AKP DEĞİL ARKASINDAKİ GÜÇ ÖNEMLİ

Fetö sonrası Akp dönemi 'İmparatoriçe Ki' adlı Güney kore dizisi gibi. Fetö öncesi yani Gülen'in henüz Fetö ilan edilmemiş olduğu dönem ise yine Güney Kore dizisi 'Muhteşem kraliçe' dizisi gibi idi; bu iki diziyi izleyenler ne demek istediğimi anlayabilirler. Yani insan bu iki diziyi izleyince sanabilir ki Türkiye'de Güney Kore dizisileri(dizileri) uygulanıyor.

Muhteşem kraliçe dizisindeki şu sözü unutamam: 'Biz sizi önce hapise atalım, mahkeme masumluğunuzu kanıtlarsa dışarı çıkarsınız'.  Ve tuhaf ki mahkemeler de yıllarca sürüyor. Tıpkı Ergenekon olayı gibi bir durum.

Bakmayın siz Akp'nin kendisine 'Milli irade' falan demesine; Atatürk yani 'İki ayyaş', demokrasi yani 'Demokrasi tıramvaydır, istediğim durakta inerim', laiklik yani 'Herkes laik olmak zorunda değil', Türkçe yani 'Türkçe ile felsefe ve bilim olmaz, Türkçe terk edilmeli, Dil devrimi milletin hayat damarını kesti', Lozan anlaşması yani 'Lozan zafer değil hezimettir' karşıtlığı ne Türkiye'de ne başka bir ülkede asla milli irade olamaz çünkü bunlar zaten doğru evrenselliğin, doğru insanlığın, doğru tarihin temelleridir.

Erdoğan ne demişti başbakan iken yani 2014 yılında? 'Komuta merkezim papaz elbisesi giy derse giyerim' demişti.

Bana denilse ki 'Papaz elbisesi giyersen seni devlet başkanı yaparız', giymem çünkü araçlar da amaça uygun olmalıdır felsefede, bilimde ve dinde yani doğrulukta, dürüstlükte, mantıkta, tutarlılıkta. Yani başarı için papaz elbisesi giymek zengin olmak için herşeyi yapmak ya da sanat için herşeyi yapmak gibidir ki bu zaten doğruya göre yanlış birşeydir. Yani insan sıradan bir insan olsa bunu belki diyebilir ancak bir önderin ya da liderin bunu demesi çok yanlıştır ve tuhaf olur yani örnek ki bir insan düşman ordusunun içine girip ülkesi için casusluk yapmak için düşman üniforması bile giyebilir ancak bir liderin ya da önderin bunu yapması yakışık almaz. Yani bakın ilahlar bile peygamberler göndermiş, yani kendileri yapmamış. Yani gerçek, doğru, iyi bir lider herşeyi yapmaz; yapılması gerekiyorsa başkalarına yaptırır. Yani üstelik te Müslüman olduğunu söyleyen bir lider ya da önder o sözü söylüyorsa lider ya da önder değildir, üzerindeki bir liderin ya da önderin ya da komuta merkezinin altındadır. Yani bir lider ya da önder 'Papaz elbisesi giy' diyebilir ancak kendisi giymez; giyerse gerçek lider ya da gerçek önder kendisi değildir çünkü gerçek lider ya da gerçek önder olurolmaz(olur olmaz) şeylerden kendisine laf gelmesini istemez.

İşte asıl önemli olan o 'komuta merkezi'. O 'komuta merkezi' kimdir? O; Erdoğan'a papaz elbisesi bile giydirtebilecek komuta merkezi kimdir? İşte asıl önemli olan da, Türkiye için asıl tehlike olan şey de o merkezdir. O merkezin bulunması, açığa çıkarılması gerekmektedir.

Bu bakımdan ki Saadet partisi milletvekilinin '15 temmuz iki batılın çarpışmasıdır' savı ya bu konu ile ilgili olabilir ya da bu konuya ışık tutabilir. Kuşkusuz ki o milletvekilinin sözünü ettiği batıllardan biri 15 temmuz'a direnen kitle olamaz yani acaba şunu mu demek istemiştir: '15 temmuz İhvan ile Fetö'nün çarpışmasıdır.'? Yani sonuçta Fetö de, İhvan da batıl çünkü ikisi de dini tanımlayan Din hadisileri'ne yani dinin temel ilkesilerine(ilkelerine) aykırı.

Yani genel geneli görebilmek, anlayabilmek için o milletvekilinin savının incelenmesi, araştırılması gerekir yani 'iki batıl'dan anlatmak istediği nedir; ve Erdoğan'ın 'komuta merkezi' kimdir, nedir, nerededir, neresidir? Yani açık ki Türkiye'de Atatürk'e, cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe karşı süreç tek bir kişinin ya da bir siyasi partinin başarabileceği, becerebileceği türden birşey değil, uygulanmakta olan gizli bir sistem türünde birşey. Eğer o sav doğru ise Akp'yi çökertecek şeylerden biri de yalnızca yalnızca İhvan karşıtı Suriye değil; İhvan karşıtı Mısır, Suudi Arabistan, Mısır, İran ve Rusya da olur. Yani açık ki o sava göre; Türkiye'deki muhalefet Akp'ye karşı zafer kazanmak istiyorsa İhvan karşıtı ulusal ve uluslararası bir örgütlenme de yapmak zorunda.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız; hiçbir dini inançtan ve hiçkimseden yana olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 2.1.19/08.53


Başlık Kategori Yayın Tarihi
AHLAKSIZLIK (ŞİİR) Şiir 14.05.2021
DİNSİZ AŞK İSTEME (ŞARKI SÖZÜ) Şiir 13.05.2021
TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN RABİA İŞARETİ YERİNE HAMSE İŞARETİNE GEREKSİNİMİ VAR SAVIM Felsefe 12.05.2021
KORONA VE KÖYLER Sağlık 11.05.2021
KORONA MARKETLER VE PARA Sağlık 10.05.2021
Başlık Kategori Yayın Tarihi
AN VE ZAMAN Felsefe 17.04.2021
Dostluk.. Felsefe 05.04.2021
ERDEMLİ OLMA VE ŞEREFLİ KAYBEDİŞ Felsefe 13.02.2021
PANTEİST SPİNOZA’NIN YETERSİZ TANRISI Felsefe 12.01.2021
SIRADAN MISIN Felsefe 02.08.2020