NİHAT HATİPOĞLU ATV'YE VE AKP'YE RANT OLUYOR SAVIM

İslamiyet dini inançı(inancı) akademisyeni Pırof(Prof) Nihat Hatipoğlu.

 

Nedense yalnızca Atv'ye çıkıyor; Atv'nin resmi , kadrolu görevlisi imiş gibi. Akp yandaşı Atv'ye.

 

Siyaset ki yandaşlıktır; yandaşlık ki ya cehalet ya nefstir; cehalet de, nefs de dine aykırıdır. Yani siyaset olan yerde din aliminin bulunmaması gerekir, hele ki düzenli ve sürekli olarak hiç.

 

Atv dini tanımlayan Din hadisileri'ne uygun bir televizyon kanalı mıdır? Hayır. Çünkü her şeyden önce yandaşlık dine yani Din hadisileri'ne aykırıdır. Öteyandan(Öte yandan) Atv'deki bikinili yani dine aykırı reklamlar konusunda birçok yazı yazdım internette. Atv başka nedir? Öz bebek kardeşlerini, öz çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığı yandaşıdır, ve Osmanlı hanedanlığı'nı baştaçı eden bir siyasi parti olan Akp'ye de yandaştır ki dinde de, Türklükte de, insanlıkta da böyle şey olmaz. Ve Atv yalnızca Akp yanlısı olan; Millet ittifakı'na adeta düşman gibi davranan yani Din hadisileri'ne göre dürüst, vicdanlı, medeni olmayan bir televizyon kanalıdır ki adeta Akp'nin borazanı gibidir. Açık ki Atv gerçeklere ve doğrulara göre değil Akp için ve Akp'ye göre davranmakta olan bir televizyon kanalıdır yani medya şirketidir yani siz Atv'nin hiç Akp'yi, Erdoğan'ı eleştirdiğini gördünüz mü; siz hiç Atv'nin gırev(grev) haberi verdiğini gördünüz mü? Dinde bu durumlar hoş görülemez.

 

Atv'nin yandaşı olduğu Akp nedir? O da muhalefete düşman gibi davranan; adı sürekli olarak yolsuzluklarla, usülsüzlüklerle, hilelerle, adaletsizliklerle, haksızlıklarla, muhalefete karşı haksız rekabetle ve Atatürk düşmanlığı ile gündeme gelen bir siyasi parti yani siyasi şirket. Akp nedir; zinayı yasaklamayan, eşcinsel evliliğe bile izin veren, pılajlarda(plajlarda) bikiniyi, mayoyu yani dine aykırılığı yasaklamayan, kamusal alanlarda ahlaka aykırı giyimi yasaklamayan bir siyasi parti yani siyasi şirket.

 

Atv her yıl Ramazan ayı'nda Sultan Ahmed meydanı'nda, Nihat Hatipoğlu'na iftar ile ilgili, halka açık ve bir canlıyayın(canlı yayın) yaptırır. Ve o yayında akılcı sorulardan başka bir de abuksubuk, öyle ki yüzkızartıcı(yüz kızartıcı), din adına, İslamiyet adına utanç verici sorular da sorulur yani İslam akademisyeni bir insan öyle bir yere neden gider anlamak zor. Her yıl, abuksubuk sorular sona ermek ya da azalmak yerine gittikçe çoğalır. Yani o yayından İslamiyet'in, Müslümanlığın bir yarar sağlamadığı açıktır, ortadadır; yani bu durumda o yayından yarar sağlayan üç özne vardır: Nihat Hatipoğlu, Atv ve Akp. Gerçekten amaç eğer siyasi değilse; sıtüdyodan(stüdyodan) yayın yapılır ve soru sormak isteyenler telefonla yayına katılıp sorularını sorarlar ve abuksubuk olmayan sorular da ekrandan yanıtlanır ve yanıtları da herkes öğrenir, peki böyle yapılmıyor da neden ısrarla Sultan Ahmet meydanı'nda canlı yayın yapılıyor? Bu durumda, abuksubuk soruların da sorulacağını bile bile öyle bir halka açık ve canlı yayının yapılmasında amaçın(amacın) genelde rant, özelde ise siyasi olması olasılığı oldukça güç kazanır.

 

Nihat Hatipoğlu'na sorulan sorular Müslümanlardaki alimliği, alimeliği, bilgililiği göstermeli iken; öyle abuksubuk, ahlaka aykırı sorular sorulmaktadır ki Müslümanlardaki cehaleti ortaya sermek durumunu içermektedir. Ve her yıl durum aynı. O meydanda her yıl cehaleti göstermek açısından ve ahlak açısından öyle utanç verici sorular sorulmaktadır ki Müslüman olmamama karşın o sorulardan ben bile utanıyorum.

 

Örnek ki şu sorulara bakar mısınız, ve bunu bir kadın soruyor: 'Hocam ben kocamı aldattım, ne yapmalıyım?'; yine bir kadın soruyor: 'Hocam ben boşandığım kocamdan çocuk sahibi olmak istiyorum, ne yapmalıyım?'. Ve 21. yüzyıldayız yani 600 yılından 1400 yıl sonrasında, ve böyle sorular soruluyor, gerçekten çok acı. Yani kendilerine Müslüman diyen bu insanlar bu yaşlarına kadar İslamiyet'ten ne öğrenmişlerki(öğrenmişler ki)? Ancak unutmamak gerekir ki Diyanet'inin bile 'Babanın öz kızına şehvetle bakması haram değildir' diye fetva vermiş olduğu bir ülkedeyiz yani Diyanet öyle derse cahil insanlar ne demez.

 

Açık ki Nihat Hatipoğlu farkında olmadan her açıdan yanlış yapmış olmaktadır, farkında olmadan Din hadisileri'ne aykırı davranmış olmaktadır.

 

Açık ki Nihat Hatipoğlu o meydanda topluma ve İslam'a yararlı olmaktan çok olumsuz olmaktadır. Yani o meydanda din öğrenilmez. Zaten meydanın adı Sultan Ahmed meydanı ki İslamiyet dini inançı da, din de sultanlığa yani hükümdarlığa karşıdır, bu nedenle ki bir hadis 'Sultanlarla düşüpkalkan(düşüp kalkan) alimler de hırsızdır' demiştir; yani Nihat Hatipoğlu 'Ben bu meydanda yayın yapmam' demelidir her şeyden önce; sonra da 'Ben Atv gibi, Din hadisileri'ne aykırı davranan bir televizyon kanalında yayın yapmam' demelidir.

 

Yani Nihat Hatipoğlu belki farkında, belki farkında değil ancak Atv ve Akp için rant haline geliyor ve üstelik de yanlışa rant haline geliyor yani bir doğru yapmak isterken en az iki yanlış yapıyor.

 

Gerçek şu: Dini tanımlayan Din hadisileri'nin öğretilmediği yerde din öğretilmiyor demektir; dini tanımlayan Din hadisileri'ne uyulmayan yerde din yok demektir; dini tanımlayan Din hadisileri'ne uymayan, aykırı davranan insan dinli değil demektir.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 16.5.19/02.32

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020