CUMHUR İTTİFAKI'NIN CUMHURSUZLUĞU

Mustafa Kemal düşman askerlerinin ölülerine bile 'Onlar bizim de evlatlarımız' demişken; Cuımhur ittifakı denilen şey, ucube bu vatanın evlatlarını sırf kendilerine karşılar diye düşman, terörist muamelesi yapıyor. Mustafa Kemal Atatürk'süz cumhur da olmaz, Türkiye de olmaz, akıl-ruh sağlığı da olmaz, cumhur ittifakı da olmaz, Türklük te olmaz, insanlık ta olmaz, din de olmaz. Ne yaptı Mustafa Kemal Atatürk; sultanlar gibi kendi öz bebek kardeşlerini mi öldürdü, 3-5 yaşındaki kendi öz çocuk kardeşlerini mi öldürtdü, öz annesini mi öldürtdü, öz babasını mı öldürtdü; ne yapdı Atatürk size; bebek, çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını öldürten sultanları baştaçı ediyorsunuz değil mi; Atatürk ne yapdı size; eğer bu ülkede ahlaka aykırılık varsa bunun hesabını önce gidin Türkiye'yi akıldışı-ahlakdışı-insanlıkdışı Abd'ye açan Menderes hükümeti'nden sorun. Ancak bir de öteyandan; sırf ilahı istedi diye küçücük çocuğunu öldürmeye götüren İbrani, Yahudi insanı peygamber olarak kutsuyorsunuz değil mi; peki ya koyun gelmeseydi ne olacakdı, çocuğunu öldürecekdi değil mi; peki devlet için bile olsa, ilah için bile olsa bebek, çocuk öldürmek doğru birşey mi, Muhammed değil miydi ilahlar için kız çocuklarını öldürülmekten kurtaran, koruyan? Ne yani size ille de bebek, çocuk öldürenler mi yaranacak? Peki tütün, içki içen sultanlar yok muydu Osmanlı'da, afyon kullanan sultan bile vardı haberiniz yok mu, bunları öğretmiyorlar mı size tatlısukurnazları(tatlı su kurnazları)?

Peki koluna girdiğiniz Abd'de, Ab'de sigara, içki, fuhuş, zina, eşcinsel evlilik, çıplaklık, porno, uyuşturucu herşey serbest değil mi?

Ya biraz delikanlı olun be; beş dakika delikanlı,, mantıklı olun be. Sonra da takım elbise giyip, kıravat(kravat) takıp, sinekkaydı tıraş(traş) olup ortalıkta geziyorsunuz. Ya bir de üniversite diplomanız var.

Cumhur ittifakı cumhursuzdur çünkü halk demek olan cumhur adil, tarafsız, iyiniyetli, yardımsever, iyiliksever bir kitledir. Peki bir de siz halinize bakın; nerede ise Millet ittifakı'nı birkaşıksuda(bir kaşık suda) boğacaksınız; bunu mu öğrendiniz Türklükten, bunu mu öğrendiniz üniversiteden, bunu mu öğrendiniz Yunus Emre'den, bunu mu öğrendiniz Mevlana'dan, bunu mu öğrendiniz dinden imandan?

Akıllı olun, mantıklı olun, insani olun, medeni olun ve Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkın.

Ey Cumhur ittifakı, arkana bak; arkanda cumhur yok; körükörüne yandaş, adil olmayan, dürüst olmayan, iktidarın yanlışlarını eleştirmeyen, iktidar ne yapsa kabul eden, tek amaçı iktidarda olmak, dini tanımlayan Din hadisileri'ne kapalı olan olan bir kitle var yani bir futbol takımın yandaşları ne kadar cumhur ise senin arkandaki kitle de o kadar cumhur.

Türkiye'de cumhur genelevlere, zinaya, çıplaklığa, eşcinselliğe, bikini/mayo diye sütyen-külot ortalıkta dolaşmaya, akıldışı-ahlakdışı modaya yani temelde ahlakdışılığa karşı olan bir kitledir; bu nedenle ki Muhammed de 'Din ahlaktır, ahlak yoksa din de yoktur', Atatürk de 'Ben insanın/sıporcunun-siporcunun-sporcunun ahlaklısını severim' demiştir. Demokrasi de ahlaktır kardeşler, demokrasi de ahlaktır, demokrasi ahlakı diye birşey vardır, karşıt düşüncelere açık olmak olan; ya siz neredeyse Millet ittifakı'nı birkaşıksuda boğacaksınız, bu mu demokrasi ahlakı?

Evet Cumhur ittifakı arkadan bir kitle var ancak inan ki o kitle cumhur değil. Cumhur dosttur, iyikalplidir, tarafsızdır, adildir, dürüsttür, güvenilirliktir, vicdanlıdır, merhametlidir, eliaçıktır, yardımseverdir, iyilikseverdir, vicdanlıdır, merhamettir, siyasetdışıdır, siyasetüstüdür, siyasetsizdir, insanlıktır, insancalıktır, kinsizliktir, Yunus gibidir, Mevlana gibidir. Ya Cumhur ittifakı diye, siyaset diye, iktidar diye milleti millete düşman ettiniz; sonra da kalmış Müslümanlıktan, milliyetçilikten, dinden imandan söz ediyorsunuz. Ey siyasetçiler o kadar akıllı iseniz neden internette bir bılog(blog) siteniz, bir bılog sitesinde bir yazınız, bir şiiriniz bile yok? İki bina dikeceksiniz, durmadan rivriv(riv riv), dırdır(dır dır), vırvır(vir vır) ediyorsunuz; bir de milleti millete düşman ediyorsunuz, yere batsın sizin yapacağınız işler, dökeceğiniz betonlar; millet birbirine düşman edildikten sonra ne anlamı var?

Bakın kardeşim; din demek, dini tanımlayan Din hadisileri yani bilim/ilim, ahlak, edep, vicdan, dürüstlük, adillik, medenilik, nefssizlik, inziva, insanlık, dostluk demektir. Bir de şu siyasetin, şu siyasetçilerin hallerine bakın ya; sanki ülke arena onlar da gıladyatör(gladyatör).

Bakın ey siyaset, ey siyasetçiler; sizden felsefe de bıktı artık, bilim de, mantık da, vicdan da, dürüstlük te, adillik te, güvenilirlilik te, medenilik te, insanlık ta, tarih te. Bunu anlayın artık. 

Cumhur demek oy, seçim sandıkıları(sandıkları), siyaset, siyasi parti, seçim sonuçuları(sonuçları) değil; birlik, beraberlik, dostluk, huzur, güven demektir; seçim sandıklarından sonra ortada dostluk, birlik, beraberlik, huzur, güven kalmıyorsa, orada cumhur yok demektir.

Birgün tüm dünyayı felsefe, bilim, ve Din hadisileri yönetecektir. İşte o zaman dünya insanca bir dünya olacaktır.

Ya sizin yaptığınızı insanlığa, dünyaya Zeus yapmamıştır.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 22.3.19/16.01


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020