NEREDEN ÇIKTI BU PROVOKATÖRLER ?

Sevgili okurlarım, çok saygı değer kardeşlerim, büyüklerim. Öncelikle her birinizi en büyük şükran ve muhabbetle selamlıyorum. 

Sevgili okurlarım,

Günlerdir üst üste karşılaştığımız ve muhtemelen karşılaşmaya da devam edeceğimiz provakasyonlar yaşanıyor. Bunlar ilk bakışta münferit provokasyonlar gibi gözükse de, ama aslında hepinizin tahmin edeceği gibi planlı ve bir grubun organize ettiği girişimler. 

Hemen aklımıza gelen ilk soru '' Nereden çıktı bu provokatörler ''.  Aslında bu zihniyet her dönem var, daha yeni çıkmış değilller. Sadece seçim zamanı hortlayan, geri kalan zamanda ise, kış uykusuna yatan bir ayı timsaline bürünen bir zihniyet. 

★★★

Türkiye'yi emperyalizm'in kölesi yapmanız için üç mefhumu, kullanmanız gerekir.

1.Ordu

Mondros Antlaşması ve Sevr Antlaşmasının müteakip maddelerine baktığınız zaman, ordunun terhis edilmesi ve silahsızlandırılmaya çalışıldığını göreceksiniz. Kurtuluş mücadelesi yıllarında Kuvay-ı Milliyecilere kurşun sıkarak, şehit eden ve '' İngilizler halife hazretlerinin izniyle geldi '' diyen ve isyanlar çıkaran ve daha sonra Yunan ordusuna geçen, DeliBaş Mehmet'in amacı neydi ?. '' Önce Allah'a sonra İngilizlere güveniyoruz '' deyipte, müteakip günlerde Sevr'i onaylayanlardan olan Damat Ferit neyi hedefliyordu ? Bu hainlerin hepsi ordu'nun gücünü mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyorlardı.

 Bugünde, bedelli askerlik yasası ile, askerlik süresinin 6 ay'a indirilmesi ile ve en önemlisi Erdoğan'ın tek bir imza ile şu adam askere gitmesin diyeceği bir Türkiye sizce kimlere hizmet ediyor ?. Bugün şanlı askerlerimize, ordumuzun mensuplarına eşşek benzetmesi yapan bir zihniyet, ordunun itibarını sarsan ve küçük düşüren bir zihniyet sizce kimse hizmet eder ?. 

★★★

2. Din

Eski İngiliz Başbakanı Winston Churchill'in de dediği gibi '' Türkleri savaşarak, asker ve silah kullanarak asla yenemezsiniz. Türklerin sadece din adamlarını ele geçirip, onları kullanın. Din adamları zaten devleti yıkarlar ''. 

17 yıldır bu ülkeyi yönetmeye çalışan iktidar, gücünü vatandaşın dini duygularını istismar ederek alıyor. Bu mevzu bizi Kurtuluş mücadelesinde din için yapılan ayaklanmalara kadar götürür. Tabii bunlar sözde din için, aslında asıl amaç din kisvesi altında İngilizlerin sömürgesi olmamız, onların boyunduruğu altında yaşamak için yapılan isyanlardır.

Yunan ordusunun içine girmiş İmam bozuntuları mı dersiniz, Mustafa Kemal haindir fetvası verenler mi dersiniz, Teğmen Kubilay olayı mı, hepsi emperyalist projenin ürünüydü. Bugün ise, Camiilerde yapılan siyaset temalı konuşmalar, Gaziantep'teki İmam kılığına girmiş hainin konuşması ve Süleyman Soylu'nun kameralarının önünde poz vererek namaz kılmaya çalışması ki, onu da becerememişler zaten, bunların hepsi din üzerinden toplumu kutuplaştırmak ve emperyalizm'e hizmet etmektir.

★★★

3. Atatürk değerleri ve Kurtuluş mücadelesi

İşte asıl hesaplaşma bu başlık üzerinden yapılıyor. "Her türlü düşünceye ve inanışa saygılıyız" diyen ve hayatının tamamını, dindarlarla mücadele değil, dini kullanan din bezirganlarıyla mücadeleye harcayan, İlim ve bilimi yol haritası kabul eden büyük bir lider üzerinden hesaplaşma yapılıyor. İşte bütün bu saldıların altında yatan neden budur.

Ordu zayıflatılmaya, asker sayısı azaltılmaya çalışılıyor.

Din üzerinden, toplum bölünmeye çalışılarak, Camiileri miting alanına çeviriyorlar.

Kurtuluş mücadelesi ve Atatürk değerleri yıpratılmak isteniyor.

★★★

İŞTE BU 3 MEFHUM ANCAK VE ANCAK EMPERYALİZM ELİYLE YIPRATILMAK İSTENİR.

Emperyalizm'in bu topraklar üstünde oynadığı oyun, Ordu'yu, Dini ve Kurtuluş mücadelesini kullanarak, bu amaca hizmet edecek olan partileri iktidara taşımaktır. Bu iktidarları dindar kılığına sokarlar ki, oyunları deşifre olmasın. 

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..

 

https://medyasiyasetarenasi.blogspot.com

https://twitter.com/Ygt_Kk1881

https://www.facebook.com/yigit.karatoprak

www.instagram.com/ygt_k89

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BARIŞ PINARI HAREKATI Politika 12.10.2019
SİYASETİN YÜKSELEN DEĞERİ '' EKREM İMAMOĞLU '' Politika 26.06.2019
TARİHİ BULUŞMA VE YANKILARI Politika 17.06.2019
EZİK SİYASET Politika 25.05.2019
YENİ FURYA SAHTE MİLLİYETÇİLİK Politika 02.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
Şeytanın Oyunu Politika 03.05.2021
ŞİRİNLER Politika 02.05.2021
İftira Siyaseti Politika 01.05.2021
DÖNÜŞÜM Politika 23.04.2021
EVRENSEL OLMAK VARKEN Politika 19.04.2021