KIRILMIŞSA BU DÜŞLER

Yaşam gün geçtikçe ağırlığıyla üstümüze çökerken kendimizi bu ağırlığın hiddetinden kurtarmanın yollarını arıyoruz ve kendimizi sessiz sahillerde yada bir  vapurda buluyoruz akıp giden denizin seyrinde doğanın o umut dolu güzelliğine kapılıyoruz ve yaşam ağırlığını üzerimizden alıp götürüyor işte bizde ezilmeden çıkıyoruz altından ve sallıyoruz yumruğumuzu yaşama tek vuruşta nakalvtla. Bir gün bir an ve hayat …. Düş  bu olsa gerek hayata salladığımız yumruk olsa …. Bu  düşler ve umutlar insanı soğumuş bu kent yığınlarından alıp götürüyor işte uzaklara bir nebzede olsa uzağa bir dal sesi bir kuş gürültüsü olsun istiyor yürek ve durum bir adada herşeye inat seni haps eden beton yığınlığına bakıyorsun işte karşı karşıyasın …  ben dağların oğlu sen mapushanem kent ,yığılmışız sana tıka basa ve bu yığınlıkta yalnızlığın dağlarını biriktiyoruz..

                                              Geçip giden zamanların hesabı yokken geleceğin hesabı önümüze koyulu veriyor ve herkes elindeki takıya değer biçiyor . değer verilmesi gereken insana inat.. hatırlamak eski bir kültür artık kimsenin keşfetmediği adını sakladığı.. ama şehir bizi yuttuğu bu bozgunda kendisine salladığımız yumruğa inat kıs kıs gülerek bakıyor bize “kendimizi kandırıyoruz” oysa…  gerçek acısıyla üstümüzde her an her zaman…. Ama bilen sıyrılıyor ondan eziyetini çeke çeke..öğrenmişmiyiz oysa ummayı arzulamayı ve de paylaşmayı ? temiz olan ne ki bizde? Düşünüyorumda cevabı yok sanırım yok!  ve  yaşam sallıyor mızrağını yalnızlığımıza armağan…

                                                      gidecek yerimizse bu düşler ey şehir ey hayat sana inat düşlerimiz özgürlüğünde sana inat sallıyoruz düşlerimizle bu yumruğu sana  buda sana armağanımız olsun. Umudumuz düşlerde sevincimiz yürekte. Ne kadar bıksakda sana uzanıyoruz kırılmış düşlerimize  inat uyandığımız sabah ..


Başlık Kategori Yayın Tarihi
BAŞLASAK MI? Genel 19.10.2020
memleket Şiir 07.09.2020
Hadi Şiir 20.08.2020
UMUT BAZEN İŞKENCEDİR Edebiyat 19.08.2020
UMUT BAZEN İŞKENCEDİR Genel 12.02.2019
Başlık Kategori Yayın Tarihi
BÜYÜK BİR YALANDI O KELİME ''SEVGİLİ' !' Edebiyat 17.04.2021
Nokta Kadarsın. Edebiyat 23.12.2020
ÖĞRETMENE VERİLEN DEĞER Edebiyat 19.10.2020
Eşek Arılarına Ders Edebiyat 07.08.2020
PEMBE GERÇEK AŞK MEKTUBU Edebiyat 05.08.2020

Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.