BAYRAMINIZ NE KUTLU OLUR NE MÜBAREK OLUR

Açık ki Türkiye'de insanlar ezbere yaşamak eğilimindeler.

Örnek ki Atatürkçüler Atatürk'ün bilim/ilim ve ahlak demek olduğunu anlamak istemiyorlar gibi ya da ahlakın ne olduğunu bilmek istemiyorlar gibi çünkü bikiniye, mayoya, mini eteğe, mini şorta, daracık giyime, açıksaçık giyime, zinaya, eşcinselliğe karşı değiller gibi görünüyorlar; belli ki ahlak diye bildiklerl tek ahlak dini inançların ahlak anlayışları.

Dini inançlılar da onlardan pek farklı değiller.

Örnek ki Türkiye'deki Müslümanlar. Ramazan bayramı'nda, Kurban bayramı'nda 'Bayramın kutlu olsun', 'Bayramın mübarek olsun' diyorlar. Ancak ülke genelev, bikinili-mayolu çıplak pılajları(plajları), bar, pavyon, sıtriptiz(striptiz) kulübü, diskotek, seksshop gibi şeyler dolu; kamusal alanlarda daracık, açıksaçık, cinsel sunumlu, cinsel tahrikli yani ahlaka yani dine aykırı giyimler; zinanın suç olmaması yani zina serbestliği; eşcinsellik, eşcinsel evlilik serbestliği gibi şeylerle dolu.

Yani böyle bir ülkede, bu koşullar altında insanların üstelik de dini inança ait, İslamiyet'e ait olan 'Bayramın kutlu olsun, 'Bayramın mübarek olsun' demeleri nasıl bir mantıktır?

Sonra bir de şu var: Ramazan bayramı tatililerinde(tatillerinde), Kurban bayramı tatililerinde bikinili, mayolu yani çıplaklı pılajlara ve otel havuzularına(havuzlarına) koşanlar var. Yani bu nasıl bir dini inanç bayramıdır? Bikinililer, mayolular bayram kutluyorlar; bikinililerin, mayoluların bayramları kutlanıyor; bu nasıl bir bayramdır?

Dini inanç oy toplamak, iktidar olmak, seçim kazanmak için sömürülüyor oysa din siyasete karşıdır. Ve ülkede bu ahlaka aykırılıkları, dine aykırılıkları serbest bırakanlar da siyasetçilerdir; ve o siyasetçiler üstelik de dini inanç bayramılarında(bayramlarında) millete 'Bayramınız kutlu olsun', 'Bayramınız mübarek olsun' diyorlar; dalga mı geçiyorlar yoksa dini mi bilmiyorlar?

Bu nasıl bayram kutlamaktır, bu nasıl bayram mübareklemedir?

İftar ile ziyafeti yanyana getiren mantıksız mantık açık ki Ramazan bayramı ve Kurban bayramı ile bikiniyi, mayoyu yani çıplaklığı yani dine aykırılığı da yanyana getirmektedir. Bakın Ramazan ayı'nda bile televizyonda bikinili, mayolu reklamlar ve yayınlar var.

Din siyasetçilerin yaptıkları ya da devletin izin verdikleri ya da reklamcıların yaptıkları ya da televizyon kanalılarının(kanallarının) yaptıkları değildir; din dini tanımlayan Din hadisileri'nin dedikleridir; din hukuka, kanunlara uygunluk değildir, din Din hadisileri'ne uygunluktur. Din 'Ben dinliyim' demek değil; Din hadisileri'ne uymaktır. Din serbestlik değil; Din hadisileri'ne uymaktır.

Açık ki böyle bir ülkede bayramlar ne kutlu olur ne mübarek olur ne din olur.

Din üç yerde asla yoktur: 1- Mantık olmayan yerde, 2- Vicdan olmayan yerde, 3- Ahlak olmayan yerde.

Bakın ortalıkta bikini, mayo ile dolaşan şu sözde sanatçılara, sözde ünlülere; nasıl da Ramazan bayramı'nızı kutluyorlar, mübarekliyorlar; 'Çıplağız ancak Allah'a inanıyoruz' ayakları; inanıyorsan neden çıplaksın öyleyse, dinin neresinde 'Herkesin içinde sütyen-külot, çıplak gezebilirsin' yazıyor?

Yani bikini ile, mayo ile bayram kutlanılan bir ülke olduk; yazık.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 3.6.19/00.27