EVRİME KANIT SAVIM: SPERM SAYISI

Önce şunu anlamak zorunludur:

1- Evrim yalnızca bir nicelik yani kemik, fosil işi değildir.

2- Evrim yalnızca maymun, insan yani canlı konusu değildir.

3- Evrime inanmayanlar ve saldıranlar buna bilimsel kılıflar vermeye çalışsalar da bunu bilimsel oldukları için, bilimsel amaçla değil ilahlarından korktukları için yapmaktadırlar.

4- Evrim ancak felsefe, mantık yani nitel akıl ile anlaşılabilir.

 

Kuşkusuz ki anlamak isteyenler için evren sayısız evrim kanıtı ile doludur. Bunlardan biri de kuşkusuz ki sıperm(sperm) denilen şeydir.

 

Sıperm sayısı erkek insanda bir zamanlar 120 milyon falanmış, bir ölçülükte. Günümüzde ise bu, 10, 12 milyona kadar inmiş. 500 bin diyenler de var.

 

Ne olursa olsun; ister yüz milyon, ister yüz. Farketmez.

 

Eğer evrende ilah olsaydı ya sıperme bile gerek duymazdı ya da tek bir sıperm var olurdu tıpkı insna dişisinde ayda tek bir yumurta var olması gibi. Yani neden bayanda 1 yumurta var da erkekte milyonlarca ya da yüz binlerce(yüzbinlerce) sıperm var? Eğer bir ilah var olsaydı bu iş için bir araça yani sıperme bile gerek duymazdı ya da tek bir sıperm olurdu ve ona 'Git görevini en iyi biçimde yap' derdi ve tek bir sıperm gidip işini en iyi biçimde yapardı.

 

Yüzbinlerce(Yüz binlerce) ya da milyonlarca sıperm olması hem bu işin rastlantıya baplı olduğunu hem evrenin, dünyanın, insanın rastlantı olduğunu yani evrene, dünyaya rastlantının egemen olduğunu göstermektedir ki bu da ilahın ya da ilahların var olmadığı ya da ilahın ya da ilahların evren ile, dünya ile, insan ile ilgilenmediğini, onları kendi hallerine bıraktığını gösterir. Ancak yine de bir tek sıperm yerine yüzbinlerce ya da milyonlarca sıperm olması daha en baştan herşeyin rastlantı olduğunu ve ilahın olmadığını yani evrimin doğru olduğunu gösterir yani Yaratılış'çıların doğru olmadıklarını gösterir.

 

Anlayan anlar, anlamak istemeyenler ise asla bilimden ilimden söz etmesinler çünkü onların derdi belli ki ilim bilim, gerçekler, doğrular falan değil kendi keyifleridir.

 

Yani dişide 1 yumurta oluyor da erkekde(erkekte) 1 sıperm neden olmuyor? İlah olsaydı kuşkusuz ki gücü buna yeterdi, yetmeliydi. Yani bu bir israftır ve israf da dine aykırıdır.

 

 

Necdet Gürçiftçi

İnternette yayınlandığı zaman: 28.3.2016/10.32

(Öteki yazılarımı www.siir-defteri.com'da okuyabilirsiniz).


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020