DEVLET BAHÇELİ'NİN VE MHP'NİN BÜYÜK AYIBI SAVIM

Mhp'de tuhaf bir hal var. Birzamanlar(Bir zamanlar) Mhp'li bir milletvekili ameliyat olmuşdu(olmuştu), ameliyattan çıkınca, belki de narkozun etkisi ile, Pkk yanlısı sözler etmişdi(etmişti), ve Mhp'den atılmışdı(atılmıştı); belki de şimdi sıra Devlet Bahçeli'nin Mhp'den atılmasına gelmiştir.

Din siyasete karşıdır çünkü din bilim, ahlak, vicdan, medenilik ve nefssizlik iken siyaset cehalet ve nefstir yani dinin en büyük iki düşmanıdır; ve bunu da 'Sultanlarla düşüpkalkan alimler bile hırsızdır', 'Alimin uykusu bile cahilin ibadetinden üstündür' ve 'Alimler peygamberlerin varisleridir' sözleri(hadisleri) ile tanımlamıştır. Din açıkça, somut olarak tanımlanalı 1400 yıl oldu ancak belli ki bu hala öğrenilememiş.

Türkiye'de Akp başa geldiğinden beri siyaset diye korkunç, akıldışı, ahlakdışı, demokrasidışı şeyler olmakta. Akp sanki bir siyasi parti gibi değil de Türkiye devleti yalnızca Akp için kurulmuş gibi davranmakta. Ne demokrasiyi takmakta ne siyasi ahlakı ne hukuku ne vicdanı ne akılı(aklı) mantığı.

Şimdi de peşine Mhp takılmış.

Mhp 2019 martı yerel seçimi için bir televizyon tanıtımı(reklamı) yaptırmış; akıl, mantık, vicdan açısılarından(açılarından) tüylerürpertici(tüyler ürpetici), kandondurucu(kan dondurucu) birşey. O da sanki Akp gibi; Türkiye sanki Akp ve Mhp için kurulmuş havasında. Öyle bir tanıtım yaptırmış ki Türkiye'de sanki yerel seçim değil savaş var. Alttarafı(Alt tarafı) belediye başkanlığı ve muhtarlık seçimi yav. Yani insanın 'Alın tüm belediye başkanlıkları ve muhtarlıklar sizin olsun, tepetepe(tepe tepe) kullanın.

