GENELEVLERE SES ÇIKARMAYANLARIN TACİZCİLERİ LİNÇ ETMEYE KALKMALARI

Ülkemiz felsefellikten ve bilimsellikten uzaklaştıkça zorunlu olarak bunların olmadığı yerlere doğru gidiyor ve bu durum Osmanlıcılık ve iman gibi iki kılıfla da örtülmeye çalışılıyor.
 
Felsefe ve bilime gitmeyen akıl da toplum da kuşkusuz ki yanlış yerlere gider çünkü bilim Atatürk'ün de dediği gibi 'Hayatta en doğru yol gösterici'dir; 'Din bilimdir, bilim olmazsa din de olmaz' hadisinin de dediği gibi dine yani doğruluğa varlığını veren şeydir.
 
Felsefeye ve bilime gidemeyen akıl zorunlu olarak şiddete, zulüme, zorbalığa, zalimliğe gider ve bunları da hem hayat biçimi hem de adalet, hukuk olarak görmeye başlar.
 
Buna bir de yandaşlık eklenirse durum daha da barbar, akıldışı ve vahim hale gelir çünkü yandaşlık önce akılı alır onra da herşeyi.
 
Felsefeden, bilimden yoksun akıl yaptığı ya da yapacağı yanlışları Osmanlıcılık ve iman ile haklı göstermek zorundadır çünkü bunu yapamazsa akıldışılığı, suçluluğu ve barbarlığı ortada çıplak kalır.
 
Genelde suçluları, özelde ise tacizcileri linç etmeye kalkmak ya da onlara şiddet uygulamak ya da hakaret etmek de gerçekte suçlardır. Yani suça karşı çıkıyorsan sen neden suç işliyorsun? Suçlu demek, istediğin şeyi yapabilirsin, demek değilki. İstediği şeyi suçlular yaparlar zaten.
 
Gerçekte suçlulara şiddet ya da linç uygulamak özden, kişilikten gelen bir vahşi ruhun haz olayıdır. Yani bu zihniyet birilerine saldırıp mutlu olmak ister zaten. Ve suçluları da kendisine en kolay av olarak görür.
 
Bu mantık yani hem suçlulara tepki gösterip hem de kendisi suç işleyen bu mantık öylesine yanlış, keyfi, hazcı, akıldışı ve tuhaftır ki ki çelişkiler, mantıksızlıklar, tutarsızlıklar, akıldışılıklar üzerine kurulu hasta bir dünyadır. Öyle ki bir yandan yalnızca sözle taciz etmiş kişileri linç etmeye kalkarken bir yandan da genelevleri olağan karşılar. Yani bu kadar ahlak düşkünü isen genelevlere neden hiç sesin çıkmıyor? Neden 'Genelevler kapatılsın, zina yasaklansın, fuhuşa hayır' demiyorsun? Neden çıplaklı pılajlara, çıplak modaya hiç sesin çıkmıyor?
 
Yani durum gerçekte şuna benzer: 'Biz varken sen nasıl taciz edersin?'. Çünkü tacizciye saldırmak da tacizdir. Ya da bu durum şu demektir: 'Devlet fuhuşa, zinaya, eşcinselliğe, çıplaklığa sahip çıkarsa biz de sahip çıkarız'; yani bu mantık kuramsal olarak 'Devlet cinsel tacize, tecavüze sahip çıkarsa biz de sahip çıkarız' demektir; yani bu durum kararlarda ve davranışlarda pusula olarak devleti ya da siyasi iktidarı almaktır, gerçekleri ve doğruları değil, bilimi ya da ahlakı değil, akılı ya da vicdanı değil, böyle bir toplum da açık ki en başta siyasetçilerce kolayca yönlendirebilir.
 
Yani tacizciler medeni insanlar değiller ancak onları linç etmeye kalkanlar hiç medeni değiller. Bu yüzden suçlulara karşı şiddete, linçe kalkışanlar hemen akıl hastahanelerine götürülmelidir. Bence doğru toplum yalnızca suçluları yakalamakla değil suçlulara saldıranları da yakalamakla olur. Yani suçluya hak olmayan şey suçsuza neden hak olsun?

Yani birileri Osmanlı'yı, ahlakı, dini ve imanı vahşi, barbar, ilkel ruhlarını tatmin için kılıf, bahane, gerekçe olarak kullanıyorlar.
 
 
 
Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 31.3.17/17.19


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020