YEREL SEÇİM YAPILINCAYA KADAR TELEVİZYONDA HABER İZLEMEYECEĞİM

2019 martı yerel seçimi yapılıncaya kadar televizyonda haber izlemeyeceğim.

Neden?

Çünkü tarafsız olması, adil olması, düşmanlıktan uzak olması, siyasetten uzak olması; ülkeye alimlik, bilgelik, öğretmenlik yapması gereken bir cumhurbaşkanı yapılan bir kişinin meydanlarda, mitinglerde, üstelik te belediye başkanlığı ve muhtarlık seçimlerinde siyasi particilik yapmasına, siyaset yapmasına; sözlerindeki gerçekdışılıklara, mantıksızlığa ve tutarsızlığa; muhalefete hakaretler bile etmesine; topluma sakinlik yerine öfke saçmasına; ve bir de bunu yaparken isiminin(isminin) yanına 'Akp genel başkanı' yerine 'Cumhurbaşkanı' yazılmasına akılmantık, vicdan, felsefe, bilim, üniversite kavramı, eğitim, ve dini tanımlayan Din hadisileri adına dayanamıyorum, kahroluyorum, üzülüyorum.

'Cumhurbaşkanlı hükümet sistemi' de olsa cumhurbaşkanının kendi siyasi partisine merkez toplantısılarında(toplantılarında) başkanlık yapması olabilirdi ancak meydanlarda, medyada bir cumhurbaşkanı gibi davranması, kendi siyasi partisinin sözcüsü gibi, muhalefetin düşmanı gibi davranmaması gerekirdi.

Anlaşılan ki Akp'nin 'Cumhurbaşkanlı hükümet sistemi' dediği şey yalnızca başbakanlığın değil; cumhurbaşkanlığının da kaldırılması yani cumhurbaşkanlığının da cumhurbaşkanlığı olmaktan çıkarılması imiş; Türkiye'nin Batıyı bile ileriye doğru aşması değil, Ortadoğu'yu bile geriye doğru aşması imiş.

Akp'nin bu halinden; yalnızca demokrasinin, laikliğin, bilimin, akılın, mantığın kemikleri değil dini tanımlayan Din hadisileri'nin yani dinin de kemikleri sızlıyor.

Yerel seçim yapılıncaya kadar haberleri televizyondan değil internetten izlemeye çalışacağım.

Bir bilgeyi üzen bir siyasi parti asla doğru siyasi parti değildir; bir bilgeyi üzen iktidar, hükümet, devlet asla doğru iktidar, hükümet, devlet değildir. Gerçek ki dini tanımlayan Din hadisileri'ne aykırı şeyler doğru değildir. Cengiz han da yaptıkları ile bir Arab alimini bile çok üzmüşdü(üzmüştü).

Gerçek ki 'iktidar' darlıktır; insanlığa felsefe, bilim, ve Din hadisileri ile 'iktigeniş'lik gerekir.

Üzülüyorum çünkü yandaş değil bilgeyim.

Bence en doğrusu, en iyisi tüm dünyada siyaset ve özel sektör yasaklansın; ve ülkeleri de, dünyayı da felsefe, bilim, Din hadisileri, düşünürler(filozoflar), alimler, alimeler, bilgeler yönetsin. Tarihin hükümdarlık aşamasının ikinci aşaması olan siyaset ve özel sektör son bulsun artık.

Gerçekte siyaset te çözüm değil; hiçbir siyasi parti de çözüm değil. Tek çözüm felsefe, bilim, ve Din hadisileri yönetimidir, devletidir, dünyasıdır.

Bir bilge olarak bu yanlış ve kötü hale tepki gösteriyorum.

Dünya ne kadar yalansa; siyaset ve özel sektör de o kadar yalan.


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 20.3.19/06.50


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020