BAKANI VE TBMM BAŞKANINI BELEDİYE BAŞKANI YAPMAK ÇARESİZLİĞİ

Akp iktidarı gerçek ki kendini bunca güçlü ve egemen hissetmesine karşın yine de güçlü ve egemen olmadığını ve olamayacağını da hissediyor olmalı çünkü mantıksızlık, tutarsızlık ve dünyanın, insanlığın en büyük gücü olan felsefenin, bilimin ve dini tanımlayan Din hadisileri'nin(hadisleri'nin) önünde çaresiz durumda; bu nedenle de tek ve hep konuştuğu şey yalnızca ekonomi ve terör konusuları(konuları) oysa bunlarla ilgilenmek zaten devletin, hükümetin görevleri; ekonomi dediği de beton ve para örnek ki hem güçlü, büyük Türkiye'den söz ediyor hem de şirketler, kapitalistler milyonlar, milyarlar kazanırlarken asgari ücret 2.020 Tl gibi gülünç.

Akp iktidarının Gemi aslanı türü çaresizlik içinde olduğu bir iki bakanı ve bir Tbmm başkanını belediye başkanı yapmak için aday göstermesi oldu. Hele Tbmm başkanı zat Tbmm başkanlığı'nı bırakmamak için ne kadar da çok didindi?

Düz mantıkla bile düşünürsek bakanlık ta, Tbmm başkanlığı da belediye başkanlığından nitelik olarak da üstündür, değerlidir, önemlidir, ileridir. Demek ki Akp iktidarı aslan görünümüne karşın gerçekte eskiden gemilerin önlerine düşmana korku salmak için takılan kocaman tahta bir Gemi aslanı gibi yoksa koskoca bakanları ve koskoca Tbmm başkanı'nı görevlerinden alıp neden belediye başkanı yapmaya çalışsın?

Mantık önemlidir ve değerlidir öyle ki felsefenin, bilimin ve ahlakın da hem temeli hem zirvesidir mantık yani felsefeye, bilime ve ahlaka mantık neden olur, ve bunlar da mantığın zirveleridir.

Yani Akp belli ki öyle çaresiz bir durumda ki belki koşullar daha da zorlasa bakanlarını muthar adayı bile gösterecekti.

Gerçek ki gerçekten güçlü bir iktidar, gerçekten güçlü bir hükümet örnek ki akademisyenleri ilkokul öğretmeni yapmaz.

Belki de Türkiye'yi yönetmenin, ülke yönetmenin, devlet yönetmenin değil de belediyecilikin(belediyeciliğin) kendisine daha uygun bir iş olduğunu anlamıştır Akp? Zaten ne diyor Akp; 'Belediyecilik bizim işimiz' diyor. Bence de; felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne göre de devlet, ülke yönetmek Akp'nin işi değil çünkü cumhurbaşkanlığını bile cumhurbaşkanlığı kültürü içinde yapmayı başaramıyor, başbakanlık, bakanlık, siyasi parti başkanlığı gibi yapıyor.

Yani gerçek ki bakanlıktan, Tbmm başkanlığından belediye başkanlığına gitmek ilerleme değil gerilemedir. Benim bildiğim; belediye başkanıları(başkanları) bakan olmak için yarışır; bakanlar belediye başkanı olmak için değil. Belli ki dünya gidiyor ileriye, Akp gidiyor tersine.

Haydi Akp sen git belediye yönet; Türkiye'yi işin asıl ustası felsefe, bilim, ve Din hadisileri yönetsin.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 24.3.19/00.35


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020