KİMSE YOK MUUUUU!?

Hani, yıllar sonra mezun olduğunuz okula yolunuz düşer, etrafa bakar, anı tazelersiniz ya.... Ya da eski mahlenize gider çocukluk arkadaşlarınızı görmek istersiniz de göremezsiniz ve içinizde buruk bir duygu hissedersiniz. Keşke! Keşke eski günleri birazcık da olsa yeniden yaşasaydım dersiniz...

 O her biri tarih kokan tek katlı asırlık evlerin yerinde uzun upuzun binalar görürsünüz komşulukların olmadığı. İşte burası, Yazarport benim için aynı bu örnekler gibi bir şey şimdi. Yıllar sonra uğradım bi daha ne var, ne yok diye... Tıpkı eski mahlesinde çocukluk, gençlik arkadaşlarını görmek isteyip te bir türlü göremeyen, içi hüzün kaplamış biri gibi hüzün var bende. Nerde Ahmet Ay, Mahir Temur, Erdal Gökmen, Yasemin Özmen, İbrahimî Feyzullah Yalçın ve diğerleri?  Mallim Ümit Sönmez eskilerdendir. Merhabamız olmasa da mahleden taşınmayandır.Tanırım onu.  Ateistlerimiz, dindarlarımız, milliyetçilerinin vardı ateşli ateşli!  Ne bu sessizlik? Tam taşınırken Turgut Göle gelmişti mahleye, o duruyor gerçi ama tanımadı. Tanımaması çok normal o da değişmiş, ben isim değiştirdim, sus pus olmuş... Hele Hazal Seyitoğlu.... Seslendim de duymadı. Yazısına yorum, kapısına not bıraktım.

Evet, gençler! Burası yıllar önce böyle değildi. Komşuluk, arkadaşlık çok hoştu. Keyifliydik. Yorumlar yapardık birbirimize. DM de atardık. Hele ki bi moderatörümüz vardı, kulakları çınlasın! Bir de Birleşmiş Milletler daimi üyesi gibi bir heyetimiz vardı veto hakkına sahip. Ayıp söylemesi, üyelerden biri de bendim. Ne kararlar alırdık(!) kapalı kapılar ardında!

Mahir Temur kardeşimiz buradan çıkıp gazeteci oldu. Tıklayın google'ye görün. Ahmet Ay zaten siyasetmedar...

İsmini hatırlamadıklarım kusura kalmayın. Eh ben de ihtiyarladım artık. 

Hadi gelin gençler, eski günlere kavuşturun burayı. Gelenekleri yaşatın.

Benden herkese kocaman selâm.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
İSTİYORUM Şiir 17.09.2019
DEMEM O Kİ Politika 30.08.2019
KABRİSTAN Edebiyat 29.08.2019
HAYIR! HAYIR! Felsefe 23.08.2019
EY SEVGİLİ Edebiyat 22.08.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Hoş geldin 35 Yaşım :) Anı 16.01.2021
Kendine Saygısı Olmayan Anı 29.09.2020
Samimiyet Anı 19.09.2020
29.05.2020 Cuma Tarihe Not (günlük) Anı 31.05.2020
Dersimizi aldık mı? Anı 27.03.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.