Merdivenaltı Takvim gazetesinden Ardahan belediye başkanına saçsamapan mobing suçlaması

Taraflı, yandaş olmayın; dürüst ve adil olun çünkü taraflı olmak hem felsefeye, bilime, dine aykırıdır hem de insanın kendisine saygısızlığıdır. Taraf tutmak ya cehalettir ya da en büyük cehalet olan, ve kötülüğün hem nedeni hem amaçı(amacı) olan nefstir. Birşeyin yalnızca yarısını anlamak, eleştirmek yarımakıllı(yarım akıllı) olmaktır; birşeyin tümünü, her yanını, her yerini eleştirmek ise tamakıllı(tam akıllı) olmaktır, ve Türkiye'nin de, insanlığın da tamakıllı insanlara, tamakıllı varoluşa gereksinimi var. Dış dünyaya alışmayın yoksa dışınız iç, ruhunuz dış dünyaya köle olur.

Bir ülkenin gazeteleri ve televizyonları siyasi tarafsızlık içinde değillerse o ülkede gerçek medya özgürlüğü de, gerçek demokrasi de yoktur. Türkiye'de gazeteler ve televizyonlar ne zaman siyasi tarafsızlık içinde olurlarsa, işte o zaman Türkiye için birumut(bir umut) oluşur yoksa medya da, Türkiye de köle olur.

Takvim gazetesi Ardahan'ın Chp'li, yeni belediye başkanı için şöyle yazmış: 'CHP Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'den inanılmaz mobbing!'.

Belki bilmeyenler vardır: İllerde ve üçük illerde; memur-memure sendikası başkanı, belediyede çalışan üst düzey memur-memure de olabiliyor örnek ki yazı işleri müdürü gibi; belediye binasının duvarıma, eğer belediye örnek ki Akp'nin elinde ise 'Akp ilçe binası', 'Akp il binası' gibi levhalar da çakılabiliyor, sanki belediye binası siyasi partinin mülkü imiş gibi.

Neden mobing imiş?

Çünkü Akp yandaşı Takvim gazetesi: 'CHP’li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, bir çalışanın tek başına yapamayacağı işleri Bem-Bir-Sen Ardahan İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Toptaş’a yükledi! Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 'Bu sadece yıldırma ve canından bezdirmedir. Bu bir çileden çıkarmadır. Bu görevlendirme insanlık dışı uygulama. Bunu belediye başkanı kasıtlı olarak yapıyor. Bu işleri bir kişinin görev olarak yapması mümkün değil. İnsan gibi davransınlar.' dedi' demiş. Bem-birsen kim; Akp yandaşı, sözüm ona memur-memure yani  emekçi sendikası, ve birzamanlar Akp karşıtılarına(karşıtlarına) ağır hakaret etmiş; her yıl dağıttığı ajandalarda 'gavur'ların sözlerine bile yer verirken Atatürk'ün tek bir sözüne, tek bir fotoğrafına bile yer vermeyen; sözde, sarısendika(sarı sendika). Bem-bir'sen'in örnek ki 2016 ajandasına bakarsak, ajandanın içinde Churchill'in(İngiliz devlet adamı) sözü, Yunan atasözü, Edgar Pause'un(Abd'li yazar) sözü, Kore atasözü, Molliere'in(Fıransız/Fransız yazar) sözü, Goethe'nin(Alman düşünür(filozof) sözü, Edison'un(Abd'li mucit) sözü, Platon'un(Eski Yunan filozofu) sözü, Konfüçyüs'ün(Eski Çin filozofu) sözü, Malcolm X'in(Abd'li zenci/siyah hakları savunucusu) sözü, Ruth Smeltzer'in(Abd'li bir bayan) sözü, Oscar Wilde'ın(İrlandalı eşcinsel yazar) sözü, Friedrich Holderlin'in(Alman şair) sözü, Dumont'un(Kim olduğunu saptayamadım çünkü birsürü(bir sürü) Dumont var) sözü, Lord Byron'ın(İngiliz şair) sözü, Montaigne'nin(Fıransız düşünür) sözü, Schiller'in(alman düşünür) sözü, William James'in(abd'li düşünür) sözü, Theodor Fontaine'in(Alman eczacı ve yazar) sözü, İsveç atasözü, Exupery'in(Fıransız pilot ve yazar, şair) sözü, Warren Bennis'in(Abd'li bilimci) sözü, Henry Ford'un(Abd'li araba patronu) sözü, Balzac'ın(Fıransız yazar) sözü, Teymiyye'nin(Vehhabiliğin fikir atası) sözü, Charles Mismar'ın(fFıransız gazeteci) sözü, Andre Tardieu'un(Fıransız devlet adamı) sözü, James Conont'un(Abd'li bilimci) sözü, padişahların sultanların, Gandhi'nin(Hint ulusunun babası) sözü, Chateaubriand'ın(Fıransız yazar ve siyasetçi) sözü var ancak bu ülkenin, dünyanın, tarihin ve insanlığın dahi, sayın, saygın, kahraman önderlerinden, Türkiye devleti'nin ve Türkiye ulusunun atası Mustafa Kemal Atatürk'ün tek bir sözü, tek bir fotoğrafı bile yok ne yazık ki yani Bem-bir-sen işte böyle bir memur-memure yani kamu alanı sendikası.


