BİKİNİ MAYO GİYENİN SİGARADAN İÇKİDEN ÖLENİN CENAZE NAMAZI

Türkiye'de; siyasetin, özel sektörün, ve cehalet ve nefs içindeki bir kitlenin etkisi ile İslamiyet dini inançına(inancına) aykırı bir Müslümanlık gelişmekte gibi. Bunun en baştaki sorumlusu kuşkusuz ki oy almak için topluma din diye dini tanımlayan Din hadisileri'ni değil de Arabçılık, Osmanlıcılık, düzen yandaşlığı, siyasi iktidar yandaşlığı öğreten siyasettir. Siyaset ve özel sektör değil iki şey arasında ilişki kurmak, bir şeyi bile anlayamayan bir insan türü ve toplum türü yaratmaya çalışır ya da oluşmasına neden olur; oysa felsefe de, bilim de, din de mantık demektir yani mantık olmadan bunlar olmaz ya da doğru olmaz. Yani düşünün ki siyaset biryandan(bir yandan) hem Türklükten ve Müslümanlıktan, dinden, imandan söz ediyor; biryandan da bebek kardeşlerini, çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmüş Osmanlı hanedanlığı'nı ve sultanlarını baştaçı ediyor.

Arazide, denizde nasıl ki doğru yönü harita ve pusula gösterir; dinde de, felsefede de, bilimde de, teknolojide de, sanatta da, eğitimde de, insan olmakta da, doğru toplum olmakta da, doğru ülke olmakta da doğru yolu ancak Din hadisileri gösterir; yani Din hadisileri doğru mantığın ve doğru hayatın haritasıdır ve pusulasıdır.

Müslümanlıkta 'Haram(Yasak)' 'Allah'ın açıkça yasakladığı şeyler'dir yani yasak oldukları Kuran'da yazılı olan şeyler. Bu açıdan yaklaşılırsa örnek ki sigara da, uyuşturucu da haram olmaz; Din hadisileri'ni bilmeyenler buna ne diyorlar, 'Mekruh(Kötü, Pis)' diyorlar. Gerçekte bunun temel bir nedeni de dini ya da İslamiyet dini inançını Arabça üzerine kurmak eğilimidir çünkü bu hal 'haram'ın anlaşılmasını yani dinin anlaşılmasını önlemektedir çünkü 'haram'dan anlaşılması gereken şey dine aykırılıktır ya da İslamiyet'e aykırılıktır; yani İslami açıdan 'haram'ın anlamı 'Allah'ın yasak ettiği' değil 'İslamiyet'e aykırı şey' demektir. Yani haram konusunda şöyle düşünmek gerekir: 'Allah diyecek, söyleyecek olsa ne derdi?' yani örnek ki Allah sigara ve uyuşturucu konusunda diyecek olsa ne derdi? Kuşkusuz ki bunları yasaklardı yani Kuran'da yasak olduğu açıkça yazmıyor diye birşeyin yanından kıvrılmak yanlıştır. Aynı şey bikini, mayo, mini etek, mini şort, açıksaçık giyim, daracık giyim konusunda da öyle; yani bu konularda Allah birşey diyecek olsa ne derdi? Kuşkusuz ki bunları da yasaklardı çünkü din dini tanımlayan Din hadisileri'ne göre 'Ahlaktır, edeptir, utanmaktır' da; yani 'Kuran'da yazmıyor' diye kıvırmak ya kıvırmaktır ya da dini anlamamaktır.

Yani sanki ortalıkta bikini, mayo yani sütyen-külot dolaşmak İslamiyet'e aykırı değilmiş gibi bir hal var ülkede. Yani denize, havuza, pılajlara(plajlara) gidenlerin tümü de dinsiz değil, değil mi? Yerli turist üzerinde de, yabancı turist üzerinde de araştırılsın; alayı ilaha inanan, dini inançlı insanlardır. Peki buna kim neden oluyor? En başta; akıldışı-ahlakdışı modayı, akıldışı-ahlakdışı şeyleri yasaklamayan siyaset neden oluyor çünkü siyasetin kendisi de cehalettir, bu nedenle de siyaset dine aykırı birşeydir, bu nedenle de hadis 'Sultanları baştaçı etmiş alim bile dine aykırıdır' der.

Siyasetçileri nerede görüyoruz? Felsefe, bilim, Din hadisileri çalışırken; kitap okurken mi yoksa siyasi yandaşlıkta ve örnek ki iftar diye ziyafetlerde mi?