Mhp'nin 2019 martı yerel seçimi yani alttarafı(alt tarafı) belediye başkanlığı ve muhtarlık seçimi olan bir seçim için, yaptırdığı televizyon tanıtımında(reklamında) Mhp yani Devlet Bahçeli de diyor ki:
1: 'Al bayrağımız düşmesin'. Yani sanki Akp'ye muhalif siyasi partiler örnek ki Chp(Cumhuriyet halk partisi), İp(İyi parti), Vp(Vatan partisi), Sp(Saadet partisi) Türk değil, Türkiyeli değil, Türkiyeci değil, düşman bir ülkenin ordusuları(orduları). Ya ey Mhp ve Bahçeli; Türk bayrağı'nı yere Chp, İp, Vp, Sp mi düşürecek? Peki kardeşim; İstiklal marşı'nın nedeni, temeli olan Kurtuluş savaşı'na, Atatürk'e, Lozan anlaşması'na, Türkiye cumhuriyeti'ne, Türkçeye hakaret edenlerin neden yanındasınız öyleyse?
2- 'İstiklal marşı'mız susmasın'. Ya kardeşim; İstiklal marşı'nı kim susturacak; Chp, İp, Vp, Sp mi? Peki kardeşim; İstiklal marşı'nın nedeni, temeli olan Kurtuluş savaşı'na, Atatürk'e, Lozan anlaşması'na, Türkiye cumhuriyeti'ne, Türkçeye hakaret edenlerin neden, kamu kuruluşlarından 'TC'yi kaldıranların, Andımız'ı okullardan kaldıranların, çocuklara yabancı adlar verilmesine izin verenlerin yanındasınız öyleyse?
3- 'Ezanımız kesilmesin'. Ya ey vatandaşım; ezanı kim kestirecek; Chp, İp, Vp, Sp mi? Pek ey vatandaşım; 'ezan' demekle dinden imandan yani İslamiyet'ten, Müslümanlıktan, Allah'tan, Muhammed'ten söz ediyorsun; peki öyle ise İslamiyet, Müslümanlık devlet için bile olsa kundaklarındaki bebeklerin, 3-5 yaşındaki çocukların öldürülmesini kabul eder mi; öyle ise ne diye hem devlet bekası saçmalığı adı altında kundaklarındaki öz bebek kardeşlerini, 3-5 yaşındaki çocuk kardeşlerini, küçücük torunlarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığını, ve böyle bir devlet yapısını baştaçı eden; zinayı suç olmaktan çıkaran, eşcinsel eviliğe bile izin veren, pılajlarda çıplaklığı yasaklamayan, bar-pavyon-genelev-gecekulübü-sıtriptiz(striptiz) kulübü, sexshop gibi yerleri kapatmayan Akp'nin yanındasınız; bunun neresi, nesi İslamiyet, Müslümanlık, din, iman? Sizin; dini tanımlayan Din hadisileri'nden belli ki haberiniz yok.
4- 'Nifak ile bin yıllık kardeşliğimiz bozulmasın'. Ya ey insanlar; bu ülkede kardeşliği, dostluğu, birliği bozan, milleti birbirlerine düşman siyasi kamplara ayıran; baba ile çocuğun, eşlerin aralarını, dostların aralarını, komşuların aralarını, kardeşlerini aralarını bile açan; yanında durduğun, Akp'ye karşı olmayı düşmanlık, teröristlik ilan eden, 'Ya taraf olursun ya bertaraf' yani 'Ya bizden yana olursun ya yok olursun' diyen Akp değil mi? Akp gelinceye kadar bu ülkede seçimler, oy vermeler kardeşlik, dostluk, futbol takımı tutmak havasında ve içeriğinde olmuyor muydu?
5- 'Asla sineye çekmeyiz'. Peki kardeşim asla sineme çekmiyorsan Akp'nin yanında ne işin var?
6- 'Çünkü biz Cumhur ittifakı'yız'. Peki kardeşim; karşındaki de Millet ittifakı değil mi; millet olmak kötü, yanlış, çirkin, zararlı, olumsuz birşey mi; ve millet mi büyük, ileri, üstünlük yoksa cumhur mu? Tbmm mi daha büyük, üstün yoksa cumhurbaşkanlığı mı?
7- 'Biz Türk milletiyiz'. Peki kardeşim de size oy vermeyenler Türk milleti değil mi? Türk milleti yalnızca Akp ve Mhp mi ya da Cumhur ittifakı mı? Peki kardeşim; Türk milleti devlet için bile olsa kundaklarındaki bebeklerin, 3-5 yaşındaki çocukların öldürülmesini kabul eder mi; öyle ise ne diye hem devlet bekası saçmalığı adı altında kundaklarındaki öz bebek kardeşlerini, 3-5 yaşındaki çocuk kardeşlerini, küçücük torunlarını bile öldürtmekten çekinmemiş Osmanlı hanedanlığını, ve böyle bir devlet yapısını baştaçı eden; 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçeyi kaldıralım' diyen, kamu kurumlarını 'hijyen, etik, misyon, vizyon, performans, lansman, aktivite, motivasyon, aksiyon gibi Batı sözcükleri ile dolduran Akp'nin yanındasınız; bunun neresi, nesi Türklük? Peki kardeşim; Türk milleti'nin Türklüğü İslamiyet ile mi başlıyor, İslamiyet'ten önce Türk milleti, Türklük yokmuydu(yok muydu)?
8- 'Biz Türkiye'yiz'. Peki ey insanlar; siz Türkiyesiniz de size karşı olanlar başka ülkeden mi? Peki kardeşim; siz Türkiyeli iseniz neden madem Atatürk'e hakaret edenlere saygı ve sevgi ziyaretilerine(ziyaretlerine) gidenlerin, 'Lozan zafer değil hezimet' diyenlerin, 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçeyi terk edelim' diyenlerin, Kurtuluş savaşı'nı kötüleyenlere saygı ve sevgi ziyaretlerine gidenlerin, Atatürk'e ve İnönü'ye 'İki ayyaş' diyenlerin, 'Demokrasi tıramvaydır(tamvaydır) istediğim durakta inerim' diyenlerin, 'Hertürlü(Her türlü) milliyetçilik ayaklarımızın altındadır' diyenlerin yanındasınız? Peki Türkiye iseniz neden asgari ücreti 2.020 Tl değil de 4.000-5.000 Tl yapmıyorsunuz, özel sektör milyarlar kazanırken?
9- Türk ve Müslüman ya da dinli iftira atmaz, haksızlık yapmaz; peki öyleyse neden İyi parti başkanı Meral Akşener'e 'Fetö'cü' deyip iftira atıpduruyorsunuz(atıp duruyorsunuz), ve Millet ittifakı'na hakaretler ediyorsunuz, iftiralar atıyorsunuz, haksızlıklar ediyorsunuz?
10- Peki kardeşim; Müslümanlıkta insanlara kurt kafası sallamak var mı?

