LADY GAGA'YI HERKES SEVMEK ÖLSE HERKES ÜZÜLMEK ZORUNDA MI?

İnsanlar, toplumlar, insanlık nefse sarılmakta olduğu için öylesine akıldışılaştı ki hayatlarına anlam kazandırmak, anlam katmak için birşeyler aramaya başladılar; örnek ki kimisi modaya sarılmakta, kimisi sıpora(spora) sarılmakta, kimisi hayvan sevmeye sarılmakta, kimisi yemeye içmeye sarılmakta, kimisi para kazanmaya sarılmakta, kimisi servet biriktirmeye sarılmakta, kimisi takıya sarılmakta, kimisi makyaja sarılmakta, kimisi pirsinge sarılmakta, kimisi dövmeye sarılmakta, kimisi cinselliğe sarılmakta, kimisi akıldışı-ahlakdışı sanatçılara-ünlülere sarılmakta çünkü felsefeden, bilimden ve dini tanımlayan Din hadisileri'nden ki özellikle Din hadisileri'nden uzak olan zeka, akıl, mantık, beyini, ruh, dünya yolunu şaşırır çünkü dünyadaki, hayattaki en doğru tek pusula Felsefe-Bilim-Din hadisileri pusulasıdır.

İnsanlar istediklerini severler, istemediklerini sevmezler; bu keyfi bir durumdur yani bilimsel, gerçekçi değildir çünkü keyfidir yani bilimsel bir ölçüte sahip değildir.

İnsanları genç diye, güzel diye, yakışıklı diye, enerji dolu diye, sevimli diye sevenler var; ve onlar öldüklerinde de gençdi(gençti) diye, güzeldi diye, yakışıklıydı diye, enerji doluydu diye, sevimliydi diye üzülenler var.

Lady Gaga kim? Ahlakın A'sını bile dışlamış, internet akıldışı, ahlakdışı ve çıplak fotoğrafları ile dolu, enerji dolu, hayata sevinçi(sevinci) dolu, yaşamayı seven, ve diyelim ki genç ve güzel de biri.

Kimi, Lady Gaga ölse üzülür, kimi sevinir yani herkes Lady Gaga'yı sevmek zorunda değil ki herkes Lady Gaga ölürse üzülmek zorunda olsun; öyle ki Lady Gaga'yı sevmemek, öldüğünde de üzülmemek akıl-ruh sağlığına uygun bir durumdur.

Ancak örnek ki Atatürk'ün ölümüne sevinmek akıl-ruh sağlığına aykırıdır çünkü insanlık için değerli olan değerler için savaşmış insanları umursamamak akıl-ruh için sağlık değildir.

Herkes örnek ki Lady Gaga'yı sevmek zorunda değil, ölse de üzülmek zorunda değil çünkü sevgi denilen şeyin içine yalnızca duygu değil hayata bakış açısı da dahildir.

Ben; ahlaka aykırı giyinen, ahlaka aykırı yaşayan insanlara hem üzülmem hem üzülürüm; üzülmem çünkü ahlaka aykırı insan olmak yanlış insan olmaktır ki ortalıkta sütyen-külot gezen birinin ölümüne neden üzüleyim yani ahlaka aykırı yaşamayı yani yanlışı neden seveyim, neden savunayım; üzülürüm, ahlakı yani doğru yolu bulamadığı, doğru insan olamadığı için üzülürüm yani insani gerçeklerden ve insani doğrulardan uzak kaldığı için yani hayatı, dünyayı, insan olmayı doğru anlayamadığı için. Yani örnek ki Lady Gaga ölse de, onun gibi yaşayanlar ölse de umurumda bile olmaz, çünkü Lady Gaga sürekli akıldışılık, ahlakdışılık, insanlıkdışılık yani insanlığa kötülük yayan biri. Yani insanlar var oluç özlerini ve biçimlerini doğru seçmeliler ki bu da dini bilimsel ve insani olarak tanımlayan Din hadisileri'nin din anlayışına uymakla olur önce. Yani insanlar Hitler öldüğünde de üzülmek zorunda değillerdi. Ancak insanlık için doğru, iyi, güzel şeyler yapmış insanların ölümlerine üzülmemek de akıl-ruh sağlığına aykırı bir durumdur yani örnek ki Yunus Emre ile Hitler'i bir tutamayız. Akıl ahlaklıların ölümlerine üzülmektir, ahlaka aykırıların değil. Yani herkes yolunu doğru seçmek; çocuklarını doğru yani bilimsel ve ahlaklı yetiştirmek zorunda; kötü yol erdem olmaz, kötü yolla övünmek de akıl-ruh sağlığına aykırı olur.

Dünya nedir; içi lav, kor, ateş dolu birşey. İnsan nedir; içi bağırsak, bok, pis, iğrenç, tiksinç, mide bulandırıcı şeyler dolu birşey; yani dünyayı, hayatı sevsen ne olur; enerji dolu olsan ne olur; eğer toplumun ve insanlık için felsefe, bilim, ve Din hadisileri açısından doğru ve iyi bir insan değilsen.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 4.10.19/05.47


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020