Kadın İsterse

Kadınların ekonomik bağımsızlığını kazanması, erkeklerin eline bakmaması açısından önemli diyoruz ya hani... Ben bu konuyu birazcık daha açmak istiyorum. Ailesini kaybetmiş, kocasının verdiği parayla ve kocasının belirlediği çerçevelerde yaşamını devam ettiren birçok kadın var. O kadın her şeye göz yummak zorunda. Çünkü kocası; ailesi, geliri, varı ve yoğu... Aldatılsa göz yumuyor, evde arkasını topluyor, dışarda görmezden geliyor... Kim bu? Hizmetçi mi, geyşa mı? Hiç biri... Evlenirlerken, "hastalıkta sağlıkta birbirinizin yanında olmaya söz veriyor musunuz?" sorusunun cevabını verdiği biricik hayat arkadaşı. O kadın çok ilgi gösterse sıkıyor, biraz rahat bıraksa çok boşladı oluyor... İhanet kadına acı verirken, bir de bu ihanete sebep gösteriliyor. :) içler acısı. O yüzden bir kadının kendi işinin, gelirinin olması gerekiyor. Kadın isterse, kocasının en ufak bir hakaretinde gidebilmeli... Kıymetini bilmeyenler utanmalı, adam olumalı... Cuma namazını kaçırmamak o erkeği adam yapmıyor. Evine ekmek getirmek o erkeği adam yapmıyor. Bulaşıkları yıkamak nasıl o kadını kadın yapmıyorsa... Kirletilmemeli aile kavramı, aşk kavramı, şeref ve namus kavamı... 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
Elbette Ağlayacağım Yaşam 03.05.2020
Kendinizi Onarın Genel 21.05.2017
Bir Tebessüm Yeter Anı 15.03.2017
İnsan nereden geldiğini unutmamalı Genel 14.03.2017
Bir takım stratejiler Yaşam 13.03.2017
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Düğün Konvoylarına Düzenleme Yaşam 29.07.2021
Sel Zararı Devletin Sorunu Değil Yaşam 27.07.2021
İçimizdeki Yeşermeye Çalışan Filiz Yaşam 03.07.2021
Rahat Bir Günümüz Olacak mı ? Yaşam 13.06.2021
Bisikletimle Beyşehir’e Yaşam 03.06.2021

Yazıya yapılan bütün yorumlar

Buse Özübek 13.08.2019

Zannediyorum ki yazımı yanlis yorumladiniz. Elbette en ufak sözde gitmemeli seven kisi. Fakat ben yazımda kadının madur olma durumundan bahsettim. Maduriyet yasamamasi adına ekonomik gücünün elinde olması gerekir. Eğer isterse en ufak bir hakaretinde de gidebilecek gücü kendinde bulması gerekir... Ben burda en ufak hakaretinde gitsin demiyorum. Sadece imkanlarinin geniş olması, kendine güveninin tam olması anlamında aslında bir örnek vermek istedim. Erkeğin aldatma durumunda, kadının goz yummasi yaşanmis olay örneklerinden yola çıkarak yazımı yazdım.

Bir Türk Bilgesi 12.08.2019

Kocasının en ufak hakaretinde çekip gidecek bayanla evlenilmez zaten. Elin adamına cinsel organını açmak zoruna gitmiyor da bir lafına katlanmak mı zoruna gidiyor? Öte yandan; kadın zaten aşıksa erkeği dövse bile gitmez, dünya bunun örnekleri ile dolu. Ve nedense bayanlar alime olmayı seçmiyorlar da ahlaka aykırı modanın, ahlaka aykırı ünlülerin arkasından gitmeyi yeğliyorlar. Bence eşinin bir tokadına ya da bir hakaretine bile katlanamayacak insanlar hiç evlenmemeli çünkü insanlar isterlerse aşık oldukları kişi için her alçaklığı yapabiliyorlar, iş kocaya gelince neden sorun oluyor acaba? Zaten ortalıkta bikini, mayo diye sütyen-külot gezenlerle evlenmek mantık açısından mantıklı değil; yani utanması kalmamış bir insanın kocasının bir sözünden ya da bir tokadından utanması gerçekte büyük bir mantıksızlık. Bence bayanlar kocadan önce felsefeye, bilime ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne sarılmalı. Parası, işi var diye çekip gidecek bayan bence hiç evlenmesin çünkü gücünü mantıktan değil paradan, işinden almaktadır.

Bu yazıya sizde kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.