ERKEĞİN İNSAN OLMASI YETMEZ ERKEK OLMASI DA GEREKİR

Gerçeklere, doğrulara gitmek için tek yok felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri'dir ancak bazıları düşünmek yani felsefe, bilim, Din hadisileri öğrenmek zor geldiği için duyguyu ve duygularını akıl, gerçek, doğru, mantık, düşünce sanırlar. Bu nedenle; demokrasi ya da ülke yönetimi toplum ile değil felsefe, bilim ve Din hadisileri ile yapılırsa doğrusu olur. Sokağa çıkıp insanlara her konuda soru sorsanız herkes birşeyler söyler ancak onların kaçı düşünme uzmanıdır yani felsefe, bilim, ve Din hadisileri insanıdır?

Evlendirilirken 'Karı olarak kabul ediyor musunuz?', 'Koca olarak kabul ediyor musunuz?' diyorlar, 'İnsan olarak kabul ediyor musunuz?' demiyorlar. Evlendirilirken 'Sizi karıkoca ilan ediyorum' diyorlar, 'İnsan ilan ediyorum' demiyorlar.

'Karı gibi erkek' sözü erkeği yani bayan gibi bay olmayı yanlışlamak, olumsuzlamak için kullanılır oysa 'erkek gibi kadın' sözü kadını yani bayana övgü için kullanılır.

İnsan olmak açısından eşcinseller de insandır ancak acaba kaç anne, baba eşcinsel damadı olmasını ya da oğulunun insan olmak yanında bir de eşcinsel olmasını ister?

Hırsız da insandır ancak kaç anne, baba çocuğunun hırsız olmasını ya da hırsızla evlenmesini ister? Dilenci de insandır ancak kaç anne, baba çocuğunun dilenci olmasını ya da dilenci ile evlenmesini ister?

Yani yalnızca insan ya da insan gibi insan olmak yetmez; bayanın bayan gibi, bayın da bay gibi olması gerekir.

Sanılıyor ki 'erkek' olmak, 'erkek'lik basit, önemsiz, değersiz, anlamsız birşeydir.

'Adam ol' denilir erkeğe, 'Kadın ol' denilmez oysa bayan da insandır.

Bayın da, bayanın da insan olması önemlidir ve zorunludur ancak yetmez çünkü bayanın bayan gibi, bayın da erkek gibi olması da gerekir. Yani bay olmak ta, bayan olmak ta insan olmayı önlemez; ve insan olmak ta bayan olmayı da, bay olmayı da önlemez.

Örnek ki aslan da, ceylan da hayvandır ancak aslanın aslan gibi olması gerekir, ve ceylanın aslan gibi olması da üstünlüktür ancak aslanın ceylan gibi davranması gülünç bir tuhaflık olur.

Yani insan olmak ta, insanca insan olmak ta yetmez; bay bay gibi, bayan da bayan gibi olmalıdır ki bu nedenle bayların bayan işi, bayanların da bay işi yapmaları insanı yalnızca insan olarak görmek olacağı ve bayı bayana, bayanı da baya kişilik olarak dönüştürebileceği için yanlıştır yani örnek ki bayların bile vahşi sıporlar(sporlar) yapmaları yanlışken bayanların vahşi sıpor yapmaları daha yanlıştır çünkü kendine değil karşı cinse benzemek yanlışını üretir; bayanların da, bayların da ahlaka uymak yerine ahlakı dışlamaları da karşı cinse benzemek olmasa da hem kendinin doğru var oluşunu önleyeceğinden hem de doğru insanlığa aykırılık yaratacağından yanlıştır ki örnek ki ortalıkta bikini, mayo diye sütyen/sütlüklük-külot dolaşmak yani ahlak yani felsefe, bilim, ve dini tanımlayan Din hadisileri hem doğru bayan(dişi) olmayı, doğru bay(erkek) olmayı hem de doğru insan olmayı sağlar yani felsefe, bilim ve Din hadisileri dışlanmışsa oluşan var oluş doğru bir var oluş değil, hem cinsiyet hem insan olmak açısından yanlış bir var oluştur, mutluluk, haz, zevk verse de; yani doğru insan olmak yetmez, doğru bayan, ve doğru bay olmak ta gerekir ki bu hal akıl-ruh sağlığı için de zorunludur.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 6.1.19/06.38


Başlık Kategori Yayın Tarihi
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
NORMAL OLUNMADAN NORMALLEŞME OLMAZ Felsefe 09.05.2021
TÜRKÇEDE '-NA' EKİ MANTIKSIZLIĞI SAVIM Felsefe 07.05.2021
AL BAYRAK (ŞİİR) Şiir 06.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020