ANKARA PKK'YE GERİLLA DİYENE Mİ SAHTE SENETLE SUÇLANANA MI TESLİM EDİLMELİ?

Akp diyor ki Chp'nin sahte senetle suçlanılan, Ankara belediye başkanı adayı Mansur Yavaş için: 'Ankara sahte senet imzalayanlara emanet edilemez'.

Mansur Yavaş da diyor ki 'Senedi ben düzenlemedim, senede sahte diyen kişi bana verdi'.

Yani isimine senet olan kişi 'Senetdeki imza benim değil' demiş.

Peki söz konusu senetde sahte denilen imzanın Mansur Yavaş'a ait olduğu kanıtlanmış(ispatlanmış) mı? Senet üzerindeki imzanın; isimine(ismine) senet düzenlenmiş kişiye ait değil de Mansur Yavaş'a ait olduğu kanıtlanmış mı? Bu kanıtlanmadan Mansur Yavaş'ı suçlamak dine yakışmaz, dini tanımlayan Din hadisileri'ne yakışmaz.

Önce 'İnönü'nün elinde Türk bayrağı yok' deyip üç gün sonra da 'Ben öyle demedim' diyen; Kabataş'da Gezici'leri 'Türbanlı ve çocuklu bir kadını taciz etdiler(ettiler)' deyip bunu kanıtlayamayan; Atatürk'e ve İnönü'ye 'İki ayyaş' diyen; 'Demokrasi tıramvaydır(tramvaydır), istediğim durakda inerim' diyen; 'Andımız'ı okullardan kaldıran ve yargı kararına karşın okullara koydurmayan; devlet bekası yalanı altında kundaklarındaki bebek kardeşlerini, öz annelerini, öz babalarını bile öldürtmekten çekinmeyip hem Türklüğe hem dinliliğe aykırı davranan Osmanlı sultanılarını(sultanlarını) baştaçı eden; Atatürk'e hakaret edenlere saygı ve sevgi ziyaretilerine(ziyaretlerine) giden; 'Dil devrimi ile milletin hayat damarı koparıldı' diyen, 'Lozan zafer değil hezimet' diyen; dünyada alim, bilge olarak değil de 'kabadayı' olarak tanınan; Türkiye'yi ölümlü iş kazasılarında(kazalarında) ve yolsuzlukta Avrupa birincisi yapan; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde hakkında ihaleye fesat karıştırma, Akbil yolsuzluğu gibi suçlamalar yapılan; muhalefete hakaret eden; her seçimde usülsüzlük, hile gibi suçlanmalarla gündeme gelen; 'Laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği' gerekçesi ile hakkında kapatma davası açılan; genelevleri, çıplak pılajları(plajları), eşcinselliği, eşcinsel evliliği, akıldışı-ahlakdışı modayı, barları, pavyonları, gece kulübülerini, sıtriptiz(striptiz) kulübülerini(kulüblerini), diskotekleri, sexshopları, zinayı, medyada yandaşlığı yasaklamayan; Fethullah Gülen'e 'Ne istedin de vermedik' diyen; geçmişte Fethullah Gülen'e 'Muhterem hoca efendi hazretleri' diyen; vatanın, milletin, devletin fabrikalarını özel sektöre, kapitalistlere satan, devreden; şirketlerin milyonlar kazandığı Türkiye'de asgari ücreti 2.020 Tl'cik yapan; özel sektörün işçilerin işlerinden akıldışı nedenlerle çıkarmasına izin veren; 'Çözüm süreci' diye Pkk'ye karşı kurşun sıktırmayan; kamu kuruluşlarından 'Tc'yi kaldırtan; cumhurbaşkanı seçtirdiği kişi tarafsız ve adil olmak yerine yerel seçimde bile Akp için seçim mitingleri yapan; bebeklere ve çocuklara zorunlu sağlık aşısılarını(aşılarını) zorunlu olmaktan çıkarıp bebeklerin, çocukların ve toplumun sağlığını ve hayatını tehlikeye atan; tarım ülkesi Türkiye tarihinde milleti ilk kez sebze kuyruğuna sokan; sabah başka akşam başka konuşan; bir söylediği bir söylediğini tutmayan; İslam dünyasını savaşa, teröre, kana boğan Bop'a eşbaşkanlık eden; gerçekdışılık, mantıksızlık ve tutarsızlık içinde yüzen Akp'ye mi Türkiye emanet edilecek? Eğer edilecekse; bunlara Türkiye emanet edilmişse; Mansur Yavaş'a da Ankara'nın emanet edilmesinde herhangi bir sakınca olmaz.

