ABD'NİN SOSYOPAT YAPISI

Abd’nin ya da Abd ülkesinin tuhaf, bilimdışı, akıldışı, insanlıkdışı, sağlıksız bir durumu var; bunca bilimsel ve teknolojik gösterişine, içeriğine, cafcafına karşın(rağmen).

 

Abd ya da Abd ülkesi için ‘dünya’ demek yalnızca Abd, Abd ülkesi demek yani Abd, Abd ülkesi için Abd dışı alan ‘dünya dışı alan’. Bu nedenle; kendi varlığı için Abd, Abd ülkesi öteki tüm ülkeleri yok edebilir bile.

 

Açık ki Abd, Abd ülkesi kendisinden başka her ülkeye düşman. Bu doğru, sağlıklı, iyi bir durum değil. Sağlık konusunda insan için geçerli olan şeyler devletler için de geçerlidir. Yani bu durum insanlarda olduğunda pısikoloji(psikoloji) buna sosyopatlık der.

 

Abd’nin bu durumu; ensest ilişki, fahişelik, porno, akıldışı-ahlakdışı moda dahil hertürlü(her türlü) akıldışılığa ve hertürlü ahlakdışılığa izin vermesi ile de açıkça ortada bir durum.

 

Yani insanlığın önünde bir görev var: Abd’yi, Abd ülkesini dini tanımlayan Din hadisileri ile eğitmek.

 

Öteki ülkelerin de Abd’ye, Abd ülkesine karşı savaşımlarında(mücadelelerinde) kendi yararlarına olacak bir şey var: Abd’nin, Abd ülkesinin Din hadiisleri’nden uzaklığı, yoksunluğu. Yani Abd’ye, Abd ülkesine karşı zafer bilimle, teknoloji ile değil Din hadisileri ile olur ancak.

 

Bu nedenle Abd, Abd ülkesi Din hadisileri’ne çekilmeye çalışılmalı; her ülkenin bir yüzü de Din hadisileri olmalı.

 

Açık ki Abd, Abd ülkesi bunca bilim bilimsel ve teknolojik içeriğine karşın Sodom, Gomora, Pompei gibi. Ancak başına onların başlarına gelenlerin gelmesi olasılığı çok düşük olduğu için Abd’ye, Abd ülkesine olması zorunlu olan şey Din hadisileri’dir.

 

Yani Abd’nin bilimine, teknolojine, ekonomisine değil Din hadisileri’nden uzaklığına odaklanmak gerekir. Unutmayın ki Sodom, Gomora, Pompei de aya, Mars’a gidebilirdi; bilimde ve teknolojide önder olabilirdi ancak yoz durumu hiç ortadan kalkmazdı.

 

Abd, Abd ülkesi bu yoz, akıldışı, ahlakdışı durumundan dolayı başına Sodom’un, Gomora’nın, Pompei’nin başlarına gelenlerin gelmeyeceğini düşünebilir ancak Abd’nin, Abd ülkesinin başına gelmesi zorunlu olan ve gelecek olan şey tarihin, insanlığın en büyük gücü, en doğru özü olan Din hadisileri’dir. Yani Abd’nin, Abd ülkesinin zayıfkarını(zayıf karnı) Din hadisileri’nden uzak olması, Din hadisileri’ne aykırı bir ülke olmasıdır ki sosyopat durumunun temel nedeni de budur. Yani Abd’yi yenmek bilimle, teknolojiyle, ekonomiyle değil ancak Din hadisileri’ne sarılmakla, Din hadisileri ile olur çünkü hem gerçek böyledir hem de Abd’yi yenen ülke de Din hadisileri’nden uzak, yoksun ise bu zafer değil yenilgi olur çünkü yanlışın, kötünün, Din hadisleri’nden uzaklık, yoksunluk dünyaları verse de asla zafer olmaz çünkü çürüklük ne kadar büyük olursa olsun zafer değil çürüklüktür; bakın dünyada birzamanlar(bir zamanlar) Roma imparatorluğu, Osmanlı imparatorluğu, Hitler imparatorluğu vardı ancak Din hadisileri’nden uzak, yoksun oldukları için zaferleri gerçekte zafer değil yenilginin henüz oluşmamışlığının mutluluğu idi.

 

Ey insan, ey devlet, ey insanlık; Din hadisileri’ne sarıl; senin asıl ve en üstün tek zaferin budur.

 

Bir devlet, bir ülke Din hadisileri’nden uzak ise, ne kadar büyük, üstün, güçlü olursa olsun Abraham’ı(İbrahim)’i ateşe atanlar, Mose’ye(Musa)’ya ihanet edip Altın buzağı yapanlar, Jesus’a(İsa’ya) çarmıhını taşıtanlar, Muhammed’i öldürmeye çalışanlar, Atatürk’e düşmanlık edenler; Hallaç Mansur’u,  Muhiddin’i Arabi’yi, Hypatia’yı, Sokrat’ı öldürenler; Galile’yi öldürmeye kalkanlar gibidirler ancak.

 

Bilimde, teknolojide, ekonomide, eğlencede, mutlulukta, sevgide, barışta, demokraside, sanatta, edebiyatta, eğitimde, inançta değil Din hadisileri’nde birleş önce.

 

Ay ne kadar büyük olursa olsun dünyayı ısıtmaz; hayat ay gibidir, güneş ise Din hadisileri’dir.

 

Evet; insanlığın tek kurtuluşu Din hadisileri ile birleşmektir. Bu yola giden yolda da yapılması gereken şeylerden biri de Abd’ye, Abd ülkesine karşı Din hadisileri etkinliğidir; Abd, Abd ülkesi Din hadisileri’ne çekilmelidir; bunun için de önce öteki ülkeler kendilerinde bunu yapmalıdırlar yoksa bugün Abd’nin, yarın başka bir ülkenin oyuncağı ya da kölesi olurlar. Yani Din hadisileri’nden uzak, yoksun her ülke sosyopatlık içindedir gerçekte.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 11.5.19/05.58


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020