Mersin Mezitli Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Avukat Burak Canlı Kimdir

MERSİN MEZİTLİ SAADET PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AVUKAT BURAK CANLI

1977 yılında, Mersin’de doğmuştur. Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesini şeref derecesiyle bitirerek MHP’yle anılan Av. İdris Ak’ın yanında 1 yıl Avukat stajyeri olarak çalıştı.

Sonrasında bir yandan Avukatlık mesleğini icra ederken bir yandan da Prof.Dr. Ali Erten’in yanında Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. Eğitimine ve mesleğine ara verip İstanbul Büyükçekmece Askerlik Şubesinde Per. Teğmen olarak Vatani görevini 2008 yılında tamamlamıştır.

2009 yılında Mersin Toroslar İlçesinden, 2014 yılında Mersin Akdeniz İlçesinden Belediye Başkan adayı olurken Amcası Makine Mühendisi Mumtaz Canlı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuştur. 2015 Haziran Demokrat Parti Milletvekili Adayı olmuş olup 2015 Kasım seçimlerinde Eşi Emel Canlı milletvekili adayı olmuştur. 2018 genel seçimlerinde Saadet Partisi Milletvekili Adayı olmuştur.

Mersin İçel Burak Canlı adıyla çok sayıda gazete, dergi ve internet sitelerinde köşe yazıları yazmaktadır. Ayrıca Türk Ocakları, Türk Hukuk Enstitüsü, Anadolu Basın Birliği ve Akdeniz Basın Birliği Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.Bu yazıya ilk yorumu siz yazın.