AKP, MİLLİ EĞİTİM BAKANI DİYANET BAŞKANI SİZ NE ANLARSINIZ DİNDEN?

Milli eğitim bakanlığı ya da bakanı anaokullarında sessiz sedasız ve ilk kez dini eğitim sınıfı açmış, ilk kez Yalova'da. Haftada en az 6 saat Arapça ve din eğitimi verilecekmiş. Milli eğitim bakanı bir de sözümona pısikolog(psikolog) imiş. Pısikoloji(Psikoloji) bilimdir, bilimdışılık değil; pısikoloji kendisini ve çözümü bilimde arar dini inançta yani bilimdışılıkta değil. Yani Milli eğitim bakanı pısikologluk yapsa imiş hastalarına dua okuyup, hastalarından cin mi çıkartacakmış? Bu nasıl pısikologluktur, nasıl eğitimdir? Din Akp'nin suyuna gitmek, Akp'nin çıkarlarına hizmet etmek değil dini tanımlayan Din hadisileri'ne uymaktır; bilim bilimdışılık demek olan dini inançlara sarılmak değil bilime sarılmaktır.

Çocuklara din öğretilmez çünkü din dini tanımlayan Din hadisileri'nin de dediği gibi ilimdir(bilimdir) yani çocuklara din öğretmeye kalkmak ancak beyinyıkamaktır(beyin yıkamaktır), korkaklıktır, yangındanmalkaçırmaya(yangından kaçırmaya kalkmaktır ya da din diye dine aykırı şeyler öğretmektir.

Ey Milli eğitim bakanı; okullarda Arabça, Arabçılık, Osmanlıcılık, Akp'cilik değil; felsefe, bilimsellik ve dini tanımlayan Din hadisileri'ni öğret. Ey Diyanet sen de Akp'cilik, Osmanlıcılık, Arabça, Arabçılık değil dini tanımlayan Din hadisileri'ni öğret din diye yoksa dinin sizi lanetlemeyeceğini mi sanıyorsunuz çünkü yaptığınız, öğrettiğiniz din değil, dine aykırılık. Bilin ki gittiğiniz yol felsefeye göre de, bilime göre de, Din hadisileri'ne göre de yanlış yol.

Felsefeyi nasıl ki felsefe tarihi sanıyorlar açık ki dini inançları da din sanıyorlar oysa felsefe tarih değil bilimdir, din ise inanç değil bilimdir.

Ve sen ey Diyanet; sen dini tanımlayan Din hadisileri'ni biliyor musun ya da dini tanımlayan Din hadisileri'ne uyuyor musun da din öğretmeye kalkıyorsun? Sen değil misin 'Babanın öz kızına şehvetle bakması günah değildir', 'Dokuz yaşındaki kız çocuğu evlenebilir' gibi dine aykırı fetvalar veren?

Siz dini bilseniz zaten dini tanımlayan Din hadisileri'nin dediği gibi dinin bilim olduğunu bilir ve okuma-yazma bile bilmeyen çocuklara din öğretmeye kalkmazsınız. Belli ki sizin amaçınız(amacınız) din değil; Akp yararına, yangındanmalkaçırmak(yangından mal kaçırmak) yani Akp'ye uygun kafalar yetiştirmek yani Akp'ye uygun yani akıla, mantığa, bilime, Din hadisileri'ne aykırı düzen kurmak olmalı.

Bak kardeşim; sizin dinle minle ilginiz falan yok; eğer olsaydı yolsuzluklarla, haksızlıklarla, hukuksuzluklarla yani dine aykırılıklarla anılan; ve öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladlarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı eden Akp iktidarının yanında yer almazdınız değil mi? 

Gerçek bu hal tarikatları ve cemaatleri okullara sokmak çabasından başka şey değildir yani amaç din değil çünkü zaten kendileri dine aykırılar.

Din deyince akıllarına dini tanımlayan Din hadisileri değil hemen Arabça geliyor. Fiziği, kimyayı, matematiği Latince mi öğretiyorsunuz da dini Arabça öğretiyorsunuz?

'Milli eğitim' bakanına bakın ki Arabça öğretiyor. Peki Akp'ye, Milli eğitim bakanına ve Diyanet başkanı'na sorarım: Din ne demektir, ve Kuran'da 'peygamber' mi yazıyor 'nebi' mi, öyle ise Kuran'dan söylerken neden nebi yerine peygamber diyorsunuz? Öyle ise size nasıl güvenilecek; demek ki sizin için eksi ile artı arasında da fark olmamalı değil mi? Açık ki siz din diye neyi öğrettiğinizi bile bilmiyorsunuz?

Din diye Arabça, Arabçılık, Arab tarihi, Osmanlıcılık ve Akp'cilik öğretiliyor çünkü dine aykırı olan Akp'nin yanında yer almak Akp'cilik de öğretmektir.

Din öğrenmek istiyorsanız önce Din hadisileri'ne sarılın ve siyasete yandaş değil karşı olun yoksa yapacağınız şeyler hem bilimsel red hakkına, hem akli red hakkına, hem insani red hakkına, hem ahlaki red hakkına hem dinsel red hakkına sahip olacaklardır. Bu yaptıklarınız dine hizmet değil, dine ihanettir bilesiniz.

