YAHUDİLİK İNSANLIK SUÇU OLARAK YASAKLANMALIDIR

Dini inanç demek din demek değildir çünkü dini tanımlayan Din hadisileri’ne göre din bilimdir, ancak dini inanç için bilim değil itaat önemlidir. Yani Din hadisileri’ne aykırı olan bir inanç asla din değildir, yalnızca dini inançtır yani yalnızca inançtır oysa insanlığın inança değil bilime gereksinimi var; hele ki bilime, akıla, mantığa, ahlaka, vicdana, nefssizliğe aykırı inançlara hiç gereksinimi yok. Yani dünyada; bilime, ahlaka ve vicdana aykırı hiçbir inanç kalmamak zorunda artık yoksa insanca bir dünya, insanca bir insanlık; barış, güven, huzur asla var olamaz.

 

Bu nedenle hem dini inançlar din ile yüzleşmek zorunda hem demokrasi dini inançlar ile yüzleşmek hem de insanlık dini inançlar ile yüzleşmek zorunda artık.

 

Yani ‘Ben öyle inanıyorum, öyle olacak’ çağı geçmelidir artık; zaten ki siyasetin temeli de bu anlayıştır.

 

Yahudilik dini inançı tüm dünyada İnsanlık suçu olarak yasaklanmak zorundadır ki dünya, insanlık, 21. yüzyıl akıl, mantık, vicdan, bilim, insanlık, barış, özgürlük, adalet, doğruluk çağı olduğunu söyleyebilsin.

 

Yahudilik dini inançı neden yasaklanmalıdır ve neden İnsanlık suçu sayılmalıdır?

 

Çünkü Yahudiliğin kutsal kitabı diyor ki ‘İlahım tüm dünyayı yalnızca Yahudiler için yarattı, yalnızca Yahudilere verdi; bu nedenle ki tüm dünya yalnızca Yahudilerin olacak; bu nedenle ki tüm dünyayı elegeçirin(ele geçirin) ve Yahudi olmayan herkesi öldürün, yok edin’. Yani sanılır ki Nazi Hitler konuşuyor gibi bir durum.

 

Peki ey insanlık; sen Hitler’e neden karşı idin, sen Hitler’e neden düşman idin; Sen Hitler’i ve Nazi Almanyası’nı neden yok ettin? Bu tür şeyler söylediği için değil mi?

 

Peki ey insanlık; sen teröre neden karşısın? Bu tür şeyler söylediği için değil mi?

 

Yahudilik, Yahudiler bunları söylerken insanlık nasıl huzur, güven, dostluk içinde yaşayabilir; nasıl huzur, güven, dostluk içinde uyuyabilir?

 

21. yüzyılda insanlık için en cesur, insanlık için en önder ülke İnsanlık suçu diye Yahudiliği yasaklayan, sinagogları kapatan ülke olacaktır.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 18.5.19/08.03

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020