Din hadisileri'ni bilmemekten kaynaklanan dini inançlılıkta genel tuhaflık o kadar yüksek ki bu hal bireysel alanda da vahim somut sonuçlar yaratmaktadır; örnek ki herkesin içinde bikini, mayo yani sütyen-külot dolaşanlara, öldüklerinde cenaze namazı kılınmaktadır. Yine örnek ki onlar adına camilerde bile mevlid okutulabilmektedir. Sigaradan, içkiden yani İslama aykırı şeyler yapmaktan ölmüş olanlara bile cenaze namazı kılınmaktadır. Zina ve fuhuş için de, eşcinsellik için de öyle mi acaba? Yani imamlar cenazelerin İslamiyet'e uygunluklarını araştırmakta mıdır, soruşturmakta mıdır, sormakta mıdır acaba? Ve durum öyle tuhaf bir hal almıştır ki cenaze namazında 'Hakkınızı helal ediyor musunuz?' diye sorulmakta, peki İslamiyet dini inançına göre, Allah Öteki dünya'da sormayacak mı zaten; öyle ki şehid cenaze namazında bile bu soru soruluyor, peki hani İslamiyet'te şehidlik en yüksek mevkilerdendi yani bir insana hem şehid deyip hem de 'Hakkınızı helal ediyor musunuz?' demek gerçekten tuhaf birşeydir.

Yani açık ki Din hadisileri'nden uzakta olduğu için Müslüman dünya Din hadisileri'ne yani mantığa ve tutarlılığa aykırı bir yöne doğru gitmektedir. Zaten bu nedenle ki 21. yüzyılda İslam dünyasından alimler, alimeler fışkırması gereken örnek ki El Kaide gibi, Işid gibi, Boko haram gibi terör örgütleri fışkırmaktadır; oysa Din hadisileri'ne sarılınsa alimler, alimeler ve icatlar fışkıracaktı; açık ki bu Batının işine gelmemektedir, ve belki de Batı bunu kasıtlı olarak yapmaktadır yani İslam dünyasını Din hadisileri'nden kasıtlı olarak uzaklaştırmakta, ve cehalet içindeki yani Din hadisileri'ne aykırılık içindeki siyaset ile özel sektörün eline teslim etmektedir?

Ülkemizde 200'den çok üniversite var. Araştırın bakalım; son 1 yılda o üniversitelerden kaç dansöz, manken, ahlaka aykırı sanatçı, bikinili, kaç alim, alime çıkmıştır? Ben söyleyeyim: Bu ülkede 90 yıldır alim, alime çıkmadı. Çıksaydı zaten elinizdeki bilgisayarın, ceptelefonunun(cep telefonunun) bir zerresinde olsun Türk izi, Müslüman izi olurdu; Türkiye dışındaki müslüman ülkelerine bakın bakalım; son 50 yılda kaç icat yapmışlar da insanlığa kazandırmışlar?

Ee, sen biryandan 'Din ahlaktır' derken biryandan da bikinililere, mayolulara, mini eteklilere, mini şortlulara, dinsizlere, sigaradan ölenlere, içkiden ölenlere bile cenaze namazı kılarsan olacağı işte budur çünkü din ahlaktır çünkü felsefe de, bilim de, ahlak ta mantık demektir. Mantıksız şeyler yapmak ta teknolojide başarılı olmayı önler.

Yani bakın; İslamiyet'in dahi dinderi(peygamberi) Muhammed bile kendi adına tek bir mescid yaptırmamışken; bebek kardeşlerini, çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürten Osmanlı sultanları kendi adlarına bir de gösterişli camiler yaptırmışlardır; bu nasıl bir mantıktır? Bakın; ülkemizde, Akp'li bir siyasetçi adına bile cami var artık.

Sonra da 'Batı içimize nifak sokuyor' falan demeyin çünkü içinize asıl nifakı Din hadisileri'nden ayrı kalmakla siz kendiniz sokuyorsunuz. Savım ki İslam dünyası din hadisileri'ne sarılsın; dünyanın bilim, teknoloji, insanlık, kültür, medenilik, medeniyet, barış, huzur, güven merkezi ve önderi olur çünkü beyinin en büyük gücü mantıktır; ve en güçlü mantık yalnızca Din hadisileri'ndedir çünkü Din hadisileri'nin için de mantık yani felsefe de, bilim de, ahlak ta vardır.

Ah, 'Van minit' denileceğine, 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçeyi bırakalım' denileceğine, 'Lozan zafer değil hezimet' denileceğine, 'Demokrasi tıramvaydır(tramvaydır), istediğim durakta inerim' denileceğine, 'Komuta merkezim isterse rahip elbisesi bile giyerim' denileceğine, 'Ananı da al git' denileceğine, 'Madende ölüm işin fıtratında var' denileceğine, 'İnönü'nin elinde Türk bayrağı yok' denileceğine, 'Andımız okullardan kaldırılsın' denileceğine, 'Tencere tava, gerisi hava' denileceğine, 'Bop eşbaşkanıyız' denileceğine, Abd başkanına 'Sesini özledim' denileceğine, muhalefete 'Düşman' denileceğine, Esad'a 'Esed' denileceğine; 'Yaşasın Din hadisileri, tüm dünya Din hadisileri'nde birleşmeli' denilseydi; Batı bugün İslam dünyasının kapısında elpençe boyunu bükük dururdu.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 8.4.19/02.13


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020