TEK YOL HİCRET (Hidayet nedir?)

          Herkesin dilinde hidayet, müslümanlar günde kırk defa bizi hidayete ulaştır derler, peki hidayet nedir?! tek harfin tahrifiyle hi dayat olur hidayet. İroni şudur; kendilerine kutsal kitap gönderilmiş toplumlar dünyanın en geri ülkeleriyken, Japonya gibi ne kutsal kitapları ne peygamberleri olmayan bir milletten ders alırlar http://www.piramithaber.com/japonlardan-alinmasi-gereken-dersler-resimleri,1281.html Bilimsel verilere göre zulümde dünya lideri olan ülkeler müslüman ülkeleriyken ders aldıkları japonları kafir bilirler. Allahın tek ya da ilk emri olan adaleti icra etmeyenler müslümanlarken adalette dünya lideri olanlar hangi ayete göre kafir ilan edilmektedir? Şu şekilde;

1- Onlar peygambere inanmazlar

2- Onlar kitaba inanmazlar

3- Onlar salatı ikame etmezler(namaz kılmazlar)

4- Onlar siyam yapmazlar(Oruç)

5- Onlar kelime-i şehadet getirmezler vs diye devam eder, ayet hadisle de desteklerler. Buraya kadar tamam, peki yukardaki denilenleri müsümanlar yaptıklarından eminler mi ve onların yapmadıklarından eminler mi?! İslam olan ne olurdu, dünyada adalette 1. olur,  Nahl 90 - Türkçe Kur'an Mealleri

Allah, adaleti, güzel davranışı, yakınlara[*] veren el olmayı emreder. Çirkinliği, kötülüğü ve aşırılıkları yasaklar. Allah size öğüt verir, belki bilginizi kullanırsınız. 

Salat kendisini ikame edeni ne yapardı, bütün kötülüklerden zulümlerden alıkordu

Ankebût Suresi 45. Ayet Meali, 

 (Ey Muhammed!) Kitaptan sana vahyolunanı oku, namazı da dosdoğru kıl. Çünkü namaz, insanı hayâsızlıktan ve kötülükten alıkor.

Cehennemlikler kimlerdi salatı ikame etmeyenlerdi

muddessir suresi 43 ayet

(43-44) Dediler ki: «Biz namaz kılanlardan olmadık. Ve yoksullara taam verir de olmadık.» Çocuk kellesi bile kesip namaz kılan Işid salatı ikame ediyor mu ?! ki kalan müslümanlar etsinler. Asıl soru; Salat namaz mı(namaz müslümanlıkta var elbette) fakat uzun ve başka bir konu

Şeriatı uygularlar http://www.haberci53.com/guncel/japonyaya-seriat-geldi-h10662.html bkz haberin Facebook yorumları

Refah bolluk olur, ekonomik krizler vs olmaz, Şimdi müslümanların dini böyleyse Japonların ya da adalette ekonomide bilimde vs her iyi alanda dünya lideri olan ülkelerin dini öyleyse hidayette olanlar kimlerdir, ve Allahın dini hangisidir bir sormak gerekiyor.

Hidayet, hicret hikmet, hibe, hile hepsi hi ile başlar, peygambere vahiy geldiği söylenen dağın ismi hiradır, hi ile başlar. Hile arapçadan türkçeye kötü anlamda geçmişse de hile kuran meallerinde iyi birşey olarak tercüme edilir, ve tek geçtiği ayet Nisa 98. ayette şöyle geçer; 

Ancak yurtlarından göçmek için bir düzen, bir yol bulamayan gerçekten de âciz erkeklerle kadınlar ve çocuklar bu hükümden dışarı. 

yani hile arapçada zulümlerden bir çıkış yolu bir çare bulmaktır, ne var ki türkçeye kötü olarak geçmiştir. 

Şimdiye kadar tek yol devrim dediler, tek yol islam dediler, tek yol demokrasi dediler başka herşey dediler, https://www.google.com/search?q=tek+yol&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiY7dD3rd_hAhXp6aYKHbMGBpcQ_AUIDigBhalbuki T.Cden başka ülkelere giden milyonlarca kişilerde oldu ve islama girişin ilk fiili olarak bilinen hicret için tek yol hicret diyen olmamış. Tek yol devrim diyenler öldüler, tek yol islam diyenler tutmadı ne dedilerse tutmadı, tek yol hidayet olmayan herhangi bir yerden hidayet olan bir yere hicret demek tek doğru değilmidir, bu yer ve bu hicret aynı ülke sınırları içinde de dışında da olabilir, ne var ki mal ve can güvenliği olmayan sınırlar içinde de hicret olamaz;

Haklarına ve özgürlüklerine sahip çıkmayarak, hicret etmeyerek, zâlim idareler altında yaşayanların, kendilerine zulmedilmesine aldırmayanların ruhlarını alarak ölümlerini gerçekleştirirken, melekler:
“Hangi milletin içinde, nasıl bir yerde idiniz?" diye sorarlar. Bunlar:
“Biz yeryüzünde temel hak ve hürriyetleri kısıtlanmış, baskıcı, zâlim idareler altında ezilen çaresizlerdik" diye cevap verirler. Melekler de:
“Allah'ın ülkesi geniş değil miydi? Hürriyetlerinize sahip çıksaydınız, devletinizin değerini bilip, baskılara boyun eğmeyerek özgürce Allah'a kulluk ve ibadet etmek, güç ve gönül birliği yapmak için hicret etseydiniz ya!" derler. İşte onların mekânları cehennemdir. Orası ne kötü bir cezalandırma ve nihaî dönüş yeridir.

Örnek haber http://www.hurriyet.com.tr/gundem/gulsah-ogretmenden-vasiyet-gibi-dilekce-22108814 sadece örnek yüzlerce binlerce var. Kısaca hidayet gelişmişlikte 1. olmaktır, mal can güvenliği olmasıdır, hicrettir, hikmettir, hibedir en değerlileri, zulümlerden bir çıkış yolu(hile) bulmaktır, hira dağıdır.


Başlık Kategori Yayın Tarihi
TEORİ Ve İNANÇ FARKI - 8 Bilim / Teknik 14.07.2019
FARKI BİLMEK ve FARKI FARKETMEK FARKI -7 Bilim / Teknik 16.05.2019
ALGI ve VERGİ FARKI - 6(Bir tanım, bir soru, bir tez ya da teori) Bilim / Teknik 10.05.2019
ÇO-BAN Ve BA(ŞKA)N FARKI - 5 Bilim / Teknik 02.02.2019
İDDİA Ve İSPAT FARKI - 4 Bilim / Teknik 25.12.2018
Başlık Kategori Yayın Tarihi
GELECEĞİN YENİ SEKTÖRÜ "KODLAMA" Bilim / Teknik 10.02.2021
Teknik Düşünceler 25- Mutasyon Bilim / Teknik 02.01.2021
Teknik Düşünceler 1 - Çip Bilim / Teknik 16.05.2020
Sosyal Bilimci'den Evrim Dersi Bilim / Teknik 04.02.2020
Corona 4.0 Bilim / Teknik 28.01.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.