ÇOCUKLARDAKİ YANLIŞ GENLER SAVIM

Onları barbar, vahşi, söz dinlemez, asi, aşırı hareketli, aşırı güçlü yapmaktadır çünkü o genler ilkel genlerdir, ve bu genleri bu genlerle yüklü babasından ve babasının soyundan ya da annesinden ve annesinin soyundan almaktadır. Bu nedenle ki evlenmek isteyenler evlenmek istedikleri kişilerin ve soylarının madenilik durumularına(durumlarına) da bakmak zorundadır.

 

Çocuklardaki bu yanlış durumun bir de eğitime, hukuka ve demokrasiye yansıyan, egemen olması yanlışı da vardır. Yani eğitim, hukuk ve demokrasi bu tür çocuklara yani bu tür genlere karşı çıkmalılarken, sorunu neden ve sonuç ya da içerik olarak anlamadıkları için kendilerini bu tür çocuklara yani bu tür genlere göre, ve bu tür çocuklar yani bu tür genler için düzenlemektedirler çünkü bunun öyle olmasını isteyenlerde de açık ki o genler egemendir.

 

Amerikalı bilimciler o geni laboratuar çalışmaları ile saptayıp dünyaya duyurdukları için, o gene Amerikanlı bilimciler Maoa geni dedi; ben de aynı dönemde, o geni yalnızca felsefel-bilimsel düşünmekle ve Amerikalı bilimcilerden habersiz bulmuşdum(bulmuştum) ve adına da Mia geni demişdim(demiştim); ancak benim bu geni tanımlamam ve açıklamam Maoa geni konusundakilerden çok daha geniş ve çok daha fazla; öyle ki ben bu gen egemen, bu gen yoğun olmanın nedenini başka türlü açıkladım, ve bu gen yoğun/egemen olma durumunun bedensel ve ruhsal hastalıkların temel nedeni olduğunu, ve bu gen yoğun insanların ülkeleri ve dünyayı ele geçirmekte, ve yanlış/kötü bir duruma doğru götürmekte olduklarını da ileri sürdüm yani bence bu gen bireysel sorun olmaktan çok küresel, evrensel, toplumsal ve insanlığı ilgilendiren bir sorun; ve bu nedenle de dedim ki bilim, devletler, insanlık bu gene karşı savaşmak zorunda çünkü yoksa dünya ya vahşi olur ya ahlaksız.

 

Bu nedenle ki eğitimde, hukukta ve çocuklara karşı tutumda düşünceler, yollar saptanırken bu gen de göz önüne alınmak zorundadır yoksa eğitim de, hukuk da, demokrasi de akıldışılığı ve ahlakdışılığı savunan, koruyan bir ortam durumu olur; ve insanlığı, dünyayı bekleyen dünya bilimsel, ahlaklı, vicdanlı, medeni, insanca bir dünya değil ya vahşi ya da ahlaksız bir dünya yani her iki açıdan da akıldışı ve ahlakdışı yani her iki açıdan da insanlık dışı bir dünya olur.

 

İnsanlık, felsefe, bilim ve devletler bu genin ve sonuçlarının farkına varmak ve bu gene karşı her alanda savaşmak zorundadır yoksa dünya ya gıladyatör(gladyatör) olur ya soytarı ya fuhuşçu olur yani düşünür, alim, alime, bilge, bilimsel, ahlaklı, medeni, insani olmaz; ve en başta olarak çocuklardaki o geni geliştirmek, baştaçı etmek, onur etmek, özgürlük saymak, var oluş biçimi saymak yanlışı yapılmamalıdır.

 

Yani ‘çocukların suyuna, huyuna gitmek’ yanlış genlerin suyuna, huyuna gitmek; çocukları şımartmak da yanlış genleri şımartmak, pohpohlamak, tahrik etmek, güçlendirmek olabilir. Yani açık ki insanlar suçlu doğmazlar ancak genetikten ve kalıtımdan kaynaklanan suç olanakları ile doğarlar; demek ki suçsuz, masum bir insanlık yaratmak yanlış genlere karşı savaşmaktan da geçer.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 19.5.19/00.07

 

(Öteki yazılım ve şiirlerim (siir-defteri.com) sitesinden okunabilir.)


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020