TRT RADYOSUNDA SEVGİLİSİNE 'MELEKLERİN EŞİSİN' DİYEN ŞARKI

Ahlak, onur, mantık olması gereken Türk sanat müziği denilen müzik türü; yoz, sözde ve ahlaka ve Türklüğe aykırı sanatçılarca; gerçekte gerçek sanatçı değil eğlencecilerce pavyonlara, gazinolara, otellere, ahlaka aykırı birhayata(bir hayata) düşürülmüş, ve anlamından, özünden, ruhundan, nedeninden ve amaçından(amacından) uzaklaştırılmış ve yoksunlaştırılmış durum içinde.

Açık ki Müslümanlar ne dini tanımlayan Din hadisileri'ni biliyorlar ne de İslamiyet dini inançının(inançının) mantığını.

Buna kamusal alanda en iyi örnek genelevler, ahlaka aykırı moda, Trt ve pılajlar(plajlar).

Buna kurumsal alanda en iyi örnek ise Trt.

Trt.

Türkçeyi televizyon ve radyo medyası içinde en doğru, en iyi, en güzel konuştuğu söyleyen birkurum(bir kurum). Ancak ortada ki Batıca sözcükler ile dolu; yani bu durumda açık ki Trt'nin doğru, iyi, güzel olan şeyi Türkçesi değil diksiyon denilen şeyi. Ne diyor Trt radyosuları(radyoları) Trt'yi tanıtırken; 'Sansasyondan uzak' diyor, peki Trt 'Sansasyon' sözcüğünün Fıransızca(Fransızca) sayıldığını bilmiyor mu; bu mu Türkçeyi doğru, iyi, güzel konuşmak? Trt radyosularından birini açın ve tüm gün dinleyin; sayısız Arabça, Farsça yabancı sözcüklerden başka bir de sayısız Batıca sözcüklerin söylendiğini duyacaksınız.

Trt radyosularında(radyolarında) öyle türküler, şarkılar çalınıyor ki çocuk yaştaki kızlara aşk içeren. Buna günümüzde 'pedfofili' deniliyor. Yani koskoca adamın 13-15-16-17 yaşlarında birkıza(bir kıza) aşık olması nedir? İslamiyet dini inançında da, dinde de eşcinsellik yanlış birşey olmasına karşın Trt'de, eşcinsel olduğunu kendi açıklayan Zeki Müren üstelik de 'Sanat güneşi' ünvanı, övgüsü, onurlandırması, taçlandırması altında tüm gün şarkılar söylemekte, ve şarkıları, güfteleri söylenmekte. Sonra da bakıyorsunuz; Ramazan ayı gelmiş, Kandilller gelmiş; Trt İslam, din vaazları veriyor.

Demin de yani 18.7.2019 tarihinde, saat 08.25'lerde Trt'nin Türk sanat müziği kanalında birşarkı(bir şarkı) vardı: Şarkı birbayan(bir bayan) sevgiliye ya da kadına 'Meleklerin eşisin' diyor. Bu İslamiyet adına tam bircehalettir(bir cehalettir; ve İslamiyet'e tam biraykırılıktır(bir aykırılıktır); yani birinsan(bir insan) bir bayanı ya da kadını nasıl meleğe benzetebilir, öyle ki meleklere eş yapabilir, İslamiyet'e göre? Melekler kim, senin bayanın, kadının, sevgilin, eşin kim? Sen mi karar vereceksin insanların İslamiyet'e göre hangi derecede, hangi katta olduğuna; üstelik de dine, İslamiyet'e, dini tanımlayan Din hadisileri'ne büyük aykırılıklar içinde iken? Senin hakkın var mı biradamın(bir adamın) sevdiği bayanı melek katına çıkarmak, meleklere eş yapmaya; bu ne hadsizliktir, densizliktir, nefstir, cehalettir? Yani düşünün ki bir de o bayan ya da kadın bayan apışlığı(pedi) kullanıyor ve o adamla ya cinsel ilişki içinde ya da cinsel ilşkiye girecek. 

İslamiyet dini inançına göre melekler Allah'ın elçileridirler; senin sevdiğin, senin bayanın, senin kadının, senin sevgilin, senin karın kim ki Allah'ın elçisi olan meleklere eş olacak? Yani sanat yaparken akıl, mantık ve ahlak dışlanırsa sanat sanat olmaktan çıkar, ve saçmalık durumuna gelir.

Sanat ancak felsefeye, bilime ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne uygun ise, aykrı değilse doğrudur, iyidir ve gereklidir; demokrasi, laiklik, hukuk, eğitim, özgürlük, sevgi, aşk da öyle.

Türkiye 'Ben yaptım oldu' dünyası olabilir de felsefe dünyası da, bilim dünyası da, din dünyası da öyle değil.

Yani açık ki Trt'de cehalet çalıyor, nefs oynuyor. Buna ne sanat denilir, ne din, ne Türkiye, ne demokrasi, ne özgürlük, ne hukuk, ne doğru devlet olmak, ne doğru millet olmak.

Evet Trt; bence sen ne Türkçeyi iyi biliyorsun, ne İslamiyet dini inançını, ne dini. Yaptığın şey kendikendinegelingüveyolmaktan(kendi kendine gelin güvey olmaktan' başka şey değil.

Kuşkusuz ki biryandan(bir yandan) mabedler yapıp, okullarda din dersi verip biryandan da genelevlere, çıplak pılajlara(plajlara), barlara, pavyonlara, sıtriptiz(striptiz) kulübülerine(kulüplerine), gecekulübülerine, sex shoplara, diskoteklere, bay-bayan karışık masaj salonularına, bay-bayan karışık sıpor(spor) salonularına, akıldış-ahlakdışı modaya, eşcinselliği, eşcinsel evliliğe, zinaya serbestlik verilen, izin verilen birülkede(bir ülkede) genelde mantık, özelde ise dinde mantık aramak pek de mantıklı olmaz.

Felsefede, mantıkta ve Din hadisileri'nde yitiren birülke(bir ülke) tarihe de, dünyaya da, insanlığa da önder, lider olmak hakkını ve özelliğini yitirmiş demektir.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 19.7.19/00.18


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020