TOPLUMLARI YANLIŞA YA DA KÖTÜYE YÖNLENDİRME TEKNİĞİ SAVIM

İnsanlık; binlerce üniversite, binlerce akademisyen, milyonlarca üniversite mezunu olmasına karşın 21. yüzyılın gösterişli, cafcaflı dünyasında da genelde yanlışa ve kötüye, özelde ise çıplaklığa ve barbarlığa yönlendirilmektedir. Yani 21. yüzyılda insanlığa akıldışılık saldırısı ve ahlakdışılık saldırısı olarak çok önemli, çok büyük bir saldırı var; belli amaç çıplak, barbar, vahşi, utanmayı dışlamış, saldırgan, savaş yanlısı, 3. Dünya savaşına hazır ve uygun bir insanlık yaratmak.

 

Bu duruma sorulacak iki soru var:

Bu nelerle yapılıyor?

Bu nasıl yapılıyor?

 

Düşüncem ki bu; en başta siyaset, moda, medya, reklamlar, kas gösterisi üzerine kurulu televizyon yarışmasıları(yarışmaları), festivaller, eğlenceler, Zombi günü gibi günler, pılajlar(plajlar), sanat, sıpor(spor), Orta çağ filımları(filmleri), Ortaçağ televizyon dizisileri(dizileri), sadist filımları, sapık filımları ve ünlülerle yapılıyor.

 

Bu nasıl yapılıyor? Bu konuda; anladığım kadarı ile iki taktik var: 1- İnsanlar yanlış da olsa, kötü de olsa, zevk aldıkları, hoşlandıkları bir şeyin azını buluklarında daha çoğunu isterler örnek ki ‘Bir sigaradan bir şey olmaz, bir biradan bir şey olmaz, bir kereden bir şey olmaz’ sonunda ket paket sigaraya, şişe şişe içkiye ve utanmazlığın tümden yok olmasına gider, 2- Yanlış da olsa, kötü de olsa bir şeyi ne kadar çok insan yaparsa o şey o kadar çok olağanlaşır, normalleşir örnek ki tutucu bir toplumda bikini, mayo, mini etek, mini şort, daracık giyim, açıksaçık giyim, cinsel sunumlu giyim, cinsel tahrikli giyim yani utanmayı dışlamış giyim giyenler ne kadar çok çoğalırsa bu şeyler o kadar çok olağan hale gelir, ve sonunda bunlara serbestlik veren yasalar(kanunlar) bile çıkarılır.

 

Örnek ki bikini giydirilmek istenilen, bikiniye yani pılajlara yönlendirilmek istenilen kapalı, tutucu bir toplumda bikiniyi yaymak için önce modacılar, mankenler, ünlüler, sanatçılar, siyasetçiler, sosyete, medyacılar kullanılır çünkü onların yaptıklarını yapacak, taklit edecek milyonlarca hayranları olabilir yani bu durumda bir taşla milyon kuş vurulması durumu kullanılır. Tuhaf bir şey ki insanlar, toplumlar bir şeyi ünlüler yapınca da, çok sayıda insan ya da genel ya da medya ya da sanat yapınca o şeyi doğru, iyi sanırlar. Yine bir örnek ki barbarlığa, vahşiliğe yönlendirilmek istenilen bir toplumda da televizyonda kaslı, güçlü ünlülerin yarışmacı olarak katıldığı barbar, vahşi yarışmalar düzenlenir. Yani sıradan bir insanın gittiği yere çok insan gitmez ancak ünlü birinin gittiği yere milyonlarca insan gidebilir. Yani yanlış ya da kötü şeyler için yalnızca yanlış ya da kötü şeyler değil yanlış ya da kötü ünlüler de kullanılmaktadır.

 

Bu durum yalnızca bunlarla olmuyor kuşkusuz ki; Maoa geni denilen, benim Mia geni dediğim gen de kullanılıyor, geliştiriliyor, tahrik ediliyor, güçlendiriliyor amaça ulaşmak için çünkü Maoa geni pısikopatlık(psikopatlık), sosyopatlık, barbarlık, vahşilik, ilkellik, vicdansızlık, merhametsizlik, mafyalık yani utanmazlık yani ahlaksızlık genidir de. Bu gen de amaça(amaca) ulaşmak için müzikten, sinemaya; modadan, medyaya; bilgisayar oyunuların(oyunlarından), televizyon reklamılarına(reklamlarına); sıpordan, turizıma yani pılajlara ve otel havuzularına(havuzlarına); siyasetten; festivallere kadar her alanda kullanılıyor ki bu gene takılan algısal ad ‘adrenalin’dir, ‘adrenalin tutkusu’dur yani insanlar, toplumlar, insanlık felsefeye, bilime, Din hadisileri’ne, düşünürlüğe(filozofluğa), alimliğe, alimeliğe, bilgeliğe, bilimciliğe, yazarlığa, şairliğe değil sıpor, doğa, yarışma, moda adları ya da kılıfları altında adrenaline yani Maoa geni’ne yönlendirilmektedir ki dini inanç bile bu amaçla kullanılabilmektedir.

 

Bu yöntemle; ahlaklı bir toplum ahlakdışı bir duruma; medeni bir toplum da barbar, vahşi bir toplum durumuna getirilebilir ki buna ‘Beyinyıkama/Beyin yıkama’, ‘Toplum mühendisliği’, ‘Algı operasyonu’ gibi adlar verilmektedir. Bu durumun iki simgesi var: Conan ve Zeyna; yani insanlar, insanlık Conan’a ve Zeyna’ya benzetilmeye çalışılmaktadır; bunlar ortalıkta çırılçıplak da dolaşırlar, ortalıkta seks te yaparlar, savaşlara da kolayca koşarlar yani savaş en sevdikleri şeydir ki bu iki durum da 3. bir dünya savaşı yaratabilmek için zorunludur yani insanlık kasa ve çıplaklığa yani sıpora ve modaya boşuna götürülmemektedir. Bu açıdan yaklaştığımızda bunun arkasında kimler olabileceğini kolayca anlayabiliriz: Ya dünyayı elegeçirmek(ele geçirmek) isteyen Abd ya dünyayı elegeçirmek isteyen Siyonistler.

 

Yani unutulmaması gereken şey şudur: Ne çoğunluğun yaptığı doğrudur ne ünlülerin. Doğru olan tek şey felsefeye, bilime ve dini tanımlayan Din hadisileri’ne uygunluktur.

 

Yani şunu anlamak zorunludur: Çağımız hiçbir alanda masum değildir ve her açıdan saldırı altındadır; ve yalnızca felsefeye, bilime ve Din hadisileri’ne uy; felsefeye, bilime, Din hadisileri’ne aykırı şeylere uyma. Yani kapan ve medeni ol yani ahlaklı ol yani akıllı ol çünkü ahlak yalnızca dinin değil zekanın, akılın, mantığın, beyinin, ruhun, felsefenin, bilimin, insanlığın, akıl-ruh sağlığının da en yüksek aşmasıdır.

 

Yani adrenalinden korun, Maoa geni’nden korun yani utanmazlıktan ve barbarlıktan uzak dur.

 

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 4.5.19/06.24

(Öteki yazılarımı 'www.siir-defteri.com' sitesinde okuyabilirsiniz.)

 

 

 


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020