'Türküz' diyorsunuz, haliniz Türklükle alakasız; 'Müslümanız' diyorsunuz, haliniz Müslümanlıkla alakasız.

Peki siz değil miydiniz; Hıristiyan(Hristiyan), emperyalist, Türkiye düşmanı Abd ile birlikte Soğuk savaş sırası'nda, bir işçi/emekçi/kamu devleti olan Sovyetler birliği'ne ve yandaşlarına saldıranlar? Peki siz değil miydiz; Atatürkçüler, İşçi partisi(Vatan partisi) ve benzerileri Gülen cemaati'ne 'Terör örgütü' derlerken 'Muhterem hoca efendi hazretleri' diyen? Peki siz değil miydiniz; Rusya gülen okulları'nı 'Abd'ye casusluk yapıyorlar' diye kapatırken buna karşı çıkıp Gülen'i ve okullarını savunan? Bakın siz ve Akp Gülen'e 'Muhterem hoca efendi hazretleri' derken ben bile 2010 yılında 'Fethullah Gülen sana meydan okuyorum' adlı yazı yayınlamışdım(yayınlamıştım) internette; peki siz neredeydiniz? Açık ki yalnızca suyun köpüklerini toplayanlar, suyun içine, dibine bakmayanlar gibisiniz yani Akp neyin yanında ise siz de onun yanında gibi haliniz.

Bakın; 'Biz Atatürkçüyüz, Türkçeciyiz' diyememişsiniz çünkü bunlar Akp'nin Rabia işareti'nde de yok, Mhp'nin Dokuz ışık'ında da yok.

Ve peki kardeşim bebeklere ve çocuklara zorunlu sağlık aşısılarını(aşılarını) zorunlu olmaktan çıkarıp bebeklerin, çocukların, toplumun sağlığını ve hayatını tehlikeye atan Akp'nin neden yanındasınız?

Yani sanki bir tek Akp ve Mhp ya da Cumhur ittifakı Türkiye'li, Türk ve Müslüman; Chp, İp, Vp, Sp düşman ülkelerin siyasi partileri.

Sanki karşılarında bu ülkenin siyasi partileri değil düşman ordusu var.

Akp ilk seçimini kazandığında 'Demokrasi var, madem halk seçmiş, bırakın başa gelsin' denilirken iyi idi değil mi? Ancak aynı Akp şimdi neredeyse kendisine karşıt olanları birkaşıksuda(bir kaşık suda) boğacak gibi. Mhp de aynı kafaya gelmiş.

