VOLKAN KONAK DA DUYGU ASENA DA YANILIYOR SAVIM

Tuhaf ki yetişkin insan dişisine haklar, hukuklar, serbestlikler, özgürlükler verildikçe bu tür alimeliğe değil kabak çiçeği gibi açılmaya, modaya, çıplaklığa, ahlaka aykırı giyime, pılajlara(plajlara), sigaraya, içkiye, ve yetişkin insan erkekine(erkeğine) özgür barbar, vahşi, ilkel sıporları(sporları) yapmaya koşuyor.

 

Ülkemizde hem felsefeye, bilime ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne sırtdönmek(sırt dönmek) hem de alil, alimelik ya da bilgiçlik ya da medenilik ya da akıllılık taslama modası başladı; herşeyin çözümünü bayanlıkta, dişilikte, kadınlıkta gören; onlara övgü düzmeyi birhalt(bir halt) sanan. insan akıllı ise önce felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne sarılmalı. Ne iktidar olmak ne sanatçı olmak ne medya olmak insanlara alimlik, alimelik vermez.

 

'Kadınlar çiçektir, kadınlar melektir' falan. Ya siz sigara, içki içen çiçek; ortalıkta bikini, mayo diye sütyen-külot dolaşan melek gördünüz mü?

 

Baylar, erkekler ne ise bayanlar, kadınlar da öyledir yani içileri(içleri) bağırsak, bok, pis, iğrenç, tiksinç şeyler dolu şeyler. Yani hüner bay ya da bayan olmakta ya da erkek ya da dişi olmakta yani bedende yani kütlede yani nicelikte değil; felsefede, bilimde, Din hadisileri'nde, beyinde ve ruhta. Penis yerine vagina olması kimseyi daha akıllı da yapmaz, alime de yapmaz; vagina yerine penis olması da. Yani açık ki feministlik ya da kadıncılık denilen şey biyolojicilik, bedencilik, kütlecilik, cinsel ırkçılık, nicelcilik, cehalet ve nefsten başka şey değildir, 'Kadının adı yok' deyip ortalıkta sütyen-külot dolaşmak, sigara-içki içmek de nedir; böyle mi olacak kadının adı; bu durum tarihsel olarak ortada ki kadın olmayı değil fahişelik kültürünü örnek almaktır yani kadının adı türbanlı, tesettürlü olmayı değil de fahişe kültürünü örnek alınca mı olacak; kadının özgürlüğü felsefe, bilim ve dini tanımlayan Din hadisileri ile değil de fahişelik kültürünü örnek almakla mı olacak?

 

Bırakılsın artık bu, kadın dalkavukluğu. Kadın olmak değil düşünür, alim, alime, bilge olmak önemli.

 

'Kadın olmak zor bu ülkede' diyor Volkan Konak bir müziğinde.

 

Yanılıyorsun Volkan Konak.

 

Kadın olmak çok kolay artık bu ülkede.

 

Bikini, mayo diye sütyen-külot çıkıyorsun kamusal alana.

 

Duygu Asena 'Kadının adı yok' demiş.

 

O da yanılıyor.

 

Kadının adı var artık:

 

Bikini, mayo yani sütyen-külot yani utanmazlık yani ahlaka aykırılık yani akıla aykırılık.

 

Yani kadın için üzülmeyin, kadının işi kolay artık. Soyun, çık meydana, yetiyor. Kadının adı da hazır artık: Bikini, mayo, utanmazlık yani barbar, vahşi, kas kütlesi ile özdeşleşmiş erkeklere benzemek.

 

İnsan için üzülün, bu ülkede asıl insanın işi zor.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 13.6.19/00.30

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020