DÜNYANIN SONU KURAMIM

İnternette görülmekte ki gerek bilimciler gerekse de bilimci olmayan kişiler dünyanın sonu konusunda oldukça kafayormuşlar(kafa yormuşlar) ve kafayoracaklar.

Benim bu konudaki savım ise şöyle:

Genel hal: Dünya güneşe düşecek.

Kanıtlarım:
1- Bence; dünyanın katı olarak değil eriyik olarak güneşden(güneşten) fırlaması dünyanın güneşden daha fazla uzaklaşmasını önledi. Ve bu hal de dünyada hayatın başlamasını sağladı. Yani bence eğer dünya güneşden katı halde fırlamış olsa idi şimdiki yörüngesinden çok uzaklara gidecekti ve dünyada hayat hali asla başlamayacaktı. Yani dünyanın da, dünyada hayatın da başlaması yalnızca bir rastlantı halidir ki öteki gezegenlerde ya da öteki uzay cisimlerinde(nesnelerinde) hayatın olmaması buna kanıttır ve örnektir.
2- Bence başlangıçta dünya kutuplardan basık yani oval biçimli değildi, tam küre biçimli idi. Ve dünyanın güneş çevresindeki yörüngesi de oval biçimli değil, tam küre biçimli idi çünkü dünya büyük olasılıkla güneşden dik açı ile değil, 45 derece gibi bir dar açı ile fırlamış olmalı ki bu da onun güneşden uzaklaşmak yerine güneşin çevresinde, uzay boşluğunun özelliği nedeni ile de, dönmeye zorladı.
3- Bence dünyanın tam küre halinden oval hale dönüşmesi de, dünyanın güneş çevresindeki yörüngesinin tam küre halinden oval hale dönüşmesi de dünyanın dönme yorgunluğunun oluşması nedeni iledir; ve dünyanın yani yörüngesinin dönme yorgunluğu gittikçe daha çok artmaktadır yani bu durumda dünyanın biçimi ve yörüngesi gittikçe daha çok oval biçimli olacaktır ve dünya da yörüngesi de güneşe daha çok yaklaşacaktır ve sonunda güneşe çarpacaklardır.
4- Bu durumda dünya sonunda kendini güneşin içine düşüren bir dönme yorgunluğu hali içine girecektir.
5- Bu durumda; dünyanın yok olmasını önlemeye yönelik olarak düşünülen tüm yöntemler geçersizdir yani bu durumda insanlık var olmak istiyorsa başka uzay kütlesine gitmek ve orada hayatı başlatmak yani kendikendisinin ilahı olmak zorundadır çünkü hiçbir dini inanç bu durumu içermez ki bu da dini inançların sonu ancak dini tanımlayan Din hadisileri dininin mutlak ve zorunlu başlangıçı(başlangıcı) olacaktır çünkü hem insanlar birşeylere inanmak isterler hem de böylece bilimsel olarak doğru birşeye inanmış olacaklardır, ve böylece barış, huzur, güven, bilimsellik, dostluk, birliktelik içinde bir insanlık türü de yaratılmış olacaktır.

Ancak açık ki daha ileride daha da milyarlarca olacak bir insan nüfusunu öyle bir gezegene ya da uyduya taşımak olanaksız olacağından bu sondan ancak insanlığın parası olan, değer verilen ve önemli sayılan kişileri kurtulabilecektir, ve yeni insanlık türünü onlar yaratacaklardır ki umulur ki felsefe, bilim, ve Din hadisileri ile yaratsınlar çünkü yoksa o hayat ta, o insanlık ta şimdiki gibi yanlış ve kötü halde olur; demek ki o güne kadar dünyada da öyle bir insanlık, hayat, dünya yaratılsa doğru ve iyi olur ancak bunu en başta önleyecek olanlar siyasetçilerdir, demek ki ya dünyada siyaset yasaklanmalı ya da yeni hayata, yeni dünyaya siyasetçiler götürülmemelidir. Bence o güne kadar felsefe, bilim, ve Din hadisileri ile kardeşkardeş(kardeş kardeş), dostça, akıllı akıllı, ahlaklı ahlaklı, terbiyeli terbiyeli, medeni medeni, insanca yaşamaya şimdiden başlayın; ve bunun için de önce siyaseti, özel sektörü ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırı herşeyi yasaklayın.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 31.3.19/11.10

 

(Öteki yazılarımı 'www.siir-defteri.com'da okuyabilirsiniz)


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020