Mhp de kolay siyasetin kolay yoluna sapmış ve seçim tanıtımında dini, imanı, bayrağı, ezanı, şehitleri kullanmış; 'Bayrak inmesin, ezan susmasın' falan. Yani sanırsın ki muhalefet partileri Türkiye partisi değil düşman partisi. Peki 'Bayrak inmesin, ezan susmasın' diyorsanız; 'Lozan zafer değil hezimet' diyenlerin ve Atatürk'e hakaret edenlere saygı, sevgi ziyaretlerine gidenlerin yanında ne işiniz var; Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı bugün bu topraklarda ne bayrak olurdu ne ezan; bu ne çelişkidir, ne mantıksızlıktır böyle? Bayrağa, ezana sahip çıkmak istiyorsanız Atatürk'ün yanında olacaksınız, Atatürk'e hakaret edenlerin değil.

Ey Mhp ve ey Bahçeli; bu ülkede ne yalnızca sen ve Akp dinli, ne yalnızca sen ve Akp Türk öyle mi?

Size daha düne kadar Akp'ye ve Erdoğan'a neler söylüyordunuz unuttunuz mu? Yoksa Dokuz ışık'a bir ışık daha eklenip onuncu ışık mantıksızlık ve tutarsızlık hali mi oldu?

Bayraktan, ezandan söz ediyorsunuz ancak tuhaf ki hiç Türkçeden söz etmiyorsunuz; ve 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçe terk edilmeli, Dil devrimi ile damarlarımız kesildi' diyen Akp'nin yanında yer alıyorsunuz.

Türklükten ve dinden imandan söz ediyorsunuz ancak devlet bekası için bile olsa Türklükte de, Müslümanlıkta da olmayan birşeyi yani öz bebek kardeşlerini, küçücük çocuk kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmüş Osmanlı hanedanlığı'nı hem baştaçı ediyorsunuz hem de baştaçı eden Akp'ye yandaşlık yapıyorsunuz.

Ey Bahçeli bir de akademisyensin. Yazıktır, ayıptır; bu yapılan şey halkı, toplumu bölmek ve birbirine düşürmek etkisi, sonuçu yaratabilir.

Medeni milliyetçilik şamanların ortalıkta tütsü sallaması gibi kurt kafası yapılmış parmakları sallamak değildir; medeni milliyetçilik mantık ve tutarlılıktır. Belki de sorun sizin milliyetçiliğinizin henüz medeni aşama gelmemiş olmasıdır.

Dokuz ışık'ı ezberleyeceğinize, ortalıkta kurt kafası sallayacağınıza gidin felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri'ni öğrenin önce. Gerçek milliyetçilik kurt kafası ile olmaz; felsefe, bilim, Din hadisileri kafası ile olur.

Ey Bahçeli; sen bir de, sözümona akademisyensin, bilimcisin; akademisyen, bilimci konulara, olaylara, durumlara böyle yaklaşmamalı. Asıl reklam diye o yaptığın milleti birbirine düşman etmektir, milleti yanlış tahrik etmektir, Türklüğe aykırıdır, Türkiye'ye aykırıdır, İslamiyet'e aykırıdır, dine aykırıdır. Herşeyden önce şunu bil ki dini tanımlayan Din hadisileri'ne göre din ve siyaset birbirlerine zıt ve düşman şeylerdir; Din hadisileri hükümdarlığı yani siyaset lanetler; alimliği, alimeliği baştaçı eder; yoksa 'Sultanlarla düşüpkalkan(düşüp kalkan), mutlu olan alimler bile dinsizdir' anlamındaki hadisi, ve 'Dinsiz de olsalar ahlaklı iseler alimlerin yeri Cennet'tir' anlamına gelen hadisi bilmiyor musun? Zaten hadis de diyor ki 'Bilseydiler yapmazlardı'.

O parmaklarınızla Rabia işareti, kurt işareti değil; dini tanımlayan, dini anlatan, dini açıklayan, dini öğreten Din hadisileri işareti yapın; eğer dinden imandan zerre anlıyorsanız.

Anlaşılıyor ki Akp de, Mhp de, Cumhur ittifakı da bir mantıksızlık ve tutarsızlık yumağıdır, dünyasıdır, hayatıdır ki siyaset denilen cehalet ve nefs de zaten böyle bir haldir.

