AKP KENDİNİ ALGILAYAMIYOR SAVIM

Bir ülkede demokrasinin olmadığı şu iki yol ile kolayca anlaşılabilir:
1- Hukuk ülkeyi yönetenlerin aleyhlerine kararlar veremiyorsa,
2- Ülke felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri ile yönetilmiyorsa.
Yani demek ki demokrasisizlik dünyanın doğusunda da olabilir, batısında da; yani bir ülkede bikinililerin, çıplakların, pılajların(plajların), barların, pavyonların, genelevlerin olması o ülkede demokrasi olduğunu, olmaması ise demokrasi olmadığını göstermez; demokrasinin tek varlığı ancak felsefe, bilim, ve Din hadisileri iledir yani gerçek demokrasi şu an dünyanın hiçbir ülkesinde var olmayan, ve henüz hiç var olmamış, bambaşka birşeydir.

İnsanların, kendilerine doğru, iyi, kötü niyetsiz gelen davranışları, tutumları, sözleri başkaları için de, bilim için de öyle olmayabilir; yani gerçek ölçüt felsefe, bilim ve Din hadisileri'dir yani felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne uygunluk varsa sorun yoktur, aykırılık yoksa sorun vardır.

Açık ki Akp kendini doğru algılayamıyor, ve kendini yanlış algısını doğru sanıyor.

Metin Akpınar'a ve Müjdat Gezen'e verilen 'Karakola haftada 1 gün imza vermek' cezası ya da eziyeti. Yani bu durum 'Bak, ülkenin liderine laf söylersen başına bunlar gelir' anlamına gelebilir çünkü bu kişilerin sözlerinin bu kişilerin suçlandığı suçlarla felsefe, bilim ve Din hadisileri açısılarından(açılarından) da, mantık açısından da bir bağ yoktur ki Akp'nin 'Ya bizden olursunuz ya helak olacaksınız' anlamına da gelebilecek 'Bitaraf olan, bertaraf olur' sözü nedense hukuksal bir tepki görmemiştir çünkü bu sözü iktidar olmayan bir siyasi partinin söylemesi ile iktidardaki bir siyasi partinin söylemesi farklı anlamlara gelebilir.

Muhalefete sürekli hakaretler eden bir siyasi partinin, öyle ki Atatürk'e ve İnönü'ye bile 'İki ayyaş' diye hakaret eden bir siyasi partinin; Metin Akpınar'ın sözlerini hakaret sayması ilginçtir.

Akp'nin 'Pkk ile Işid'i(Daeş'i) bir tutamayız' sözü de Akp'nin Işid karşısında Batı kadar duyarlı olmadığını gösterebilir.

Bu nedenle Batı önünde; Fetö ve Pkk karşısında bile Türkiye haksız duruma düşürülmektedir çünkü Akp akıldışı, mantıkdışı, gerçeklikdışı bir diktatörlük izlenimi vermektedir, ve Batıda da 'Diktatörlüğe karşı olan herkes bizim dostumuzdur' anlayışı vardır yani Batı diktatörlüklere karşı olanlara 'Pozitif ayrımcılık' yapmaktadır. Akp'nin mantık hatasıları(hataları) nedeni ile bugün Abd dünyada insanlık lideri, insanlık savaşçısı halinde görünmektedir çünkü örnek ki Abd ile ters düşmekte Akp'nin yakınlaştığı ülkeler Rusya, İran gibi, demokrasiye aykırı ülkeler olmuştur. Yani düşünün ki bir insana çevresi kötü insan diyor, o insan da 'Ben kötü insan değilim, iyi insanım' diyor; ve çevresi ona sırtdönüyor(sırt dönüyor), bunu gören o kişi de kötü insanların yanına sığınıyor, yani bu durumda o kişinin iyi insan olmadığı açıktır değil mi; yani insan yalnızca kendisiyle değil, dostları, çevresi ile de ölçülür, ve bu konuda en doğru, en üstün ölçüt felsefe, bilim, Din hadisileri üçlüsüdür. Yani Akp doğru, iyi yaptığını sanıyor ancak bunu anlamanın tek yolu felsefeye, bilime, ve Din hadisileri'ne sormaktır yoksa kuşkusuz ki şıracı bozacıya, bozacı şıracıya şahitlik yapar.

Yani açık ki Akp kendini yanlış algılamaktadır; kendini yalnızca kendiyle algılamaktadır, kendini yalnızca kendiyle yorumlamaktadır oysa kendini kendiyle değil felsefe, bilim ve Din hadisileri ile ölçmelidir.

Birşeyin doğruluğunun da, yanlışlığının da ölçütü o şeyin Batıda varlığı ya da yokluğu değildir; felsefe, bilim ve Din hadisileri'dir yani kötüler gibi olmamak iyi olmanın ölçütü değildir. 


Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 7.1.19/10.37