BAYLAR BAYANLARI DA KENDİLERİNE BENZETİYORLAR

Açık ki baylar bayanları; bayanlar da bayları kendilerine benzetiyorlar, bir kasıt olmadan, kendiliğinden.

Bayların bayanlara benzemesi eşcinsellik, metroseksüellik ve uniseks giyim gibi şeylerle olmakta.

Yani bakıyorsunuz; bayanlara özgürlük, serbestlik, hak, hukuk verildikçe bayanlar düşünür(filozof), alime, bilge, evliya gibi olmaya, derviş gibi olmaya koçmak yerine sütyen-külota kadar soyunmaya, bedenlerini/cinselliklerini/cinsiyetlerini teşhir etmeye, ahlakı/edebi unutmaya, bayların yaptıkları şeyleri yapmaya, bayların zevk aldıkları şeylerden zevk almaya koşuyorlar gibi birdurum(bir durum var) ortada.

Bayanların baylara benzemesi de eşcinsellik, uniseks, baylara özgü işleri yapmak; üstleri çıplak baylar gibi bikini/mayo yani sütyen-külot ortalıktagezmek(ortalıkta gezmek) ve futbol, halter, koşu, boks, kikboks(kickbox), judo, karate, tekvando yapmak; sigara içmek, içki içmek gibi şeylerle oluşmakta. Yani açık ki baylar bayanları; bayanların bayları aldıklarından daha çok ve daha güçlü bir etki altına almakta yani ortada bayların bayanlara benzemesinden çok bayanların baylara benzemesi durumu var yani sanki bayanlar özgürlükten, demokrasiden 'Baylardan daha çok baylara benzemeyi, baylaşmayı, erkekleşmeyi; baylardan daha çok bay olmayı' anlıyorlar gibi; yani bu durumda insanlığın devamı, insanlığın kurtuluşu, dünyanın kurtuluşu bayların(erkeklerin) baylıkta(erkeklikte) çok sağlam durmalarına bağlı gibi.

Ancak çok önemli bir sorun var: Bayların bayanlara benzemesi küçük düşürücü, yanlış, kötü birşey olarak tanımlanmakta ancak bayanların baylara benzemesi örnek ki 'Erkek gibi kadın', 'Erkek Fatma', 'Erkek Ayşe' gibi övünç, onur tanımlaması içermekte. Konunun bu yönünden bakarsak bir toplumun bayana benzemesi pek hoş karşılanmaz bir durum olacak iken bir toplumun baya(erkeğe) benzemesi onur, övünç, gurur ile tanımlanacak birdurum(bir durum) olmakta; yani bir toplumun bayana benzemesi gerileme olarak tanımlanmakta ancak baya benzemesi ilerleme olarak tanımlanmakta, bu durumda 'Acaba bu durum düşman bellenilen ülkeleri zayıtlatmak, geriletmek, engel olmaktan çıkarmak, yıkmak, yok etmek için biryol(bir yol) olarak kullanılmakta yani bu durum gerçekte bir silah mı?

Bay(Erkek) olmak o kadar önemli bir durum ki baylara 'Kadın/Karı gibi ağlama' denilmekte oysa bir bayan bay/erkek gibi ağlarsa sorun olmuyor. Bu durumun farkında olunmalı ki 'Erkekler de ağlar' gibi bir söz denilmiş ancak bu ağlama 'erkekçe' ağlama ise takdir görmekte, bayan gibi olursa değil çünkü yoksa 'Kadınlar/Karılar gibi ağlama' denilmekte.

Yani düşünün ki bir baya 'Kadın gibi' ya da 'Eşcinsel gibi' denildiğinde bu durum açık ki hoş karşılanmayacaktır; bu tanımın bir halk, toplum ya da millet için yapıldığını düşünün?

Yani açık ki hernekadar(her ne kadar) bay eşcinseller de varsa; bayanların bayların yaptıkları şeylere yaygın ve genel olarak yönelmekte olmaları toplumların ve insanlığın bayanlığa göre değil de baylığa göre düzenlenmesinin daha doğru, daha gerçekçi, daha mantıklı olduğu durumu vermekte.

