İSMAİL AĞA CEMAATİ

Ben dini anlıyorum da Müslümanları anlamıyorum.

 

Çünkü açık ki Müslümanlar dini tanımlayan Din hadisileri'ni bilmiyorlar.

 

Neden diyeceksiniz.

 

En başta; bay, bayan herkesin içindeki şu yerli bikinililer, mayolular yani çıplaklar; sorsanız alayı Müslümandır.

 

Cehalet içinde olanları öyle de ilim içinde olanları farklı mı?

 

Nurettin Yıldız denilen kişi 'Yedi yaşındaki kız çocuğu evlenebilir' demedi mi? Diyanet 'Dokuz yaşındaki kız çocuğu annesinden, babasından habersiz bile evlenebilir' demedi mi?

 

Şu, Mısır'daki, 'Ölü eşiyle ilk altı saatte 'Veda seksi' isteyenler'i hiç düşünmek bile istemiyorum.

 

'Din ilimdir, ilim Çin'de de olsa gidip öğrenin, alimler peygamberlerin varisleridir, alimin uykusu bile cahilin ibadetinden üstündür' diyen İslamiyet'ten neden acaba son yirmi yıldır alimler, alimeler, mucitler değil de terör örgütüleri(örgütleri), terörcüler fışkırıyor? Çünkü dini tanımlayan Din hadisileri'ni bilmiyorlar. Dini tanımlayan hadisleri toplayıp Din hadisileri adı altında ilk kez ben yazdım internette yani dünyada; peki Müslümanlar nerede idi?

 

Cahilleri yanlış yolda da okumuşları doğru yolda mı? Ne gezer. Gördük işte Fetö içindekileri.

 

Biliyorsunuz şimdi de Akp'li bir siyasetçi adına cami var; adam Genelkurmay başkanı iken yaptırmış camiyi kendi adına ancak şu an siyasetçi, ve siyaset dine aykırıdır çünkü siyaset cehalet ve nefs üzerine kuruludur, öyle ki siyasetin en üst düzeyi olan hükümdarlık bile 'Sultanlar ile düşüpkalkan(düşüp kalkan) alimler de hırsızdır' hadisi ile hükümdarlık da, onun uzantısı siyaset de din açısından mahkum edilmiştir ancak görülen ki kimsenin umurunda değil, öyle ki Cübbeli Ahmet denilen kişi bile geçenlerde bir televizyon kanalında 'Evet siyaset yapıyorum ancak ben doğrular ile siyaset yapıyorum' demişdi(demişti); anlamıyor ki doğruları da yanlış kaba koymak doğru olmaz.

 

Cübbeli Ahmet. Cemaati neymiş? İsmail ağa. İsmailağa diye de yazıyorlar, İsmail ağa diye de. İsmail ağa ya da İsmailağa ne; bir caminin adı yani hem de bir caminin adı yani adına cami yaptıran ya da adına cami yapılan kişi ya ağa ya değil bilmiyorum ancak sonunda 'ağa'lık var. Peki kardeşim siz dinde, İslamiyet'te ağalık, beylik, padişahlık, sultanlık, kırallık(krallik), pırenslik(prenslik) gibi şeyler olduğunu bilmiyor musunuz; ve ağalığın bir sömürü düzeni olduğunu yani dine aykırı bir düzen olduğunu bilmiyor musunuz? Yani dine göre yanlış bir şeyler anılmak ve bundan rahatsız olmamak da neden? Yani ya caminin adını değiştirin çünkü ağa, bey, padişah, sultan, kıral, pırens ünvanları ile cami olmaz ya da cemaatinizin ağalı bir adla anılmasına karşı çıkın değil mi?

 

Muhammed'e bakıyorum, alim adam; günümüzdekilere bakıyorum, bırakın alimliğin a'sını, mantığın m'si ile bile alakaları yok bir durum içindeler.

 

Yani Müslümanları geri bırakan gerçekte Batı değil, Müslümanların kendileri çünkü ilerlemek için mantık gerek. Suudi Arabistan' bakın; adam 'Ben Müslümanım' diyor ancak ünvanı 'kıral'; yani İslamiyet'te kırallık olsa idi en önce Muhammed kendini kıral ilan ederdi değil mi? Ve İslamiyet'te insanlar adına cami yapılabilse idi en önce Muhammed kendi adına cami yaptırırdı değil mi? Yani sünnet diyorlar da; sünnete Muhammed'in yapmadıklarının da girdiğini anlamıyor olmalılar. Yani bakın sabah akşam siyaset yapıyorlar, sonra da 'Elhamdülillah Müslümanım' diyorlar; bilmiyorlar ki siyaset giren ruha din girmez; anlamıyorlar ki siyaset doğru, iyi birşey olsaydı 'Burada siyaset yapmayın' diye bir söz olmazdı.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 22.6.19/01.57

(Öteki yazılarım ve şiirlerim (siir-defteri.com) sitesinden okunabilir.)

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020