AKP 2. MONDROS'A NEDEN OLABİLİR SAVIM

Önce Abd'ye sarılma; sonra bazı isteklerin Abd tarafından yerine getirilmemesi üzerine gidip birzamanlar(bir zamanlar) 'Moskof gavuru' diye uzak durulan Rusya'ya sarılma.

Akp zaten mantıksız ve tutarsız siyasi partilerdendir ancak zaten siyaset mantıksızlık ve tutarsızlıktır çünkü felsefeden, bilimden ve dini tanımlayan Din hadisileri'nden yani mantığın en üstün aşamasından yoksun, uzak dünya içindedir; örnek ki biryandan(bir yandan) kendisini belediye başkanı yapmayan İzmir'e 'gavur' derken biryandan da 'gavur' ülkelere yaptığı ihraçat(iharacat) ve 'Gavur' ülkelerden gelen bikinili, mayolu turistlerle ve onların bırakacağı dövizlerle övünmektedir; biryandan 'Analar ağlamasın' diye Pkk ile çözüm yolları ararken biryandan da kundaklarındaki öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz babalarını, öz annelerini, öz evladlarını öldürtmüş Osmanlı hanedanlığı diktatörlüğünü baştaçı etmektedir. Yani açık k Akp insanın evrimine(evrimine) de, beyinin(beynin) evrimine de, felsefenin evrimine de, bilimin evrimine de, teknolojinin evrimine de, akılın(aklın) evrimine de, mantığın evrimine de, insanlığın evrimine de, türlerin evrimine de, dinin evrimine de aykırı birdünyadır(bir dünyadır).

Bu durum yalnızca Akp'nin değil, siyasetin de mantıksızlığını, tutarsızlığını ve işeyaramazlığını(işe yaramazlığını), ve tek doğru ülke yönetiminin felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri olduğunu göstermekte.

Abd'ye yanaşılacakken ne yapıldı? Menderes hükümeti 6 bine yakın Türk askerini Türk askerini Güney Kore, Nato ve Abd çıkarları için yani Türkleri de, Müslümanları da ilgilendirmeyen, ve üstelik de Türkiye'nin de, Müslümanların da düşmanı olacak Batı dünyası için savaşmaya, Kore'ye gönderdi; şehid ve gazi sayısı 2 bin civarı oldu; Abd ile dostluk kurban, kan ister, tıpkı Yahudilikin(Yahudiliğin) ilah ile akitinin(akdinin), anlaşmasının kan üzerine dayalı olması gibi.

Rusya'ya yanaşmak da kolay değil; o da kan istemese de belli ki silah istiyor. Örnek ki Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füzeleri almasını istiyor yani Abd ile dostluk bedava olmadığı gibi, belli ki Rusya ile dostluk da bedava değil; Rusya'nın Suriye ile dostluğu da bedavaya değil; belli ki Saddam ve Kaddafi dostlukları bedavaya getirmeye çalışmış olmalı.

Akp iktidarı Abd'ye ve Ab'ye 'Sen öyle yaparsan, ben de böyle yaparım' havası içinde, Rusya ile bunları yapmak istiyor anlaşılan.

Peki sonra ne olacak?

Örnek ki Nato Türkiye'yi ihraç edebilir. Ve bu da Abd ile Ab'nin Türkiye'ye saldırması için çok iyi bahaneler de yaratır. Peki Nato'ya karşı Türkiye'nin yanında Rusya mı olacak? Büyük olasılıkla hayır çünkü Rusya da zaten demokrasi açısından dışlanmış ülke tıpkı İran gibi.

Ne olabilir? Nato'ya karşı savaşta Rusya ve İran Türkiye'nin yanında yer alabilir; büyük olasılıkla Çin ise yer almayacaktır. Bu durum Batının daha çok işine gelir çünkü ne kadar Batı düşmanı varsa Türkiye'nin yanında toplar ve tümüne birden saldırır; ne yapacak, tüfek kullanacak değil herhalde, büyük olasılıkla son geliştirdiği, gizli ve kullanmak için canattığı(can attığı) kitle imha silahlarını kullanacak.

Bu durum kimlerine işine de gelir? İsrail'in ve Suudi Arabistan'ın. Böylece Asya kıtasındaki Abd ve Ab düşmanıları(düşmanları) yukarıdan aşağıya yarım bir daire içine alınırlar.

Sonra ne olur? Büyük olasılıkla Türkiye'ye 2. bir Mondros dayatılır; ve Türkiye'nin doğusunda büyük bir Kürdistan kurulur herşeyden önce.

Yani büyük olasılıkla Akp iktidarı S-400 avlamaya giderken av olur. Olan, Türkiye'ye de olur, tıpkı Mondros ile Osmanlı imparatorluğu'na olan gibi.

Umarım ki biryerlerde 2. Mustafa Kemal yetişiyordur. Çünkü 2. Mondros; 2. Mustafa Kemal ister. Akp de 'Çok yaşa padişahım' dediği padişahlığın yanına gider. Olan da Türkiye'ye ve milletine olur. Ancak bu durum da belki de Türkiye'de felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri üzerine kurulu, dünya önderi, insanlık lideri, yeni Türkiye'nin kurulmasına vesile olur. Belki de 'Her şerde hayr' vardır' denilen de, 'Kötüler olmadan iyiler olmaz' denilen de budur.

Gerçek ki felsefeden, bilimden ve Din hadisileri'nden uzak, yoksun ülkeler, devletler arasında bedavaya dostluk yok; ya kan ya silah ya ekonomi ya toprak ya para.

Yani Akp'nin S-400 sevdası, kuramsal olarak, 2. Mondros'a neden olabilecek içerik taşımaktadır bence.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 21.10.19/01.05


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020