AKP ÇEK ELİNİ ÇOCUKLARDAN GENÇLERDEN VE EĞİTİMDEN

Akp çek elini çocuklardan, gençlikten ve eğitimden. Çek ki dinden uzaklığın senin üzerine getireceği gazab Türkiye'nin, milletin, vatanın, devletin üzerine de gelmesin. Sen kendine kötülük yapıyorsun ancak Türkiye'ye olsun yapma. Devlet, demokrasi, anayasa, Türkiye sana devleti, ülkeyi bilime ve ahlaka göre yönetmek hakkı verdi; devlet olmak, devletin yerine geçmek, devlete paralel devlet olmak ya da kafanagöre(kafana göre) yönetmek hakkı değil. Ancak senin yönetimin zamanında ülkede bilim ve ahlak değil; cehalet, bilimdışılık, ahlaka aykırılık ve barbarlık yükselmekte; demek ki yanlış yoldasın; ve Türkiye'yi hiçkimsenin yanlış yola götürmek hakkı yoktur, %100 oy bile alsa çünkü Türkiye'yi yanlış yola götürenler insanlığı ve dünyayı da yanlış yola götürmüş olurlar.

Eğitimi devletin yani demokrasinin yani laikliğin yani bilimin ve ahlakından elinden aldın ancak beceremeyip bir de tarikatların, cemaatlerin eline verdin ancak zaten eğitim senin değil devletin yani demokrasinin yani laikliğin yani bilimin ve ahlakın hakkı ve görevidir. Yani senin olmayanı aldığın gibi bir de başkalarına verdin, üstelik de hiç hak etmeyen kimselere. Yani bana desen ki 'Gel ey bilge, Milli eğitim bakanlığı'nın başına sen geç, durum başka olurdu' çünkü ben bilime, dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırı şeyler değil bilime ve Din hadisileri'ne ait şeyler öğretirdim oysa senin 'eğitim' diye yapmakta olduğun şey de, 'din' diye öğretmekte olduğun şey de bilime ve Din hadisileri'ne aykırı şeyler yani Arabçılık, Osmanlıcılık, Akp'cilik yani hangi hadis diyor ki 'Din Arab olmaktır, Osmanlı olmaktır, Akp'li olmaktır' diye? Sen ne yaptığını, ne öğrettiğini sanıyorsun, eğitim diye, din diye?

Açık ki sen din diye Arabçılık, Arabça, Osmanlıcılık ve Akp'cilik öğretmek niyetindesin; dini tanımlayan Din hadisileri'ni değil. Sen öyle yanlış, kötü ve Din hadisileri'ne yani dine aykırı bir yoldasın ki örnek ki hem sultanlarla düşüpkalkıp(düşüp kalkıp) hem de 'Sultanlarla düşüpkalkan(düşüp kalkan) alimler bile hırsızdır' hadisini nasıl öğreteceksin? Açık ki sen daha en başta yolunu yanlış seçmişsin, dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırı seçmişsin. Sen açık ki İslamiyet'in ruhunu, özünü, amaçını(amacını) öğrenememişsin, anlayamamışsın.

Sen din öğretmek niyetinde değilsin; sen oy toplamak ve hep iktidar kalmak niyetindesin yoksa din diye Arabçılık, Arabça, Osmanlıcılık ve Akp'cilik değil dini tanımlayan; 'Din ilimdir(bilimdir), ahlaktır, vicdandır, merhamettir, dürüstlüktür, güvenilirliktir, adilliktir, tarafsızlıktır, medeniliktir, nefssizliktir, insancılıktır, toplumculuktur, insanlıktır' diyen Din hadisileri'ni öğretirdin.

Sen dini tanımlayan Din hadisileri ile ilgisiz bir dünya olduğun için ki öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını, öz evladlarını bile öldürtmekten çekinmemiş, ekonomisi üretmek yerine başkalarının vatanlarını işgal açgözlülüğü olan Osmanlı hanedanlığı diktatörlüğünü baştaçı etmişsin. Bu nedenle sende olabilecek tek şey ancak barbarlık ve açgözlülüktür yani cehalet ve nefstir ki cehalet ve nefs dinin en büyük düşmanlarıdır zaten. Dinde de, Türklükte de, Müslümanlıkta da böyle şeyler yoktur. Yani açık ki ne din ile, ne Türklük ile, ne Müslümanlık ile ilgin var.

Sen demokrasiyi, laikliği, devleti, eğitimi kafana göre yorumladığın gibi dini de kafana göre yorumlamak istiyorsun oysa din bundan 1400 yıl önce kadar dahi insan Muhammed tarafından, dini tanımlayan Din hadisileri ile bilimsel ve insani olarak tanımlanmış ve şifrelenmiştir. Yani dini, kafana göre yorumlayamazsın; hem Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı edip, yolsuzluklarla-adaletsizliklerle-haksızlıklarla-israfla anılıp hem de 'Dinliyim' diyemezsin. Senin hayal alemin buna uygun olabilir ancak din buna uygun değil.

Teröre karşı savaşıyorsun ancak bil ki demokrasiye yani laikliğe yani Atatürkçülüğe yani bilime ve ahlaka aykırılık da terördür.

Ve o şifreyi; düşman olduğun Atatürk anlamış ancak sen 2020'ye gireceğiz, yine de anlayamamışsın. O şifre 'İlim(Bilim) ve ahlak'tır. Bu nedenle ki Atatürk de 'Ben ilim(bilim) ve ahlak içinde bir ülke istiyorum' demiştir.

Sen devlet değil siyasi partisin; ya devletin istediği gibi öğret, eğit ya da çek elini çocuklardan, gençlerden, eğitimden. Unutma ki devlet hiçbir siyasi partiye dahil değildir, hiçbir siyasi parti de devlete dahil değildir. Devlet, demokrasi, laiklik, bilim ve ahlak hancıdır, siyasi partiler yolcu.

Gerçek ki dünyaya, insanlığa tek doğru yönetim biçimi Felsefe-Bilim-Din hadisileri birliği yönetim biçimidir, ve bürgün tüm dünya bu yönetim biçimi ile yönetilecektir.

Sen Muhammed'i anlayamamışsın ki Atatürk'ü anlayasın; anlasaydın zaten Türkiye'de barış, dostluk, huzur, güven, bilimsellik, ahlak egemen olurdu, ve Türkiye tüm dünyanın insanlık merkezi olurdu oysa bak sayende yolsuzlukta ve işçi ölümlü iş kazasılarında(kazalarında) Avrupa birincisi olduk; belki adaletsizlikte, intiharda ve suçlarda bile.

Milli eğitim bakanlığı ya da Milli eğitim; dini inanç, ibadet, Osmanlıcılık, Arabça ve şeyhlik öğretme yeri değildir; felsefe, bilim, teknoloji, ahlak, Türkçe ve bilgelik öğretme yeridir.

Dünyanın tek bir doğru, gerçek hükümdarı vardır, o da Felsefe-Bilim-Din hadisileri'dir.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 15.11.19/22.00


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020