AKSİYONDAN VE ADRENALİNDEN UZAK DURULMALI SAVIM

Şu sıralar herşey aksiyon ve adrenalin denilen şeyler üzerine kurulu, kuruluyor, kurulmaya, kurdurulmaya çalışılıyor; sinema, çizgi filmlar(filmler), bilgisayar oyunuları(oyunları), savaş oyunuları, televizyonda barbar-vahşi-bedensel yarışmalar, televizyon tanıtımıları(tanıtımları/reklamıları), eğlence, hayat, müzik, medya, oyuncaklar, okullar, üniversiteler, anaokuluları(ana okulları, anneokuluları, ökeokuluları), turizm(turizm), tatil, sıporun(sporun) hayatın her alanına yaydırılması falan. Bu aksiyona ve adrenaline bir de pirsing, dövme, makyaj, akıldışı giyim, ahlakdışı giyim, bikini, mayo, mini etek, mini şort, daracık giyim, açıksaçık giyim ile moda eşlik etmektedir.

 

Acaba bu birrastlantı(bir rastlantı) mı?

 

Eğer Vamık adlı bir ruhbilimci(pısikolog, psikolog) birgece(bir gece) ansızın evinden cia ajanlarınca alınıp Abd'ye götürülmemiş olsaydı ya da Gdo'nun tarım ürünülerini(ürünlerini) yalnızca dayanıklı değil insan beyinini(beynini) de hayvansı yaptığı biline biline Gdo kullanımına devam edilmeseydi ya da Maoa geni denilen barbarlık geninin yok edilmesinin zorunlu olduğunun bilinmesine karşın müzikten sıpora, medyadan turizima, siyasetten oyuncak üretimine kadar herşey ısrarla bu geni tahrik ve taciz etmek üzerine kurulmasaydı, buna rastlantı denilebilirdi. Eğer tüm bunlar olmasaydı da bu durum rastlantı olmazdı çünkü insanın evrimi insanlığın insanlıkdışı duruma gelmesine de her an olanak vermektedir.

 

Modanın amaçı da yalnızca ahlaksızlığı, utanmazlığı yaymak değil adrenalin bağımlısı da yapmaktır. Açık ki moda uyuşturucu, ülke işgali, ülke yıkmak olarak kullanılmaktadır; adrenalin ise heyecan, mutluluk, dayanıklılık, güç, saldırganlık veren bir uyuşturucu türü olarak kullanılmaktadır. Yani çağımız sıradan zekanın anlayabildiğinden çok daha farklı bir dünyaya sahip durumdadır. Bu dünya türü; insanı ve toplumları ilkelleştirmek, barbarlaştırmak, vahşileştirmek, saldırganlaştırmak ve 3. dünya savaşına hazırlamak, uygunlaştırmak üzerine kuruludur yani ne çağımız masumdur ne de çağımızdaki mutluluk veren şeyler.

 

Sakin olun; aksiyondan ve adrenalinden uzak durun; ve felsefeye, bilime, dini tanımlayan Din hadisileri'ne yani ruha, nefssizliğe ve inzivaya sarılın.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 18.9.19/03.21

(Öteki yazılarıım ve şiirlerim (siir-defteri.com) sitesinden okunabilir.)

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020