KANAL 7'NİN İSLAMİYET YA DA DİN CEHALETİ SAVIM

Akp'ci dünya gerçekte yalnızca felsefeden, bilimden, demokrasiden ve laiklikten değil İslamiyet'ten ya da dinden de anlamayan bir dünyadır.

Zaten ki öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladlarını bile öldürtmekten çekinmeyen, ekonomisi öteki ülkeleri işgal ve haraça bağlamak olan, Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı etmenin; buna karşılık, Muhammed gibi 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' diyen Atatürk'e düşmanlığın insanlık açısından da, akıl-ruh sağlığı açısından da, felsefe açısından da, bilim açısından da, insanlık açısından da, medeniyet açısından da, ekonomi açısından da, siyaset açısından da, medya açısından da doğru bir sonuça yol açması olanaklı ve olası olmaz.

Bu durumu; Diyanet açısından; örnek ki Diyanet'in vermiş olduğu 'Babanın öz kızına şehvetle bakması haram değildir', 'Dokuz yaşındaki kız çocukları evlenebilirler' gibi felsefeye, bilime ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırı fetvalarından, israfa gömülmüş halinden de anlayabiliriz.

Dolayısı ile Akp dünyasının din diye öğretmeye kalkacağı şey; dini tanımlayan, 'Din ilimdir(bilimdir), ahlaktır, vicdandır, merhamettir, dürüstlüktür, medeniliktir, tarafsızlıktır, adilliktir, nefssizliktir, inzivadır' diyen Din hadisileri yerine Osmanlıcılık ve Arabça öğretmekten başka da yolu kalmaz ki felsefeden ya da bilimden ya da Din hadisileri'nden uzaklık yalnızca cehalete ve yozluğa değil mantıksızlığa ve tutarsızlığa da neden olur.

Örnek ki Kanal 7 adlı, Akp yandaşı Tv kanalı; akşamları gösterdiği 'Hz Yusuf' adlı uzun dizisini, 21. 4.2020 tarihinde, gündüzde, tanıtımında yani övmesinde şöyle bir tümce(cümle) kullandı, bir peygamber için: 'Kölelikten sultanlığa yükseldi'; yani 'sultan'lığı övünç, onur, gurur, başarı, üstünlük olarak tanımladı ve övdü.

Bu kanal belli ki ticaret ve siyaset yapmaktan, dini tanımlayan Din hadisileri'ni öğrenememiş olmalı çünkü dini tanımlayan Din hadisileri'nden 'Sultanlarla düşüpkalkan alimler bile hırsızdır' yani 'dinsizdir' ya da 'Sultanlarla düşüpkalkmak, kanka olmak, dost olmak, övünmek, gurur duymak dine aykırıdır' hadisi sultanlığın dine aykırı olduğunu, sultanlığın din açısından övünç değil utanç olduğunu anlatıyor. Yani; Din hadisileri'ne göre; sultanlığa yükselinmez, düşülür.

Yani İslamiyet ya da din; Kanal 7'nin sanmış olabileceği gibi; körükörüne Akp yandaşlığı yapmak, Hind dizisileri göstermek, peygamber dizisileri göstermek kadar kolay birşey değil ki  öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladlarını bile öldürtmekten çekinmeyen, ekonomisi öteki ülkeleri işgal ve haraça bağlamak olan, Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı eden bir dünyanın içinde yer almış olan Kanal 7'nin bunu anlaması da pek de olanaklı değil.

Bu tür insanlar bir de medyacılık, topluma akıl hocasılığı(hocalığı) yapıyorlar.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 21.4.20/14.19