bolca cinayet haberleri vermekle. İnsanlarda benim Mia geni dediğim ancak Maoa geni denilen bir kötü gen var; kötülük haberleri bu geni tetikler, güçlendirir, geliştirir ve egemenleştirir yani bir topluma hergün ne kadar çok cinayet filımları, dizileri, haberleri verilirse o toplumdaki kişilerde Mia geni o kadar çok harekete geçmeye başlar, ve bunun sonuçunda(sonucunda) o toplumda cinayetler artmaya başlar, buna 'Dolaylı yoldan toplum hipnoz' da denilebilir; gerçekte bu durum 'Pavlov'un köpeği' denilen durumdur yani cinayet filımları, dizileri, haberleri et yerine geçer, Mia geni ise zil sesi yerine yani her et sunumunda bu zil çalmaya başlar, et ne kadar çok ve sık verilirse bu zil de o kadar çok, o kadar güçlü çalmaya başlar.

 

Yani artık 'Siyasi partiler demokrasidir', 'Bizi millet iktidar yaptı', 'Demokrasi halkın kendi kendini yönetmesidir', 'Siyasi partiler demokrasinin güvencesidir' gibi sözler rafa kalktı.

 

Açık ki televizyonlarda hergün, sürekli cinayetli filimlar, diziler, haberler Mia geni yoğun, yüksek kimselerde Mia geni'ni kolayca, rahatça, hızla harekete geçirir yani durumun ilk kurbanları Mia geni çok yüksek kimseler olur. Bazı cinayetlerden sonra katilin komşularının 'Melek gibi bir insandı, cinayet işleyeceği hiç aklımızın ucundan bile geçmezdi, kendi halinde biri idi' gibi sözleri söylemelerinin nedeni budur. Mia geni'nin yüksekliği ve tetiklenmesi insanlara hiç istemedikleri şeyleri bile yaptırabilir.

 

Yani medya farkında olmasa da biryandan 'Tavşan kaç', biryandan da 'Tilki tut' durumu içinde.

 

Açık ki kadın cinayeti denilen cinayetler önlenmek isteniyorsa yapılması gereken şeylerden biri de kadın cinayeti denilen denilen cinayetlerin yayınlanmasının yasaklanmasıdır çünkü dediğim gibi bu konuda verilen cinayet haberleri özellikle Mia geni yüksek ruhsal sorunu olan baylarda(erkeklerde) bayan öldürmek yönünde heveslendirebilir yani Mia geni'nden dolayı bazı akıl-ruh hastalıkları, bazı kişilik bozuklulukları gibi bazı suçlar da bulaşıcıdır.

 

Öteyandan(Öte yandan) Mia geni yüksek bazı sorunlu baylar da kadın cinayeti denilen cinayetlerin medyada önemli yer tutmasını görüp, medyada yer almak için, ilgi çekmek için, medyada ya da ülkede gündem olmak için ya da bu haberlere ya da kadın cinayetlerine tepkilere inat olsun diye bile kadın cinayeti denilen cinayetleri işlemeye yönelebilirler.

 

Yani televizyon kanalları kadın cinayeti haberleri ile dolup taşarken kadın cinayetlerinin azalmasını ya da sona ermesini beklemek ya da ummak ya oldukça cehalet ya da oldukça saflık olur; ve 'Tavşan kaç, tilki tut' durumu olur.

 

Medya iş yapayım derken kaka yaptığını anlamalı.

 

Yani eşeğin akılına(aklına) karpuz kabuğu düşürmemeli.

 

Medya suçlanmaktan muaf değildir.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 30.8.19/00.23


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020