Yani genel duruma çok genel açıdan bakarsak ortada 'Baylar bayan olmaya, bayanlar bay olmaya koşuyorlar' gibi bir durum var. Bu durumda sormak gerekir: Baylık iyi, güzel, doğru, üstünlük, erdem ise neden bayan olmaya koşuluyor; bayan olmak iyi, güzel, doğru, üstünlük, erdem ise neden bay olmaya koşuluyor? Bu durumun saçmalığa, abuksubukluğa, kaosa yolaçacağı(yol açacağı) açıktır. Yani bu durumda bu durum ya depresyon ya da şizofreni olarak yorumlanmak zorunda kalmakta çünkü belli ki ne baylık ne de bayanlık çözüm çünkü tek çözüm felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri yani kendi cinsiyeti, kendi yapısı, kendi varlığı, kendi dünyası içinde insan olmak. Yani bu durumda; 'Bu gidiş depresyon mu, şizofreni mi?' diye bakmak, incelemek gerekir çünkü ortada büyük bir mantıksızlık ve büyük bir tutarsızlık yani yanlışta ısrar var. Yani açık ki böyle bir insanlıktan, böyle bir dünyadan umut, çözüm, kurtuluş, ilerleme, yükseliş, nitelik beklenmez.

Savım ki eşcinselliğin arkasında da, bikininin/mayonun arkasında da, akıldışı-ahlakdışı modanın arkasında da; kasıtlı, doğru bir insanlık istemeyen, doğru bir dünya istemeyen odaklar var ki onların en başında, dünyayı elegeçirmek(ele geçirmek) isteyen Siyonistler olabilir yani düşünün, kutsal kitaplarında 'Dünyayı elegeçirin ve Yahudi olmayan herkesi öldürün, dünya yalnızca Yahudilerindir' denilen biravuç(bir avuç) İsrail dünyayı nasıl elegeçirebilir, Yahudi olmayan herkesi nasıl yok edebilir yoksa? Düşünün ki bir avuç Japonya bile koca Çin'i işgal etmeye kalkmışdı(kalkmıştı) ve nerede ise yarısını da işgal etmişdi(etmişti) yani demek ki bu işler zekaya dayanıyor yani karşınızdakilerin ellerinde silah yok diye aldanmayın, silahları beyinlerinde, deneyimlerinde, bilgilerinde ve sizin zaaflarınızda, sizin nefsinizde, sizin cehaletinizde, sizin dünyaköleliğinizde(dünya köleliğinizde), sizin hazlarınızda zevklerinizde, sizin saplantılarınızda takıntılarınızda olabilir.

Unutmayın; hazlar, zevkler, nefsler; sahiplerine tuzaklarla, sahiplerinden intikamlarla gezerler.

Ve unutmayın: Mutsuz ve var olacak bir insanlık, mutlu ve yok olacak bir insanlıktan; mutsuz ve var olacak bir dünya, mutlu ve yok olacak bir dünyadan üstündür çünkü içi lav, kor, ateş dolu dünyada, içi bağırsak, bok, pis, iğrenç, tiksinç şeylerle dolu bir bedenle yaşamak zorunda olmak mutsuzluk gerektirir zaten, beyin sağlıklı, doğru, iyi düşünüyorsa. Bakın Sodom, Gomora ve Pompei de ne kadar mutlu imişler, farkında olmadan yok oluşlarına giderlerken. Dini inançlar açısından benzetirsek insanlığın önünde iki yol var: 1- Noah'ın(Nuh'un) gemisine binmek, 2- Sodom, Gomora, Pompei olmak. 1400 yıldır ise o gemi artık, dini tanımlayan Din hadisileri'dir yani insanlar ya Din hadisileri'nin yolundan giderler, ya da Din hadisileri'nin değil, Sodom'un, Gomora'nın, Pompei'nin yolundan giderler, bence insanlığın yapmak zorunda olduğu en büyük seçim bu; belki de insanlığın, dünyanın son savaşı da insanlığın yolunu Sodom'dan, Gomora'dan, Pompei'den uzaklaştırmak için olacak, ve belki dünyanın en son ve en haklı savaşı da bu olabilir çünkü insanlık kendini ve dünyayı korumak, ve doğrularla korumak zorunda; yani açık ki dünyada savaşları ancak Din hadisileri'nde birleşmek önleyebilir, dünyada mutlak barışı ancak Din hadisileri'nde birleşmek sağlayabilir, dünyada gerçek/doğru/insanca insanlığı ancak Din hadisileri yaratabilir.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 8.6.19/01.23


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020