KEMAL KILIÇDAROĞLU 'AMİRAL GEMİSİ'N BATSIN SENİN

Chp başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Türk basının amiral gemisi' dediği sözcü ahlaka aykırı sözde ünlüleri üstelik de ahlaka aykırı fotoğraflarını koyup öven yayınlar yayınlamakla kalmayıp internet sitesinde bir de 23.11.2019 tarihinde 'Uzun ilişkiden sıkılmamak için yapmanız gerekenler' başlıklı yazısı ile 'uzun ilişki'ye yani fuhuş dışı evlilikdışı cinsel ilişki içinde olanlara bir öğütler vermiş, evlilikdışı ilişkilerini daha uzun süre sürdürebilmeleri, sıkılmamaları için yani evlilikdışı ilişkiye destek olmuş durumda. Yazıda sevişme içinde olan bay ve bayan fotoğrafları var; demek ki tanımlanan 'uzun ilişki' dostluk, arkadaşlık gibi medeni bir ilişki değil, fuhuş dışı alanda evlilikdışı cinsel ilişki hayatı.

Bakın amaç evlilik değil; evlilikdışı ilişkiyi uzun sürdürmek. Ve açık ki konunun içine evliler de girecektir.

Yazıya giriş bölümü olan 1. bölümde  bir de utanmadan demiş ki 'Uzun ilişki yaşamak hemen hemen her insanın yaşamak istediği bir şeydir. Fakat ne yazık ki belli bir zaman sonra çiftler bu durumdan sıkılmaya başlar ve ilişki gitgide monotonluk kazanır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler bulunuyor. İşte uzun ilişkiden sıkılmamak için dikkat etmeniz gerekenler'. Yani evlilikdışı cinsel ilişkiler yaşamak her insanın yaşamak istediği birşey imiş. Lafa bakın. Bu yoz gazete ya Müslüman yoğun bir ülkede yaşadığını bilmiyor olmalı ya toplumu evlilikdışı ilişkilere yönlendirmek ya da evlilikdışı ilişkileri topluma iyi, güzel, olağan gibi göstermeye çalışmakta olmalı değil mi bu sözleri ile? İnsaf yani.

Evlilik dışı ilişkilerin uzun sürmesi için de verdiği öneriler şunlar:
1- Birbirinize mutlaka zaman ayırın.
2- Cinselliği sakın ihmal etmeyin.
3- Mutlaka beraber zevk alabileceğiniz bir hobi edinin.

Saçmasapan öneriler. 'Birbirinize mutlaka zaman ayırın' diyor; zaten evlilikdışı cinsel ilişki yaşıyorlar, kuşkusuz ki birbirlerine cinsel ilişki için zaman ayıracaklar. 'Cinselliği sakın ihmal etmeyin' diyor, amaçları zaten o. ' Mutlaka beraber zevk alabileceğiniz bir hobi edinin' diyor; sevişiyorlar ya, daha ne hobisi, pul kolleksiyonu mu yapacaklar bir de. Yani böyle bir yazıyı yazmak için nitel akıl oranı ya da nitel zeka oranı açısından oldukça yoksul olmak gerekir. 

Öneriler o kadar az sayıda ve basit ki bunları yazmaya bile gerek yok; zeka katsayısı 50 olan herkes bunları düşünebilir. Bu durumda düşünülmesi gereken şey öğüt veriyormuş gibi yapıp toplumda evlilikdışılığı yaymak ya da savunmak ya da korumak ya da olağanlaştırmak mı acaba?

Hukukta ya da kanunlarda zina suç olmayabilir, üstüne para da verilebilir ancak din ya da ahlak diye de insani, bilimsel, evrensel birşey var ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne göre din ilim(bilim) ve ahlaktır; felsefeye yani bilime göre de ahlak zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, felsefenin, bilimin, medeniliğin, insan olmanın, insanlığın en üst nitel aşamasıdır.

Ahlaka aykırı sözde ünlüleri hoş göstermeler, övmeler falan. Bu mu yani Türk basını, bu mu yani Amirallik? Demek ki genelde Chp, özelde Kemal Kılıçdaroğlu ve Sözcü gazetesi Türk olmanın ne demek olduğunu yani Atatürk'ün 'Ben ilim(bilim) ve ahlak içinde insan, toplum ve ülke isterim' dediğini bilmiyor ya da unutmak istiyor olmalı?

Gazeteye bak yav; evlilikdışılığa akıllar, öğütler veriyor, karşı çıkmak yerine. Bir de logosuna Türk bayrağı koymuş. Yazıklar olsun. 

Zaten hem en büyük cehalet olan hem de kötülüklerin hem nedeni hem amaçı(amacı) olan nefs önce akılı alır, sonra da ahlakı.

Kemal Kılıçdaroğlu; 'Amiral gemisi'n batsın senin!

Zaten Atatürkçülerin, milliyetçilerin, komünistlerin, sağcıların, solcuların, dini inançlıların, dinsizlerin, Atatürk düşmanlarının ortak zaafı nefstir. Yani farklı görünmelerine karşın nefs onları birleştirmektedir yan ortak zaafları onları birleştirmektedir.

Nefs terk edilmeden doğru yol bulunamaz. Nefs alimliği, alimeliği bile yok eder; bu nedenle ki Muhammed 'Sultanlarla düşüpkalkan/düşüp kalkan alimler de hırsızdır' dedi.

Ahlak yoksa; istediğiniz kadar Atatürkçü olun, umurumda değilsiniz; tıpkı Atatürk düşmanlarına ruh düşmanlığım gibi siz de ruh düşmanımsınız.

Yazıklar olsun.

İnsanın, Türkiye'nin ve insanlığın tek bir doğru gemisi vardır, o da Felsefe-Bilim-Din hadisleri gemisidir.

Önerim hep aynı: Bir yozluk olan siyaset, özel sektör ve moda yasaklansın; Türkiye'yi de, dünyayı da Felsefe-Bilim-Din hadisileri yönetsin.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 24.11.19/


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020