AKP TEMİZ Mİ

2019 martı yerel seçimi yapılacak; Akp genel başkanından belediye başkanı adaylarına kadar meydanlarda, mitinglerde.

Neymiş? Mansur Yavaş hakkında savlar varmış; neymiş, Ekrem İmamoğlu hakkında savlar varmış; yani neymiş, Millet ittifakı hakkında savlar varmış.

Yani özelde Akp, genelde Cumhur ittifakı süttençıkmışakkaşık(sütten çıkmış ak kaşık).

Peki kardeş; İstanbul belediyesinde Ak-bil savından Katar'ın hediye uçağına kadar; Külliye'nin israfından yargıda bağımsızlığın ihlaline kadar; yolsuzluklardan seçimlerde hilelere kadar Akp hakkında savlar yok mu?

Ya insan bir de aynaya bakar.

Peki 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçeyi bırakalım' diyen Akp mi, Chp mi; peki 'Lozan zafer değil hezimet' diyen Akp mi, Chp mi; peki Atatürk'e 'ayyaş' diyen Akp mi, Chp mi; peki 'Demokrasi tıramvaydır(tramvaydır), istediğimde demokrasiyi terk ederim' diyen Akp mi, Chp mi; peki maden Soma maden kömürü ocağı için verilen araştırma teklifini, önerisini, istemini red eden Akp mi, Chp mi; peki Türkiye'yi yolsuzlukta ve işçi ölümlerinde Avrupa birincisi yapan, Akp mi, Chp mi; peki Türkiye'yi ilk kez sebze kuyruğuna sokan, Akp mi, Chp mi; peki özelleştirme diye devletin, milletin, vatanın fabrikalarını satan, Akp mi, Chp mi; peki bebeklere ve çocuklara zorunlu sağlık aşısılarını(aşılarını) zorunlu olmaktan çıkarıp bebeklerin, çocukların ve toplumun sağlığını ve hayatını tehlikeye atan, Akp mi, Chp mi; peki eşcinsel evliliğe bile izin veren Akp mi, Chp mi; peki kundaklarındaki bebek kardeşlerini, 3-5 yaşındaki kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmemiş, ve ekonomisi sömürgeciliği dayalı Osmanlı'yı baştaçı eden Akp mi, Chp mi; peki kapitalistler milyonlar, milyarlar kazanırken işçilere 2.020 tl asgari ücret veren Akp mi, Chp mi; peki Müslümanların katliamı, Müslüman ülkelerinin yıkımı, Müslüman ülkelerin gözyaşı demek olan Bop'un eşbaşkanı Akp mi, Chp mi; peki Atatürk'e, Kurtuluş savaşı'na, Lozan anlaşması'na hakaret edenler Akp'ci mi, Chp'ci mi?

Bir terazinin bir kefesine Akp hakkında savlar, bir kefesine de Chp hakkında savlar koyulsun ve tartılsın; hangisi ağır basacak bakalım; ya da Akp hakkındaki savlar uç uça eklensin, Chp hakkındaki savlar uç uça eklensin, bakalım hangisi daha uzun olacak? Yani bilim ölçmektir, ezbere konuşulmasın, herşey ölçülsün ve gerçekler açığa çıksın, seçmen de öyle oy kullansın.

En doğrusu; siyaset yasaklansın ve ülkeyi felsefe, bilim, Din hadisileri, düşünürler(filozoflar), alimler, alimeler, bilgeler yönetsin.

Nasılsa siyasetin dilininkemiğiyok(dilinin kemiği yok).

Zaten biryanda(bir yanda) pılajları(plajları), biryanda mabedleri savunan hiçbir siyasi partiden mantık, tutarlılık, gerçekçilik, doğrulun beklenemez çünkü önce mantık ve tutarlılık.

Siyasetin de özel sektörün de, hepsinin Allah belasını versin.

Tek çözüm felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri sistemi, düzeni.

Ölçelim, ölçülsün.

İnsaf biraz insaf.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 29.3.19/08.59

 

(Öteki yazılarımı 'www.siir-defteri.com'da okuyabilirsiniz)


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNCELEMEM Felsefe 05.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020