KADIN CİNAYETLERİ VE YAHUDİLİĞİ YASAKLAMAMAK

Yalnızca ülkemiz değil tüm ülkeler de mantıksızlık ve tutarsızlık içinde.

Bunun temel nedeni ülkelerin felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri ile yani gerçek din ile değil bir cehalet ve nefs dünyası olan siyaset, özel sektör ve seçmenler ile yönetilmesi.

Yani düşünün ki biryanda mabedler var, biryanda sütyen-külot pılajlar(plajlar). Bu çelişkiyi ancak oy toplamaktan başka amaçı(amacı) olmayan siyaset, para kazanmaktan başka amaçı olmayan özel sektör, ve nefsten başka amaçı olmayan bir toplum önemsemez.

Ülkemizde bir cinayet sınıfı 'Kadın cinayetleri' olarak tanımlanmakta oysa cinayet cinayettir, kime karşı işlenirse işlensin. Yani örnek ki bir ülkede gıda sağlıksızlığı varsa, 'Çocuk gıdalarındaki sağlıksızlık' diye bir toplantı düzenlemek saçma olur; ancak siyaset ve özel sektör mantığı ve tutarlılığı önemsemez, önemseselerdi zaten siyaset ve özel sektör olmazlardı, alimliği, alimeliği seçerlerdi.

Ülkemizde biryandan(biryandan) kadın cinayetlerine tepki gösterilirken biryandan da buna zıt bir tutum var. Örnek ki 'Kadınların ırzına geçilecek', 'Çocukları ve erkekle yatmış tüm kadınları öldürün', 'Yahudi olmayan herkesi öldürün' ki içlerinde bayanlar da var, 'Yahudi olmayan hamile kadınların karınlarını yarın; onları da, bebeklerini de öldürün' gibi emirler içeren Yahudilik, ve mabedleri ülkemizde yasak değil, serbest. Peki hani kadın cinayetleri durudurulmaya, önlenmeye çalışılıyordu?

Yani biryandan perhiz var, biryandan turşu.

Bu durum bile kadın cinayeti denilen cinayetlere karşı tutumun hiç de dürüst, içten(samimi) olmadığını gösterir.

Yani denizi görüp, balıkları görmemek neden?

Yani kadın cinayeti denilen cinayetlere karşı tepkide ve savaşımda gerçekten dürüst ve içten iseniz Yahudilik dini inançını da yasaklamanız gerekir. Dini inanç ya da inanç olmak yanlışlara ve kötülüklere doğruluk ve hak vermez ki hukukun üstünlüğü budur.

Gerçek ki felsefe, bilim, ve Din hadisileri olmadan asla gerçek, doğru çözümler olmaz; gerçek ki siyaset, özel sektör ve seçim sandıkıları(sandığıları) ile yönetilen ülkelerde çözüm asla olmaz; ya hukuk diye ahlaksızlığın serbest bırakılması ya da hukuk diye vahşetin, barbarlığın egemen yapılması olur.

Yani Yahudiliği yasaklamadan kadın cinayetlerine karşı tepki, savaşım hiç mantıklı, tutarlı ve inandırıcı olmayan bir durum taşımaktadır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 27.8.19/05.52


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020