Kuran'daki Bakara suresi'ne 'Makara' diyen bakan Akp'li değil miydi? 1 milyon Tl'lik kol saati rüşveti alan bakan Akp'li değil miydi? Telefonda milletin anasına söven kapitalist Akp'li değil miydi? 'Artık sayın Öcalan demek suç olmaktan çıktı. PKK'nın kendine ait bayrağını elinde taşımak, Öcalan posterini elinde taşımak suç olmaktan çıktı, bunların hiç biri artık suç değil. Geçmişte bu suçlamalarla cezaevinde yatanların hepsi çıktı. Düşüncelerini açıklamaktan dolayı ceza alan kim varsa cezalarını erteledik. Artık bundan dolayı da dava açılmayacak' diye övünmüş olan, ve 'Ben de olsam dağa çıkardım' demiş olan Bülent Arınç Akp'li değil mi?

Pkk'ye 'Gerilla' diyen Mehmet Özhaseki'ye mi Ankara teslim edilecek; sahte imzanın kendisine ait olduğu kanıtlanmamış Mansur Yavaş yerine?

Bir de dinden imandan söz ediyorlar. Suçu kanıtlanmamış bir insana hele ki sırf siyasi amaçlarla, toplumu yanıltmak amaçı ile iftira atmak dine aykırı bir haldir.

Tencere tava, gerisi hava da; tenceredibinkaraseninkibendenkara(tencere dibin kara, seninki benden kara) gibi bir hal var sanki ortada değil mi? Demek ki 'tencere tava, gerisi hava' değilmiş; hava da en az tencere kadar önemli imiş; yani demek ki dünya yalnızca yemek, içmek değilmiş, biraz da düşünmekmiş, felsefe-bilim-Din hadisileri imiş. Yani demek ki siyaset denilen illet yalnızca tencereye hitap eden, tencere gibi küçük birşeye sığan birşeymiş oysa beyin, ruh eşsiz, sonsuz, sınırsız ufuklar ister.

Bence siyaset ve özel sektör yasaklanmalı; ve ülkeyi felsefe, bilim, dini tanımlayan Din hadisileri, düşünürler(filozoflar), alimler, alimeler, bilgeler meclisileri(meclisleri) yönetmeli ki Atatürk'ün de, Din hadisileri'nin de, bilimin de, felsefenin de, dinin de, insanca insanlığın da, insanca dünyanın da istediği tam budur.

'Resmi evrakta sahtecilik, şantaj suçlarından hapis cezası almış; çocuk istismarından yargılanmakta olan, ve %80 şizofren raporu var' olan birine dayanıp ne siyaset yapmak ve insan suçlamak Akp'ye uygun olabilir ancak felsefeye, bilime, dine, demokrasiye ve insanlığa aykırıdır.

Akp hangi aynaya bakıyor bilemem ancak Felsefe-Bilim-Din hadisileri aynasına bakmadığı kesin, açık.

Yeter artık; siyaset denilen şeyi hiçdeğilse felsefeye, bilime, Din hadisileri'ne uygun olarak yapın.

Halk oyu ile iktidar olunur ancak ne alim olunur ne bilge ne dinli ne önder.

Düşmanına bile dürüst, adil, vicdanlı davranmayan; dinli olamaz, dinden olamaz.

Bana kalsa bu ülkeyi ben siyasetin 's'sine bile teslim etmem, emanet etmem; yalnızca felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne yani en doğruya teslim ederim, emanet ederim çünkü zaten bir hükümdarsal bir cehalet ve nefs türü demek olan siyaset felsefeye, bilime ve dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırıdır.

Yeter ya; millet işi gücü bırakıp da siyasetçilerle, abuksubuk siyasetle mi uğraşacak?

Tek çözüm; tek doğru yol: Felsefe, bilim ve Din hadisileri devleti, ülkesi, vatanı, toplumu olmak. Gerisi fasafiso.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 20.3.19/16.12