ÇUKUR DİZİSİ Mİ AKP Mİ DAHA TEHLİKELİ?

Hadis 'Kılıç çekmeden, mızrak vurmadan, ok atmadan Allah yolunda bir saat durmak göz ucu kadar isyansız altmış senelik ibadetten üstündür. Din ilimdir(bilimdir), ilimin olmadığı yerde din de olmaz, ilim yoksa din de yoktur; ilim Çin'de de olsa gidip öğrenin; alimin uykusu bile cahilin ibadetinden hayrlıdır; alimler peygamberlerin varisleridir; ilim öğrenmenin sevabı kırk yıl ibadetin sevabıdır; din utanmaktır, utanmak yoksa din de olmaz.' diyor ancak açık ki Akp'cilerin amaçları evliya, derviş, alim, alime olmak değil de padişah, sultan, hükümdar olmak; peygamberlerine değil padişahlara, sultanlara, hükümdarlara yaranmak. Bu nedenle ki Akp yalnızca Türkiye, demokrasi, laiklik, Türkçe için değil İslamiyet, din, Müslümanlar, Müslümanlık, dinliler, dinlilik için de zararlı, kötü, olumsuz ve tehlikelidir.

Toplumda genelde şiddet, özelde ise kadına şiddet neden yükseliyor?

Bunun nedeni sır, gizli değil ki anlaşılması zor ya da uzmanlık gerektirsin.

Türkiye'de hakaretin ve barbarlığın siyasi merkezi neresi oldu? Ortada ki Akp.

Chp'ye bile ağır ağır hakaretler nereden geliyor? Akp'den.

Akp'ci bakanlar ekonomi konusunda çıkıp çıkıp söylüyorlar: 'Cumhuriyet tarihinde şunda rekor kırdık, bunda rekor kırdık' diye.

Unuttukları birşey daha var: Akp Cumhuriyet tarihinde, siyasette de hakaret, barbarlık ve şiddet rekoru kırdı.

Akp'li sözde millet vekilinin Chp'li milletvekilinin üstelik de kafasına, başına, canavarca hisle atıldığı açık olan, attığı yumruk.

Elindeki üç kırık bunu gösteriyor.

Üstelik Tbmm çatısı altında.

Chp'li orta yaşlı milletvekilinin saçsız, kel, dazlak kafasına öylesine canavarca bir hisle yumruk atmış ki elinin üç kemiği kırılmış da ameliyat edilmiş. Yani adam beyin kanamasından ya da boyun kırılmasından ölebilirdi yani gerçekte bu durum cinayete teşebbüs bile sayılabilir çünkü kemik de odun sopa kadar sert birşeydir yani bu durum gerçekte silahlı, silahla bir saldırı özelliğindedir çünkü atılan yumruk basit, sıradan bir yumruk değil; pet şişeyi, domatesi, patlıcanı bile silah sayan hukuk böyle bir yumruğu açık ki hiç tartışmasız silah saymalıdır. Ve bu hükümetin bir de Sağlık bakanlığı var. Demek ki Sağlık bakanlığı önce kendi siyasetçilerine sağlık öğretmeli.

Bu bir gözüdönmüşlük örneğidir.

Akp'nin özünü, ruhunu, amaçını yansıtan ve toplumda barbarlığın, vahşetin ve suçların temel nedeninin de ne olduğunu gösteren bir durum.

Akp'nin milletvekili üstelik de bir milletvekiline bunu yaparsa gerisi, üstelik de milletvekili olmayanlara ne yapmaz.

Ülkede asıl çukur Çukur'da değil; asıl tehlike Çukur'da değil; demokrasi, laiklik, Atatürk, Türkçe düşmanı Akp'de.

Açık ki Akp şiddetin, barbarlığın mutlu olduğu, özendiği, tatmin olduğu bir dünya; şiddeti, barbarlığı kendisine çeken bir sinek kağıdı gibi bir kağıt gibi. Bu nedenle Akp kapısına 'Medeni olmayan giremez' yazarsa iyi olur yoksa ülkede ne kadar şiddet düşkünü, barbar, vahşi ruh varsa Akp'ye dolabilir.

Bu nedenle ki doğuda da, batıda da, ülke içinde de duyulan sesi homurtu biçiminde.

'Devlet bekası' saçmalığı adı altında öz bebek kardeşlerin, öz çocuk kardeşlerin, öz annelerin, öz babaların, öz evladların, çocuk öz torunların bile öldürüldüğü Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı, lider, önder edinen bir dünyadan başka birşey beklenmez zaten.

Evet, Akp öyle bir çukur ki Çukur dizisini bile içine alır, yutar. Öyle ki demokrasici, laik, Atatürkçü, Türkçeci Türkiye'yi bile içine alıp yutmaya, yok etmeye çalışmakta.

Açık ki Akp olmasaydı Çukur dizisi de olmazdı.

Açık ki Akp ülkeye ve dünyaya gerilikten ve düşmanlıktan başka şey yaymıyor. 

Bu kafa ile yayamaz da.

Milletvekiline bile canavarca his atan kafa yapısı topluma ve ülkeye ne yapmaz acaba.

Eğitim şart da eğitim yukarıdan başlarsa eğitimdir. Yukarının durumu da belli işte. Yukarısı neki aşağısı ne olsun. Sonra da her ay 'Geçen ay şu kadar, bu kadar kadın öldürüldü' haberleri.

Çukur dizisi en azından Türkiye'nin hiçbir ülke ile arasını bozmadı.

Evet, soru şu: 'Öz bebek kardeşlerin, öz çocuk kardeşlerin, öz annelerin, öz babaların, öz evladların, çocuk öz torunların bile öldürüldüğü Osmanlı hanedanlığı' mı daha tehlikeli, Çukur dizisi mi? Türkiye ilerlemek, yükselmek, dünya önderi olmak istiyorsa önce bunun yanıtını vermelidir, bunun yanıtını bulmalıdır. 

Yoksa herşey yine laylaylom olur, devam eder.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 6.3.20/09.29


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020