Neymiş yapılması gereken, Takvim gazetesinin 'mobing' saydığı işler:
Yapılacak çalışmalar (Hafta içi mesai saatleri içinde)
1- Terminale otobüs, minibüs, TIR ve ağır tonajlı araçların saat kaçta giriş yaptıkları, plakaları ve hangi ilden geldikleri,
2- Gelen yolcu otobüslerinin günün hangi saatinde ve kaç yolcu ile geldikleri (Fotoğraf çekimi ile tespit edilecek),
3- Terminalden hareket eden yolcu otobüslerinin günün hangi saatinde ve kaç yolcu ile ayrıldıkları (Fotoğraf çekimi ile tespit edilecek),
4- Giriş ve çıkış yapan aracın hangi yöntem ile ücretlendirildiği,
5- TIR ve ağır tonajlı araçların ilimize ne tür yük taşıdığı, kaç yıldır ilimize gelip gittiği, memnuniyeti ve beklentileri, muhatap olunan kişilerin adı-soyadı ile iletişim bilgileri (Telefon numaraları),
6- Yapılacak tespit ve çalışmaların bizzat Erdoğan Toptaş tarafından yüz yüze, tarih ve saat belirtilerek yapılması,
7- Yapılacak tüm çalışmalar günlük olarak mesai saati bitiminde Özel Kalem Müdürlüğü'ne imza karşılığı teslim edilecektir.'.

Öncelikle şu ki Takvim gazetesi kelime oyunu yani yanıltma yapıyor çünkü orası otobüs terminali değil küçük bir otobüs garajdır ki kapalı alanı olsa olsa 150 Mt2'dir yani sanılmasın ki Ankara, İstanbul, İzmir otogarları gibidir; internetten fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Ardahan terminali nasıl biryer bilmiyorum ancak Tır ve kamyon girebildiğine göre bildiğimiz otobüs terminali türü terminal olmasa gerek. Ve çok işlek bir terminal olmasa gerek yani örnek ki İstanbul, anakara, İzmir terminalileri gibi(terminalleri) gibi işlek terminal olmasa gerek. İnternetten Ardahan terminalinin fotoğraflarına bakdım; kilometre kareye ancak 1 araç düşen bir görünümde yani nerede ise bomboş yani küçük, sessiz bir ilçe garajı gibi yani insan boş otursa canı sıkılır. Böyle yerlerde saat başı, zırtpırt otobüs olmaz; böyle yerlerde şehirler arası otobüs garajları çok tenha olur yani böyle yerlerde şehirler arası otobüs ancak sabah 10 civarında, öğleden sonra da 16 civarında olur ancak, onlar da ancak sabah 3-5 otobüs, akşam üzeri de 3-5 otobüstür yani böyle yerlerde tüm gün boşboş oturulur.

Ardahan gibi yerlere kaç araç geldiği, nereden geldikleri, saat kaçta geldikleri, kaç yolcu taşıdıkları, plakaları gibi konular asla sorun olmaz; zaten bu işler garajdaki, şirketlerin bilet satışı yapan yerlerinden kolayca alınabilir ki Ardahan garajının alanı zaten olsa olsa

Yani ne var bunları yapamayacak? Bunları yaptığı için bir de hem belediyeden yani devletten en az 5-6 bin Tl maaş alacak; hem de sendika başkan yardımcısı olduğu için sendikadan maaş alacak. Çok mobing oluyorsan belediyedeki işini bırakırsın, sendika maaşı ile güülgibi(gül gibi) geçinirsin, değil mi?

Yani çekersin altına bir koltuk; alırsın yanına bir yardımcı; garaja giren sürücüleri yanına çağırtırsın, masa başında yüzyüze, sorularını sorarsın; zaten saatte ancak bir araç geleceği için fotoğraf çekmek sorun da olmaz. Anlaşılan ki bu haberi yapanlar Ardahan'ı ne görmüşler ne araştırmışlar; sırf Akp'ye yaranmak için, masabaşında(masa başında), kafadan, hiç araştırmadan haber yazmışlar. Ve bunları yapmanın karşılığında 5-6 bin Tl maaş alınacak ki Ardahan gibi yerde çok iyi para, bir de ev kendisine aitse hem ev kirası olmaz hem de öğle yemeklerini evinde bile yiyebilir.

Ardahan'ın tek sorunu var: Kışları ağır, uzun ve çetin geçer yani kömür ya da doğal gaz masrafı yüksek olur.

Bu ülkede siyasi mobing arayanlar varsa önce Akp iktidarının yirmi yıldır muhalefete tayin, atama adları altında yaptığı sürgünlere, mobinglere baksınlar. Ortada ki felsefe, bilim, mantık, dini tanımlayan Din hadisileri, dürüstlük, güvenilirlik, demokrasi, hukuk gibi şeyler Akp dünyası ile bağdaşmayan şeyler.

Yani öyle konuşuyorlar ki sanki kendileri süttençıkmışakkaşık(sütten çıkmış ak kaşık).

Delikanlı iseniz ayırımcılık(ayrımcılık) yapmayın, Akp'yi de eleştirin. Bakın ben ayrımcılık yapmadan herkesi ve herşeyi eleştiriyorum.

Türkiye, insanlık ve demokrasi siyasi parti yandaşıları(yandaşları), siyasi parti dalkavukları değil, siyasi parti çalgıcıları değil; bilimsel ve ahlaklı tarafsız insanlar arıyor. Var mı aranızda böyle insanlar; yoksa zaten Türkiye de, insanlık da bitmiş demektir.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 25.7.19/05.09

 

 

 

.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020