Açık ki Atatürk'e, Türkçeye, Kurtuluş savaşı'na, Lozan anlaşması'na laf edenlerin 'Türk olarak' Türklükten ve Türkiye'den söz etmeye; dini tanımlayan Din hadisileri'ni bilmeyenlerin ya da Din hadisileri'ne aykırı davrananların, konuşanların da 'dinli' olarak dinden söz etmeye hakları yoktur.

Siyaset ve özel sektör tüm dünyada 'insanlık suçu' olarak yasaklanmalı; ve tüm dünya felsefe, bilim, Din hadisileri, düşünürler(filozoflar), alimler, alimeler, bilgeler ile yönetilmelidir.

Evet siyaset; sen ancak cehaletin ve nefsin olduğu yerde yeşerirsin, oy alırsın, iktidar olursun, kendini övünç sayarsın.

Ey Bahçeli ve Mhp; herşeyden söz edin ancak asla Türklükten, Atatürk'ten ve dinden söz etmeyin bence çünkü haliniz bunlara hiç uygun değil.

Bayrağı, ezanı, dini imanı kullanıp siyaset yapmanız ne demokrasiye uygundur ne akademisyenliğe ne dine. Belli ki söyleyecek birşeyiniz yok ki gelip gelip bu tavırlara giriyorsunuz. Zaten bakın; Mhp ne ekonomide ne sanatta ne eğitimde ne demokraside ne hukukta ne ahlakta yapacağı şeyler yok ki bunlardan hiç söz etmiyor. Niye atsın ki takılmış kurt gözleri ay diye ampülün peşine.

Ya 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçeyi kaldıralım' diyenlerin yanında yer alan size mi kalmış Türklük, milliyetçilik; Din hadisileri'nin D'sini bilmeyen size mi kalmış din iman? Atatürk'e, Kurtuluş savaşı'na, Lozan anlaşması'na laf edenlerin yanında yer alan size mi kalmış bayrak? Bence siz ne kendinizi biliyorsunuz ne haddinizi. Yaptığınız tek şey; çençen(çen çen) boşçene(boş çene) o kadar.

Yeter artık ey siyaset ya, yeter; sıktın artık. Gördük ki sende en akıl var ne mantık ne din iman gerçekte. Siyasete ve özel sektöre son; felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne özgürlük. Siyasi partiler de, genelevler de, pılajlar da, pavyonlar da kapatılsın; akıldışı-ahlakdışı moda, eşcinsellik, zina, çıplaklık, ahlaka aykırılık, akıldışılık yasaklansın; varsa bunu yapacak bir siyasi parti, oyum ona gönülden yoksa zartzurt, fasafiso.

Ya bir akademisyene, bilimciye, Türke, Müslümana, dinliye yakışır mı milleti, halkı, toplumu bölmek ve birbirine düşürtmek, birbirine kışkırtmak? El insaf be, el insaf! Türklük adına da, Müslümanlık adına da, din adına da ayıpsınız ayıp. Titreyin ve felsefeye, bilime, Türkçeye, Atatürk'e, Türkiye'ye ve Din hadiisleri'ne dönün artık. Diliniz başka söylüyor, eliniz başka yapıyor.

Siz ne kadar Türkseniz, biz daha çok Türküz; siz ne kadar dinli iseniz, biz daha çok dinliyiz. Pılajlara, çıplaklığa, akıldışı-ahlakdışı modaya, akıldışı-ahlakdışı medyaya, zinaya, eşcinselliğe, genelevlere, milleti bölenlere, milleti birbirine düşürenlere, milleti felsefe-bilim-Din hadisleri yerine siyasete ve özel sektöre köleliğe götürenlere karşı olmayanlar Türklükten de, dinden de söz edemezler.

Sanki Türklük merkezi olmuşlar da Türklük dağıtıyorlar; sanki din merkezi olmuşlar da din dağıtıyorlar.

Savaşa gitmiyorsunuz, savaşa gitmiyorsunuz; alt tarafı demokrasi için belediye ve muhtarlık seçimleri; medeni olun medeni. Türklüğü ve dini siyasete de ticarete de alet etmeyi bırakın artık.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 22.3.19/11.25