Ey Diyanet başkanı; değil siyasetçi ile, hükümdar ile bile cami açamazsın, eğer gerçekten dinli ise, eğer gerçekten dini biliyor isen ancak sen siyasetçi ile cami açıyorsun; ve eğer İslamiyet'i gerçekten biliyorsan kişiler adına cami açılmasına izin veremezsin ancak sen izin veriyorsun; Genelkurmay eski başkanı adına Ankara'da, bir kapitalist adına da İzmir'de cami açılmasına izin verdin ve üstelik onların hem açılışlarını yaptın hem de cumhurbaşkanı da olsa bir siyasetçi ile açılış yaptın. Bu mu senin dinden, İslamiyet'ten anladığın; öyle ise padişah bile çağırdığında gitmeyen evliyaları, dervişleri öğren.

Ey Milli eğitim bakanı ve Diyanet başkanı; siyasi yandaşlık içinde olmanız bile sizin dini tanımlayan Din hadisileri'ni ya bilmediğinizi ya anlamadığınızı ancak ne olursa olsun Din hadisileri'ne aykırı olduğunuzu gösteriyor. Din siyasetten emir almaz; din değil siyasetten, hükümdarlardan bile emir ya da yön almaz ancak belli ki siz alıyorsunuz. Herkesi kandırabilirsiniz ancak dini tanımlayan Din hadisileri'ni kandıramazsınız; sizin öğrettiğiniz, din değil; siz din öğretmiyorsunuz, siz Din hadisileri'ne yani dine aykırılık öğretiyorsunuz. Bence bir aynaya bakın, bir de Din hadisileri'ne.

Evet ey Akp, ey Milli eğitim bakanı, ey Diyanet; dini tanımlayan Din hadisileri size meydanokuyor(meydan okuyor). Kanıtlayın, gösterin Din hadisileri'ne uygunluğunuzu.

Hem zinayı suç olmaktan çıkaranlarla; eşcinselliğe, eşcinsel evliliğe, bikini-mayo diye ortalıkta sütyen-külot dolaşmaya, mini şort diye ortalıkta külot ile dolaşmaya izin verenlerle; yolsuzluk ile, adaletsizlikle, hukuksuzluk ile, hakaretbazlık ile, düşmanlık ile, kin ile, haksızlık ile, israf ile, yandaşlık ile, nefs ile, bilimdışılık ile tanımlanılan bir hal ile birlikte olup dinden söz edemezsiniz. Din sizin hayalleriniz ya da keyifiniz ya da iktidarınız değil dini tanımlayan Din hadisileri'dir.

Açık ki siz yükseldikçe yükselen din değil dine aykırılık. Bu nedenle de Din hadisileri'nden de, Türkiye tarihinden de, insanlık tarihinden de, bilimden de bol bol beddua alacaksınız. Şunu bilin ki gerçek Müslümanlar padişahların yanında değil karşısında yer alanlardı çünkü din hükümdarlığa karşıdır çünkü din yalnızca dinin egemenliğinden yanadır yani dini tanımlayan Din hadisileri'nin yani özetle 'Bilim, ahlak ve nefssizlik'.

Din Arabları ya da Arablığı ya da Arabçılığı seçmek değil dini bilimsel, insani ve evrensel olarak tanımlayan Din hadisileri'ni seçmektir.

Bilin ki Akp simgesinin de, siyaset simgesinin de altında olan şey din değil dine aykırılıktır çünkü siyaset cehalet, nefs ve yandaşlık üzerine kuruludur yani dinin en büyük iki düşmanı üzerine. Yani hem siyasi yandaşlık yapılıp hem de dinden söz edilemez.

Gerçek ki eğer İslam dünyası yani Müslümanlar dini gerçekten bilseydi yani dini tanımlayan Din hadisileri'ni bilseydi İslam dünyası dünyanın bilim, teknoloji, huzur, güven, bilimsellik, medeniyet, huzur, güven, barış, dostluk, dünya önderliği, insanlık önderliği merkezi olurdu oysa şu hale bakın.

Vicdanlı olun ve çocuklardan olsun uzak durun. Zaten sizi bekleyen şey Sodom'dan, Gomora'dan ve Pompei'den başka şey olmayacaktır.

Şunu asla unutmayın: Akp Abd gibidir; sizi istiyorsa, sizi çağırıyorsa, sizinle çalışmak istiyorsa doğru yolda olduğunuz için değil yanlış yolda olduğunuz içindir çünkü Akp yanlış yolda çünkü Atatürk düşmanlığı ya da Osmanlıcılık zaten daha en baştan yanlış yol demektir ki işin için de bir de dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırılık var. Atatürk hiç değilse, tıpkı Muhammed gibi 'Önce ilim(bilim) ve ahlak' demişdi. Peki siz ne diyorsunuz; 'Önce Arabça, Arabçılık, Osmanlıcılık ve Akp'cilik' mi; öyle ise Muhammed ile, Atatürk ile aradaki farkınıza ve zıtlığınıza bakın.

Gerçek iktidar iktidarda olmak değil felsefede, bilimde ve Din hadisileri'nde olmaktır.

Din öğretecekseniz Arabça ile değil Türkçe ile öğretin; Arabçılık, Osmanlıcılık, Akp'cilik ile değil Din hadisileri ile öğretin.

Din siyasetle ya da siyasi yandaşlıkla anılmak değil dini tanımlayan Din hadisileri ile, bilim ile, ahlak ile, vicdan ile, dürüstlük ile, adillik ile, güvenilirlik ile, medenilik ile, tarafsızlık ile, nefssizlik ile, inziva ile anılmaktır.

Şunu iyi bilin ki tüm dünya sizi dinli olarak tanımlasa bile dini tanımlayan Din hadisileri sizi asla dinli olarak tanımlamayacaktır.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 3.12.19/03.00

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020